Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση neck μαγνητη που χάλασε σε mexican Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για alnico 5 τσεκαρετε και τους Seymour Duncan Psychedelic Strat

 

Για τον ΟΡ στον neck μπορει να εχει στα υποψιν και κατι απο SD σε κεραμικους, πχ JBjr, little 59, Hot Rails, Cool Rails, Duckbucker, Vintage rails

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ θα την πω την ατάκα μου....

Πρέπει να γίνει κάτι «χοντρό» για να χαλάσεις ένα μαγνήτη. 

Δεν το ψάχνεις λίγο;

Δοκίμασες με πολύμετρο αν " τζιτζικιζει" στις επαφές στην βάση του μαγνήτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@thermas11 Καλώς ήρθες. Όπως θα παρατήρησες έκανα μια μικρή επέμβαση στο post σου. Γενικός κανόνας, αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμούς - όσο καλοπροαίρετοι και αν είναι. 

Και πάλι καλώς ήρθες.

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βιάζομαι να παραγγείλω τα άλλα πράγματα, προς το παρόν λέω να την βγάλω με αυτόν εδω

 https://www.thomann.de/gr/bare_knuckle_boot_camp_true_grit_st_nw.htm
που είναι οικονομικός, και μετά θα το ψάξω και θα το σκεφτώ με την ησυχία μου για γενική αναβάθμιση ολόκληρου του σετ. Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν true grit τον έχω σε τελεκαστερ βερσιον, στα 10Κ. Λίγο παραπάνω ένταση από vintage μαγνήτη, αλλά δε φτάνει τους κεραμικούς.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα τους αλλάξω τους κεραμικούς αλλά είμαι λίγο αναποφάσιστος με ποιος θα τους αντικαταστήσω, πιθανόν με ένα set noiseless έτσι για να μου φυγει λίγο η περιέργεια για το πως είναι (όπως έχετε καταλάβει από μαγνήτες είμαι άσχετος 😀) , και μάλλον τείνω προς τους ultra vintage ή hot. Πάντως και οι TS που τους είχα λίγο παρεξηγήσει, την κάνουν την δουλειά τους για τα 80's και μάλλον με αυτούς με βλέπω να παίζω πιο πολύ  (εχω και μια jackson αν προκύψει ζόρες 😀)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, noe13 είπε

Μάλλον δε ξέρεις τι θες βασικά... 

Το πρόβλημα είναι ότι θέλω απ' όλα🙂 (μιας και μου αρέσουν όλα τα είδη μουσικής) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, johnwow13 είπε

Το πρόβλημα είναι ότι θέλω απ' όλα🙂 (μιας και μου αρέσουν όλα τα είδη μουσικής) 

Κανενας δε σε εμποδιζει να αγορασεις 5-6 κιθαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου