Προς το περιεχόμενο

Ακραία η μουσική , ακραίο στο μάτι και το όργανο;


bouzoukleri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάμε για metal to the core                      Urghhhhh yeahhhhh                          👹                😊

 

 Μιλάω για πάρτη μου.

Έχω Flying V έχω Explorer , σε πρόβες τις χρησιμοποιώ αλλά στα live έπαιζα με Gibson Les Paul.

Σας συμβαίνει και εσάς;     

 

Είμαι καλά γιατρέ μου;  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνει γενικώς, νομίζω. Σε εμένα σίγουρα. Δεν είναι τυχαίο φαινόμενο, καθώς στο λάιβ θα πάρω την κιθάρα με την οποία νιώθω (τη δεδομένη στιγμή) πιο άνετα, ενώ στις πρόβες πολλές φορές παίρνουμε ένα όργανο για δοκιμή ή απλά για να του "γράψουμε" χιλιόμετρα.

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η Flying V και η Exlporer είναι κιθάρες για βιτρίνα.

Δεν τις βγάζεις έξω να μαγαριστούν 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα live έχουν πάντα και την παράμετρο του show, όποτε ψηφίζω την explorer γιατί η flying v μπορεί να έχει λιγο neck diving, αλλά το βασικότερο κριτήριο είναι οποία σε βολεύει περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θα έπαιζα μέταλ σε λαιβ, θα ένιωθα τη μεγαλύτερη ασφάλεια με les Paul, εκτός και εάν έπαιζα lead και ήθελα μεγαλύτερο scale για άνεση στα σόλο, όπου θα επέλεγα κάποια superstrat, κάποια κιθάρα που την ξέρω καλά. 
 

Έκτος και εάν ήταν μικρή εμφάνιση, όπου θα μπορούσα να κολλήσω ένσημα σε πιο εξειδικευμένες κιθάρες. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, bouzoukleri είπε

Μιλάμε για metal to the core                      Urghhhhh yeahhhhh                          👹                😊

 

 Μιλάω για πάρτη μου.

Έχω Flying V έχω Explorer , σε πρόβες τις χρησιμοποιώ αλλά στα live έπαιζα με Gibson Les Paul.

Σας συμβαίνει και εσάς;     

 

Είμαι καλά γιατρέ μου;  

 

Αναφέρεσαι στο εμφανισιακό κομμάτι; Γιατί αρχίζω να πιστεύω ότι παίζει μεγαλύτερο ρόλο από όσο θα έπρεπε σε όλα τα μουσικά είδη 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς μιλάω για το εμφανισιακό κομμάτι 

Καναδυό φορές μπήκα στον πειρασμό, αλλά όπως προαναφέρθηκε η ασφάλεια της LP  με κέρδισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, bouzoukleri είπε

Προφανώς μιλάω για το εμφανισιακό κομμάτι 

 

Υπάρχουν V και V...

Αν μιλάμε για το εμφανισιακό κομμάτι (τουλάχιστον σε V) IMHO η πιο badass είναι αυτή: 

 

RR V.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου