Προς το περιεχόμενο

Σας επηρεάζει η εμφάνιση/σκηνική παρουσία ενός καλλιτέχνη ή μόνο το ηχητικό αποτέλεσμα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, trolley είπε

Η εικονοκλασία (σόρυ για τον όρο) μερικές φορές εξελίσσεται σε χόμπυ, αγαπητέ Καταρράκτη. Αυτά που ισχυρίζεσαι για την αξία του Bowie (μέσω υπαινικτής διαλεκτικής), είναι παρόμοιας ποιότητας με αυτά που ισχυρίζεται ο Παράγκας για τους DP. Δεν μόνο γούστα, είναι και πόζα μέσα.

Να αναφέρω επαέ πως τώρα που θα ψηφιστεί το σύμφωνο, εγώ με το Κάταρακτ, θα γίνουμε ζευγάρι και το τι κάνει το ζευγάρι, δεν αφορά τρίτους, τουλάχιστον σε σχέση με μένα και τη σχέση μου, τώρα αν η σάπια σουρτίνα της Κανήθου σε επιτρέπει, δεν με αφορά, αλλά εμένα δεν θα ήθελα να με αναφέρεις παρακαλώ σε σχέση με τα γούστα μου και σε σχέση με τις διαφωνίες που έχω με τον σύντροφό μου

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

δεν θα ήθελα να με αναφέρεις

 

Το αίτημά σου καταγράφηκε, εξετάστηκε και απορρίπτεται.

Εδώ είναι δημόσια συζήτηση, οι ιδιωτικές είναι επίσης διαθέσιμες, αν τις χρειάζεται κάποιος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Σε Τι, και από Ποιους

 Σε ΟΛΑ και από ΟΛΟΥΣ.

 

Είπαμε: θα σΑιβεσΘαι

 

Χωρίς φυσικά να σημαίνει αυτό ότι οι DP δεν ήσανΕ μπανταρα.

Αλλά έως εκεί.

Ο Bowie ήταν Icon.

Εκεί ψηλά στο πάνθεον των ηρώων 😉

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, trolley είπε

Αυτά που ισχυρίζεσαι για την αξία του Bowie (μέσω υπαινικτής διαλεκτικής), είναι παρόμοιας ποιότητας με αυτά που ισχυρίζεται ο Παράγκας για τους DP. Δεν μόνο γούστα, είναι και πόζα μέσα.

Δεν ισχυρίζομαι τίποτα για την αξία του Bowie, στον ZuperFunk να τα πεις που το τερμάτισε με τα "σκαλιά παραπάνω".😆  Ηρεμήστε, υπάρχουν πολλά σκαλιά παραπάνω απ'τον Bowie, μα πάρα πολλά σκαλιά παραπάνω.

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ηρεμήστε, υπάρχουν πολλά σκαλιά παραπάνω απ'τον Bowie, μα πάρα πολλά σκαλιά παραπάνω

 

Στο ρΩουκ?

Μόνο 2:

Οι Stones και πάνω από όλους φυσικά οι Beatles.

Οι υπόλοιποι είναι απλά αυλικοί και "αριστοκρατία" 😅

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Κόψε την διαλειμματική Superfunk, με αγάπη στο λέω...😆

 

Όχι ρε συ καλύτερα λεπτός παρά χοντρός, ότι και να λες και να γραφεις...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

Οι Stones....

Το τέλος της "συζήτησης".😄 

Τι άλλα νέα? Από καιρό πως πάμε εκεί? Εδώ ήλιο, ήλιο, ήλιο και ενδιάμεσα ολίγον ήλιο. Χάλια μάΒρα λέμε...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ηρεμήστε, υπάρχουν πολλά σκαλιά παραπάνω απ'τον Bowie, μα πάρα πολλά σκαλιά παραπάνω.

 

Τα "σκαλιά" είναι συγκεκριμένα για τέτοια πρόσωπα: μήκος καριέρας, πλήθος δισκογραφίας, απήχηση, εμπορικές πωλήσεις και (το σημαντικότερο) πλήθος ανθρώπων που έχει επηρρεάσει. Οπότε, όχι, δεν υπάρχουν πολλά σκαλιά παραπάνω (και σκέψου ότι εγώ δεν τον ακούω σχεδόν ποτέ).

 

Γιατί όμως λες "ηρεμήστε", δεν υπάρχει κάποια ταραχή. Απλώς καλό είναι να λαμβάνουμε υπ'όψιν μας τα γεγονότα, αλλιώς μπορεί να νομίζουμε διάφορα.

 

 

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

καλό είναι να λαμβάνουμε υπ'όψιν μας τα γεγονότα, αλλιώς μπορεί να νομίζουμε διάφορα.

Μια χαρά λαμβάνουμε υπόψιν μας τα γεγονότα, γεγονότα που για πολλούς (και δεν φαντάζεσαι πόσο πόσους) δεν λένε τίποτα απολύτως. Τι να κάνουμε τώρα ρε Trolley? Κάποιοι δεν ακούνε Bowie, κάποιοι δεν ακούνε Beatles, και κάποιοι δεν ακούνε ούτε RS. Και πολύ καλά κάνουν αν με ρωτάς.

Κάποιοι επίσης δεν ακούνε DP, κάποιοι δεν ακούνε καν Hard Rock, Prog, Blues, Jazz κλπ κλπ κλπ. Κι αυτοί πολύ καλά κάνουν επίσης.

C'est La Vie που λέγαν και οι ELP, που τους άκουγαν ακόμα λιγότεροι.

 

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου