Προς το περιεχόμενο

Αναζητώ φωτό του original τροφοδοτικού του Launchpad Pro (mk1)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα launchpad pro mk1 που θέλω να δώσω, αλλά ανακάλυψα ότι έχω 3 τροφοδοτικά 12V positive inside και δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το αυθεντικό του launchpad. Πρακτικά δεν έχει πολύ σημασία γιατί τα ampere και το βύσμα ειναι κομπλέ, αλλά θα ήθελα να δώσω το σωστό. Στο internet έβρισκα μονο unofficial replacements και τα αμερικάνικα που δεν έμοιαζαν με κανένα από αυτά που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια παρομοια φάση που προσπαθούσα να θυμηθώ με τι καλώδια ερχόταν ενα προιόν (και δεν έβγαζα άκρη online) μου ήρθε μια φλασιά - μήπως βρεθεί κανα unboxing video απο αυτά που ήταν τόσο της μόδας 5-10 χρόνια πριν. 

Για δες εδώ (ή κατι αντίστοιχο) αν δεις τίποτα.


 

Επεξεργασμένο από odis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, odis13 είπε

Σε μια παρομοια φάση που προσπαθούσα να θυμηθώ με τι καλώδια ερχόταν ενα προιόν (και δεν έβγαζα άκρη online) μου ήρθε μια φλασιά - μήπως βρεθεί κανα unboxing video απο αυτά που ήταν τόσο της μόδας 5-10 χρόνια πριν. 

Για δες εδώ (ή κατι αντίστοιχο) αν δεις τίποτα.


 


Το πέτυχα αυτό αλλά γαμώτο ειναι αμερικάνικο και κανείς από τους μετασχηματιστές μου δεν μοιάζει. :/ Αλλά θα ψάξω και για άλλα βίντεο. Επίσης, ίσως πρέπει να αναλογιστώ και το ενδεχόμενο να έχω κάπου αλλού τον μετασχηματιστή και να μου είχε ξεφύγει όταν τους συγκέντρωνα...

Επεξεργασμένο από kokotron bcm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@kokotron bcm Καλησπέρα. Από τη στιγμή που η πολικότητα (center positive) και η τάση (12V) είναι σωστή, η ένταση του ρεύματος πρέπει να είναι ίση η μεγαλύτερη από την ελάχιστη που απαιτεί το μηχάνημα για να δουλέψει σωστά.

 

Όσα launchpad googlάρισα είχαν τροφοδοτικά 1Α. Οπότε οποιοδήποτε τροφοδοτικό έχει πάνω από 1Α (ή 1000mA) θα σε καλύψει.

 

Κάποια τροφοδοτικά είναι καλύτερης ποιότητας και κάποια άλλα πολύ φθηνά μπορεί να έχουν λίγο θόρυβο. Οπότε αν τα τροφοδοτικά που έχεις καλύπτουν την απαιτούμενη ένταση δοκιμάζεις και βλέπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου