Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση neck μαγνητη που χάλασε σε mexican Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με βλέπω να παίρνω όλο το σετ με των FAT50 για να δω την διαφορά 😀

6 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Κεραμικοί είναι μάλλον…


μονο για’ αυτό…

Εμένα πάντως για τα classik rock/80s που παιζαμε με την μπάντα μια χαρά με βολεψαν με την ευελιξία τους! Ειναι πολύ παραγοντες στην μεση βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παίζω με την άλλη κιθάρα, όμως φοράει τους μαγνήτες που μιλάμε, αυτους τους κεραμικούς 

Υ.Γ. Οι χορδές είναι παμπάλαιες, συγχωρέστε την ακουρδισιά 🙂

Επεξεργασμένο από johnwow13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε


Ο Ευτυχης καλά??

Μια χαρά, αυριο θα έρθει σπιτι μου στο καστέλι για προβα για ένα αλλο πιο εντεχνο-ροκ προτζεκτ. Αυτος θα μπορούσε να ειχε γινει διασημος, αφου η φωνη του φτανει στο θεό και μπορει να τραγουδίσει ότι θέλει, Scorpions, Zepelin, Deep Purple, Aerosmith, αλλα δεν έχει μυαλό και ασχολείτε με τα ντραμς 😀
Εσυ καλά; Το μπουζουκι το πιανεις καθόλου ή σε εχει κερδίσει η ηλεκτρική? Δεν θα ξεχασω ποτε τα χιώτικα που μας έπαιζες οταν πρωτογνωριστήκαμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουζουκι στη θήκη από τότε….

 

Ωραιες εποχές!

 

John, λογικά είναι κεραμικοί και τους έχεις συνηθίσει…

βαλε noiseless. Σου προτείνω να δεις τους κεραμικούς hot noiseless (Jeff beck), για το στυλ που παίζεις.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

'Ετσι εξηγείται το ότι οι "Fat50s" σου ακούγονταν πιο μπάσοι απ' τους Texas Special...μου είχε φανεί λίγο περίεργο κι εμένα.

 

Για το στυλ σου λοιπόν και μια που έχεις ήδη μια κιθάρα με Texas Special, θε έβαζα σε αυτήν καναν DiMarzio: https://smart.noiz.gr/details.php?id=527809

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
33 λεπτά πριν, noe13 είπε

Είσαι σίγουρος ότι χάλασε ο μαγνήτης ή μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος στη κόλληση? 

Για να είμαι ειλικρινής, και εγώ αυτό το "χάλασε" δεν το κατάλαβα...

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Για να είμαι ειλικρινής, και εγώ αυτό το "χάλασε" δεν το κατάλαβα...

Μήπως το κατάλαβα εγώ; Απλά μου έβαλε έναν άλλο στην θεση του και μου έδωσε τον παλιό σε ενα σακουλάκι. Μου είπε ότι αυτος που εβαλε δεν ήταν για neck αλλά δεν ειχε άλλο να βάλει. Με αυτόν που έβαλε βγαίνει η δουλειά αλλά δεν με ενθουσιάζει.
Επειδή στην μια στρατ έχω τους ΤS  που βγάζουν γνήσια στρατοκαστερίλα, μαλλον στην άλλη θα αφήσω τους κεραμικούς που μου αρέσουν για πιο hard rock καταστασεις και για neck λεω να παραγγείλω αυτόν που πόσταρα και πιο πριν 
https://www.thomann.de/gr/lollar_st_blackface_neck_pa_fp.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johnwow13 είπε

μαλλον στην άλλη θα αφήσω τους κεραμικούς που μου αρέσουν για πιο hard rock καταστασεις και για neck λεω να παραγγείλω αυτόν που πόσταρα και πιο πριν 
https://www.thomann.de/gr/lollar_st_blackface_neck_pa_fp.htm

Eισαι σιγουρος οτι θελεις να δωσεις τοσα λεφτα + μτφ + τοποθετηση για να βαλεις αυτον τον μαγνητη μονο και να τον συνδυασεις με τους αλλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου