Προς το περιεχόμενο

Brainworx_BX_Masterdesk_Classic mastering plugin


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις γιορτινές αυτές μέρες και κατά τη λίγη ενασχόληση με τη μουσική ρε ρόλο περισσότερο ηχολήπτη/παραγωγού του σαλονιού (σ.σ.του ΚΑΝΑΠΕΟΣ😀) ξεχώρισα ένα plugin που ήταν στο πακέτο  που μου είχε δοθεί με την αγορά των νέων μου ηχείων. Ένα πακέτο αξίας αγοράς 500 και ευρώ, δωρεάν για εμένα που δεν είχα προλάβει να ελέγξω μήπως βρω κάτι χρήσιμο σε αυτό.

 

 Φόρτωσα λοιπόν το  Brainworx_BX_Masterdesk_Classic mastering plugin να δω τι κάμει και το χρησιμοποίησα ως master effect σε ένα παλιό κομμάτι μου που επιχείρησα να ξαναμιξάρω λίγο καλύτερα δοκιμάζοντας παράλληλα τα set των καινούργιων ακουστικών μου για εγγραφή και μίξη. Έπαιξα λίγο μόνος μου με τις ρυθμίσεις και μετά δοκίμασα ένα preset που έχει υποτίθεται για κλασσική μουσική. Μου άρεσε το αποτέλεσμα και γενικά μου άρεσε το πως δουλεύει και είπα να κάνω ένα θέμα γι αυτό.

 

 Για να μην γράφω πολλά εγώ παραθέτω δυο βιντεάκια που μιλάνε γι αυτό.

 

 Intro  της Plugin Alliance

 

 

 Review

 

Kαι η δική μου εμπειρία από τη χρήση του ως mastering plugin

 

 Παρακάτω, η μίξη μου χωρίς τη χρήση του μέσω του SONAR (του DAW των Ισχυρών😀)

 την οποία την έκανα normalize για την ένταση σε σύγκριση

 

 

Και η μίξη μου με τη χρήση του Masterdesk Classik και του preset "Classical Strings Tenors"

 

 

Δεδομένου ότι η μίξη μου έχει τα προβληματάκια της το αποτέλεσμα είναι και ανάλογο αυτού στα δικά μου κομμάτια.

 Πάντως με ευχαρίστησε η λειτουργία του και η απόδοσή του γι αυτό και ήθελα να κάνω και ένα thread για να το γνωρίσετε και εσείς και να ακούσω τυχόν απόψης.

 

 Η λειτουργία του αναδεικνύεται σίγουρα καλύτερα στα βίντεο που παρέθεσα.

 Δεν έχω χρόνο να κάνω ένα δικό μου on/off με βίντεο αυτή τη στιγμή αλλά νομίζω πως τα βίντεο που παρέθεσα είναι τα πλέον επαρκή για συμπέρασμα.

 

 Σημειωτέον δε, το plug in αυτό που  συνήθως προσφέρεται στην τιμή των $145, αυτή τη στιγμή που γράφονται αυτές οι γραμμές διατίθεται

 ΔΩΡΕΑΝ

 

Εδώ μπορείτε να το δοκιμάσετε και όπως φαίνεται να το έχετε τσάμπα στη συλλογή σας.

https://www.plugin-alliance.com/en/products/bx_masterdesk_classic.html

 

 Αν σας αρέσει, ΤΡΑΙΧΤΑΙ ΝΑ ΠΡΩΛΑΒΕΤΑΙ!!!!!!🤣

 

 Καλή Χρονια!!!!!!🎄

 

Επεξεργασμένο από cos_dr
  • Like 5

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου