Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω λίμες για nut φτηνές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, johnps είπε

Όπως είχα διαπιστώσει και σε ένα παλιότερο νήμα όλα τα σοβαρά μαγαζιά είναι ή Θεσσαλονίκη ή Κρήτη, στην Αθήνα μόνο τσιμεντόλιθους και φτυάργια από πρώτες ύλες και εργαλεία. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnps είπε

Έτσι νόμιζα και εγώ, ότι αυτές θα κάνουν έστω και λίγο δουλειά αλλά ΔΕΝ...

Άλλοι κόβουν filler gauges (ούτε και αυτο...)

 

Δυστυχως για λίμες για nut πρέπει «να τα σκάσεις».

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, neokosmi είπε

Έτσι νόμιζα και εγώ, ότι αυτές θα κάνουν έστω και λίγο δουλειά αλλά ΔΕΝ...

Άλλοι κόβουν filler gauges (ούτε και αυτο...)

 

Δυστυχως για λίμες για nut πρέπει «να τα σκάσεις».

τις εχεις δοκιμασει?  εγω οχι απλα τις ειχα δει και ποσταρα μηπως και βοηθησω. θα τις δοκιμασω παντως και θα επανελθω.  αυτο που εκανα ομως ειναι αυτο με τα filler gauges αλλα θελει πολυ προσοχη....δουλεψε ομως...κανονικα βεβαια θελει λιμες  περιπου 100 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnps είπε

τις εχεις δοκιμασει?  εγω οχι απλα τις ειχα δει και ποσταρα μηπως και βοηθησω. θα τις δοκιμασω παντως και θα επανελθω.  αυτο που εκανα ομως ειναι αυτο με τα filler gauges αλλα θελει πολυ προσοχη....δουλεψε ομως...κανονικα βεβαια θελει λιμες  περιπου 100 ευρω

 

Τις έχω δοκιμάσει. Σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις καινούργιο nut. Για επιδιόρθωση θέλει ιώβεια  υπομονή με πενιχρά αποτελέσματα, ειδικά με τα ψιλά files που λυγίσουν συνέχεια, όπως και να τα πιάσεις. Άσε που τα συγκεκριμένα δεν έχουν φτιαχτεί για nut files αλλά είναι εργαλεία καθαρισμού ακροφυσίων συγκόλλησης.

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=welding+nozzle+tip+cleaners&_sacat=0&icep_id=114&ipn=icep&toolid=20004&campid=5338192354&mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&ufes_redirect=true

 

 

 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όντως οι φθηνές είναι μάπα αλλά με αρκετό χρόνο στη διάθεσή μου και μετά από κάποια μαθήματα Ζεν, έγω έχω καταφέρει να κόψω δυο τρία nuts με δαύτες, κυρίως επειδή βαριέμαι αδιανόητα να παραγγείλω αξιοπρεπείς StewMac από Ισπανία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έχεις υπομονή μπορείς να κάνεις τα αυλάκια με τις ίδιες τις χορδές... τελευταία περνάω μια φάση μηδενικής υπομονής οπότε θα την πάω σε κάποιον να μου τη φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου