Προς το περιεχόμενο

Ποιο πετάλι θα θέλατε να προσθέσετε;


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, NickV είπε

Μεγάλος έρωτας... Αλλά και το freeze της ehx κάνει την δουλειά του!! 

Δεν ειναι το ίδιο ρε φίλος.... δεν το συνήθισα ποτέ. Και είναι και αυτός ο διακόπτης που δεν με βολεύει καθόλου για τετοια δουλεια.

 

Ειχε ένα συγκεκριμενο mode παλιά το dd20 της boss αλλά άκουγες την επανάληψη της νοτας σε oscillation.

 

 

Επεξεργασμένο από Shelter

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Τι είναι αυτό. Τύπου sustainer? Ή  soupstaiiner?

Sustainer είναι απο την Gamechanger audio. Ο τροπος που λειτουργει τεχνικά ειναι σαν looper αλλά είναι φτιαγμένο με προσανατολισμό τη χρήση όπως το πεντάλ του πιάνου. 

Επεξεργασμένο από Shelter
  • Like 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Shelter είπε

Δεν ειναι το ίδιο ρε φίλος.... δεν το συνήθισα ποτέ. Και είναι και αυτός ο διακόπτης που δεν με βολεύει καθόλου για τετοια δουλεια.

 

Ειχε ένα συγκεκριμενο mode παλιά το dd20 της boss αλλά άκουγες την επανάληψη της νοτας σε oscillation.

 

 

Τι να σου πω ηχητικά πιο πολύ μου αρέσει το freeze. Στο δικό μου άλλαξα τον διακόπτη και δουλεύει τζαμι. Τώρα σκέφτομαι να κάνω και το mod που έχει ο hekselman και ο Kreisberg με εξωτερικό πεταλακι πιάνου. Αλλά το σκέφτομαι γιατί ήδη με βολεύει έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NickV είπε

Τι να σου πω ηχητικά πιο πολύ μου αρέσει το freeze. Στο δικό μου άλλαξα τον διακόπτη και δουλεύει τζαμι. Τώρα σκέφτομαι να κάνω και το mod που έχει ο hekselman και ο Kreisberg με εξωτερικό πεταλακι πιάνου. Αλλά το σκέφτομαι γιατί ήδη με βολεύει έτσι...

Ωπ... για στείλε σε pm σε παρακαλώ αυτό το mod. Εκτός αν δε βαριέσαι να ανοίξεις καινούριο θέμα! Έχει ενδιαφέρον για μένα.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά βάσει παίζω με τον πολυδιακόπτη του ενισχυτή (Bugera 333)  τρία κανάλια και reverb μια χαρά με καλύπτουν.

Αλλά, επειδή σε κάθε πεταλιέρα μου έβαζα ένα EQ και ένα overdrive ala booster , το παρακάτω θα το αγοράσω.

 

https://harleybenton.com/product/sidecar/#reviews

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πλήρης από κάθε άποψη, οπότε μόνο κανένα TC Ditto + looper θα έπαιρνα για το fun του πράγματος όταν μου έβγαινε. Αν πάντως κάποιος με το ζόρι με πίεζε να μου πάρει κάτι μπουτίκ για δώρο, για ένα Cornerstone Gladio SC δεν θα έλεγα όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να τα πουλησω ολα και να φτιαξω μια πεταλιερα ΜΟΝΟ με BOSS (απο WAZA θελω tuner,fuzz, OD1,DM2,CE2 και επισης να ξαναβρω ενα PN2 & ενα PH1R ,α και ενα DM 101)

 

  20230725_212120.thumb.jpg.7062ff29518b22941c76dd634d42ce3a.jpg

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2024 στις 10:59 ΜΜ, Nekkon είπε

Και η άλλη άποψη είναι ότι βλέπω πως η φάση με τις ηχογραφήσεις τείνει να ψηφιοποιηθεί εντελώς.

 

που το ειδες αυτο?

Στις 4/1/2024 στις 10:59 ΜΜ, Nekkon είπε

Οπότε γιατί να δώσω ένα σκασμό λεφτά τώρα αν σε λίγα χρόνια γράφουμε όλοι με plug-ίνια...

 

Γιατι να το κανουμε αυτο το κακο στον εαΦτο μας?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου