Προς το περιεχόμενο

Bandlab Cakewalk ο τζαμπας πεθανε


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Και ο 5900Χ παχαίνει, λόγω του ότι είναι καλύτερος από αυτόν που έχεις με αποτέλεσμα να κάθεσαι πιο πολύ  ώρα μπροστά στο pc, και μετά θα αρχίσεις τα πατατάκια/γαριδάκια/ποπκόρν/δρακουλίνια,😄 τις Coca Coles και τα (4) τοστ(ς) με διπλό ζαμπόν/γκούντα/βούτυρο, και να'σου κι οι σοκολάτες αμυγδάλου πιο δίπλα, να και τα πακοτίνια σε συνδυασμό με Lacta (προτείνεται!) παραδίπλα, και να πως ξαναπαίρνεις τα 17 κιλά πίσω και με τόκο! image.gif.1164eb0952c7b513ee55b3c59a7e10ca.gif

Γι αυτό σου λέω, κάτσε κει με τον 5600Χ, μια χαρά είσαι...

Θα τον πάρω γιατί είναι καλή αναβάθμιση και για τα μουσικά και η τελευταία καλή αναβάθμιση σε καλή τιμή για την AM4 πλατφόρμα. Καλός ο 5600Χ αλλά λίγος και έχω και bottleneck, κρατάει την  GPU πίσω σε κάποια παιχνίδια, γλυτώνω σε ρεύμα βέβαια🤣 αλλά θα  το κάνω. Πρέπει να γίνει. 5900Χ και SONAR για πάντα.

 Αν και φλερτάρω και με το STUDIO ONE όπως είναι αναφέρει και μου αρέσει πολύ, το SONAR και  για εμένα και για λόγους συνήθειας είναι SONAR.

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr είπε
 

8-core CPU προτεινόμενο.

  Τέρμα τα ψέμματα😃

 

 

Έχω 12 φιλωΟυζ οπότε σφυρίζω αδιάφορα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

Έχω 12 φιλωΟυζ οπότε σφυρίζω αδιάφορα

Και 24 threads, γι αυτό ΖΗΛΑΙΨΑ και θα τον πάρω κι εγώ. Η μητρική μου τον  ΠΕΡΝΕΙ😃

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και 24 threads, γι αυτό ΖΗΛΑΙΨΑ και θα τον πάρω κι εγώ. Η μητρική μου τον  ΠΕΡΝΕΙ😃

Ντροπή, πως ομιλείς έτσι περί της μητρικής σου .

Η νεολαία μας τη σήμερον έχει ξεφύγει, ακούει τραπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2024 στις 2:30 ΜΜ, Superfunk είπε

 

Φυσικαι και υπαρχει και εχεις δικιο σε αυτο που λες..πολλοι το θεωρουν υποδεεστερο γιατι ειναι free

Μπορείς να μου εξηγήσεις το συλλογισμό σου?

Τυγχάνει να είχα αγοράσει πριν αρκετά χρόνια τα PRO tools ως άσχετος και πέρασα 2-3 χρόνια για να δουλέψουν στον υπολογιστή που είχα τότε, παρότι είχα ενημερώσει το πωλητή για το μηχάνημα που είχα.

Αντιθέτως μια χαρά μου δουλεύουν τα τσάμπα cakewalk που πλέον δεν χρησιμοποιώ γιατί προτιμώ να πηγαίνω σε στούντιο και φυσικά σε VIDEO EDITING το Davinci resolve επίσης δωρεάν που θεωρείται ότι πιο κορυφαίο υπάρχει στο χώρο αυτή τη στιγμή, για να μη σου πω, ότι έχει αρχίσει και μπαίνει και στα χωράφια των DAW όχι μόνο αυτό και σε λίγο καιρό, δεν βλέπω καλά τους ανθρώπους που ασχολούνται μόνο με την οικιακή ηχογράφηση.

Το ότι κάτι είναι δωρεάν, δεν σημαίνει πως δεν σου παίρνουν αλλιώς τα λεφτά, αλλά αυτό, περιμένω να μου το εξηγήσεις εσύ, γιατί δλδ είσαι αφοριστικός στο δωρεάν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Το ότι κάτι είναι δωρεάν, δεν σημαίνει πως δεν σου παίρνουν αλλιώς τα λεφτά, αλλά αυτό, περιμένω να μου το εξηγήσεις εσύ, γιατί δλδ είσαι αφοριστικός στο δωρεάν

 

μαλλον δεν καταλαβες τι εγραψα..ΚΑΠΟΙΟΙ ειναι αφοριστικοι στο δωρεαν (ακριβως επειδη ειναι δωρεαν..στη "λογικη" του "αφου ειναι τζαμπα δεν μπορει να ειναι και τοσο καλο"), εγω οχι, αλλωστε με το δωρεαν BL δουλευω τοσο καιρο.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Το ότι κάτι είναι δωρεάν, δεν σημαίνει πως δεν σου παίρνουν αλλιώς τα λεφτά, αλλά αυτό, περιμένω να μου το εξηγήσεις εσύ, γιατί δλδ είσαι αφοριστικός στο δωρεάν

Μάλλον, κατάλαβες λάθος.

 Δεν είναι αφοριστικός.

 Το αντίθετο.

 Είπαν πως πολλοί μπορεί να το θεωρούν υποδεέστερο επειδή διατίθεται πλέον δωρεάν, αλλά δεν είναι έτσι

 

 O @Superfunk έχει δηλώσει εκατοντάδες φορές😀 πως είναι πιστός χρήστης του Sonar και πόσο το εκτιμά και έχει παρασύρει έμμεσα και άμεσα με την καλή έννοια να το προτιμούν, είμαι ένας από αυτούς που το 2004 πέρασα σε αυτό ακριβώς επειδή βλέπαμε πως το χρησιμοποιεί αυτός που ΗΚΣΕΡΕ όπως λέγαμε τότε με έναν φίλο και για να το επιλέγει δεν είναι τυχαίο.

 

 Κατά την πάροδο του χρόνου είχε επισημανθεί στο forum η ανα εκδόσεις πρωτοπορία του και πρωτοτυπία του σε λειτουργίες που τα άλλα συστημικά 😀DAW ανέπτυξαν μεταγενέστερα για να το ακολουθήσουν, ήταν το πρώτο που χρησιμοποίησε νέους αλγορίθμους stretching και καλύτερη διαχείριση ισχύος επεξεργαστή, με πρόλαβε και ο SF😃

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να αναπτυξω λιγο εγω τη δικη μου αποψη πανω στο δωρεαν-επι πληρωμη (με χρηματα) software και αλλων ειδων!, αλλα εδω τα προγραμματα/services, μας ενδιαφερουν!

Αν υπαρχουν υπερντουπερ δωρεαν προγραμματα;;;;; Οχι προγραμματα, προγραμματαρες!!! Και αν παμε (στο για παααααααρα πολυ κοσμο καλυτερο λειτουργικο, LINUX, που πααααααααααααρα πολοι επαγγελματιες, για δουλειες που τους αποφερουν χρηματα, χρησιμοποιουν opensourse λογισμικο,,,,,,, πανω απο το 80 - 90 % των προγραμματων ειναι παντελως εντελως δωρεαν! δεν χαλασε κανεναν, ουτε dev, ουτε και χρηστη!!!!! Το θεμα ποιο ειναι ομως και καμερα σε'μενα λιγο!!!

το εγραψε και ο συμφορουμητης πιο πανω. "Σου τα παιρνουν αλιως", εγραψε. Απλο φαινεται αυτο!!!!! αλλα... Σιγουρα, δεν ειναι και οτι καλυτερο. Την εδωσε την απαντηση του μονος του! Την εδωσες! Το ποσο καθαρο θα ειναι το τιμημα, παιζει ρολο! Στο μυαλο μου, και ισως και πολων αλλων, αλλο ειναι να μου λεει η εταιρια, Το προγραμμα μου, το εχω 100 % δωρεαν. Εχω φαει χροοονια και χρονια να το δουλεψω. Μου εχουν βγει τα ματια, εχω δωσει λεφτα τσουβαλια για να βρω ενα κενο, μια προγραμματιστικη πατεντα για να φτιαξω κατι, και, δεν με πειραζει καθολου που σου το δινω δωρεαν, και updates θα σου δωσω και τα παντα! δωσε οτι θελεις! (ελαχιστοι θα δωσουν) Εμενα θα με χρηματοδωτησουν ιδιοτες, οργανισμοι που εχω δουλεψει σε αλλα προτζεκ για αυτους, τους ειπα την ιδεα μου και μου ειπαν "καν'το" και απλα γραψε οτι σε "βοηθησαμε". Οποτε τζαμπα σου το δινω!

ΕΤΣΙ, ΝΑΙ! ειναι εντελως αλλο ομως, να σου λεει,,,

Εχω ενα προΪον, και σου το δινω τζαμπα.

(και θα σου τα παρω απο αλλουουουουουουουουου) (α τα δεδομενα μας κουμποκουμποτρυπες ειναι ετσι κι αλιως χρονια τωρα. Αλλη μια τρυπα θα μας χαλασει) λεω εγω τωρα!!

!!!!! η μη διαυγεια ενοχλει, ο τροπος. Και σε πολλα προγραμματα, δεν υπαρχει διαφανεια!

+ οτι υπαρχει και μια κατηγορια ανθρωπων, (δεν ειμαι εγω σε αυτην, ειμαι ομως στην απο πανω) που σου λεει, δωρεαν ειναι,,, σαπακι θα'ναι ασ'το! Και αμα το χρειαστω Panasonic και καλα, θα το ζητησω απο τον Θειο!!!!! που ποσες φορες στα δισκολα δε με'χει βοηθησει!!!

πως τ'ακουτε ολα αυτα!!!!!

εμενα με καληψα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι μια απαντηση που, υπηρχε σε ενα αλλο φορουμ που μου αρεσε, πιστευω οτι ψυλοταιριαζει και σε αυτην την περιπτωση (δεν ειναι δικη μου)!

The best way to make money is to start a free service, get lotsa users, make a lot of positive noise, then IPO reserving the majority of the stock for yourself.  Sell before anybody realizes you can't make money

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, theoMusictech είπε

The best way to make money is to start a free service, get lotsa users, make a lot of positive noise, then IPO reserving the majority of the stock for yourself.  Sell before anybody realizes you can't make money

Αυτό πήγαινε μάλλον για το Twitter που το πάτωσε ο νέος ιδιοκτήτης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου