Προς το περιεχόμενο

Κάνετε και άλλα πράγματα όταν επεξεργάζεστε μουσική μέσω του Η/Υ?


Μουσική και Η/Υ  

4 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Κάνετε και άλλα πράγματα παράλληλα στο PC όταν επεξεργάζεστε μουσική?

    • Όχι, θέλω να είμαι απόλυτα προσηλωμένος στην επεξεργασία της μουσικής μου και στη μουσική μου δουλειά.
      1
    • Ναι, κάνω. Γράφω, ακούω, επεξεργάζομαι και παράλληλα σερφάρω κ.α.
      3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα μια ανάλογη ερώτηση σε ένα μουσικό group του MetaBOOK και είπα να την μεταφέρω και εδώ για να ακούσω απόψης.

 

 Όταν  επεξεργάζεστε τη  μουσική στον υπολογιστή σας  μέσω του DAW σας είστε συνήθως προσηλωμένοι σε αυτό? Προσπαθείτε ή έχετε ανάγκη να είστε συγκεντρωμένοι στις ρυθμίσεις, τον ήχο, το αποτέλεσμα, αδιάλειπτα ή παράλληλα ανοίγετε και τον browser σας και κοιτάτε καμιά σελίδα, γράφετε στο/στα forum, απαντάτε σε μηνύματα, τσεκάρετε τη μίξη σας και χαζολογάτε και λίγο κλπ.?

 

 Εγώ προσωπικά χαζολογάω αρκετά😀 Ακόμα και παλιά που μελετούσα για να παίζω διασκευές σε συγκρότημα, με την ακρόαση των κομματιών έκανα και browsing, έπαιζα κανα παιχνίδι ακούγοντας.

 

 Χαζολογώ αρκετά , κάνω δηλαδή διαλείμματα ακόμα και κατά την εγγραφή με ανοιχτό το project  και σερφάρω στο διαδίκτυο και συνεχίζω.

 

 Εσείς?

 

Επεξεργασμένο από cos_dr
  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, βέβαια, υπάρχουν και διάφορα άλλα που γίνονται ταυτόχρονα για να ξεκουράζεται και το αυτί που ακούει κάποιες φορές τα ίδια και τα ίδια..

Αλλά και για πρακτικούς λόγους, υπάρχουν και διάφορες άλλες δουλειές που πρέπει να γίνουν..

Όχι ακρόαση μουσικής όμως..

 

  • Like 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που κάνω επεξεργασία και μίξη, σημαίνει ότι έχω τελειώσει με τις εγγραφές, άρα το κομμάτι είναι σχεδόν έτοιμο. Όταν είναι στο στάδιο αυτό, είμαι 100% προσηλωμένος στο daw, και δεν το κουνάω από την καρέκλα εάν δεν κάνω export. Σήμερα που έφτιαξα ένα κομμάτι, καθυστέρησα ενα γεύμα μου κάπου 2 ώρες, προκειμένου να τελειώσω με τύμπανα και μίξη. Δεν είναι κάτι που συνηθίζω.

  • Like 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

βλέπω πουρνό, με ανεβάζει το ηθικό να συνεχίσω

Μετά λέτε γιατί σας μπανάρουν🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Μετά λέτε γιατί σας μπανάρουν🤣

Ήπια την αλήθεια τα πουρνά με χαλαρώνουν και μετά συνεχίζω με μεγαυλυτέρα αυτοσυγκέντρωση

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου