Προς το περιεχόμενο

Track Mastering Practice - Ποιό από τα δύο προτιμάτε


Ποιό είναι το καλύτερο mastering της μίξης μου  

4 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιό από τα δύο mastering προτιμάτε, σας άρεσε

    • Το Α
      2
    • Το Β
      1
    • Και τα δύο καλά είναι
      1
    • Και τα δύο ήταν απογοητευτικά. Κρίμα.
      0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

, με τις τυπικές μου ρυθμίσεις.

 

Η αλήθεια είναι ότι όλες αυτές οι διαδικασίες του στυλ:

άλλαξε κάτι εδώ, σύγκρινε με το άλλο, είναι καλύτερο, δεν είναι καλύτερο, χάνει εδώ, κερδίζει εκεί, άκου εκεί αυτή τη λεπτομέρεια, τσέκαρε πάλι και το άλλο πίσω, δες και τί θα γίνει με εκείνο το δύσκολο πέρασμα εκεί, ρίξε και μια συνολική ματιά παντού, ξανακοίταξε αν είναι εντάξει και το άλλο, σκέψου μήπως είναι καλύτερη και η τάδε δυνατότητα, κάτι κερδίζεις εκεί, κάτι χάνεις εκεί κλπ. κλπ. κλπ.

είναι αρκετά ξενερωματικές και κουράζουν γρήγορα και το αυτί.

Είναι μεν δημιουργικές αλλά όχι τόσο πολύ όσο η δημιουργία της μουσικής.

Γι'αυτό αν έχει βρει κάποιος τυπικές ρυθμίσεις για τέτοιες περιπτώσεις (τουλάχιστον για κάποια αφετηρία) είναι καλά..

  • Συμφωνώ 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, John Tzinieris είπε

 

Η αλήθεια είναι ότι όλες αυτές οι διαδικασίες του στυλ:

άλλαξε κάτι εδώ, σύγκρινε με το άλλο, είναι καλύτερο, δεν είναι καλύτερο, χάνει εδώ, κερδίζει εκεί, άκου εκεί αυτή τη λεπτομέρεια, τσέκαρε πάλι και το άλλο πίσω, δες και τί θα γίνει με εκείνο το δύσκολο πέρασμα εκεί, ρίξε και μια συνολική ματιά παντού, ξανακοίταξε αν είναι εντάξει και το άλλο, σκέψου μήπως είναι καλύτερη και η τάδε δυνατότητα, κάτι κερδίζεις εκεί, κάτι χάνεις εκεί κλπ. κλπ. κλπ.

είναι αρκετά ξενερωματικές και κουράζουν γρήγορα και το αυτί.

Είναι μεν δημιουργικές αλλά όχι τόσο πολύ όσο η δημιουργία της μουσικής.

Γι'αυτό αν έχει βρει κάποιος τυπικές ρυθμίσεις για τέτοιες περιπτώσεις (τουλάχιστον για κάποια αφετηρία) είναι καλά..

συμφωνώ μαζί σου αλλά με εξιτάρει περισσότερο να πειραματίζομαι με αυτά τελευταία παρά η δημιουργία μουσικής και για εμένα πλέον έχει καταντήσει πιο δημιουργικό και μου αρέσει. Έτσι όπως το θέτεις, αν θελήσω να βγάλω ένα κομμάτι, έχω κάποιες τυπικές ρυθμίσεις. Αλλά  θέλω να πειραματιστώ, το έχω ανάγκη😀.

  • Συμφωνώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Βέβαια εάν έχουν γίνει σωστά οι εγγραφές και η μίξη, το μάστερινγκ καταλήγει τυπική διαδικασία. 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Συμφωνώ. Βέβαια εάν έχουν γίνει σωστά οι εγγραφές και η μίξη, το μάστερινγκ καταλήγει τυπική διαδικασία. 

είναι τυπική σε αυτή την περίπτωση αλλά και ουσιαστική για την αναπαραγωγή σε διάφορα μέσα, ιδιαίτερα αν μιλάμε για πολλά κομμάτια ενός album.

  • Συμφωνώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου