Προς το περιεχόμενο

Μεικτης με 2 στερεο εξοδους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ολοι σχεδον οι μπατζετ μικτες έχουν 6 outs (stereo x3), Control room (monitor) out/ main  out και tape out.

Παράλληλες έξοδοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, LK είπε

Να και μια φθηνοτερη λυση από την mackie

η Behringer

 

το θεμα της ηχητικης ποιοτητας ειναι που με απασχολει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
20 λεπτά πριν, J's conspiracy είπε

 

το θεμα της ηχητικης ποιοτητας ειναι που με απασχολει

Αυτό μόνο εσύ το ξέρεις (τι σου αρέσει).

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
4 ώρες πριν, J's conspiracy είπε

που ωστοσο να μην χαλαει το ηχητικο αποτελεσμα .

 

αν αυτό είναι ψηλά στις απαιτήσεις σου δυστυχώς δεν θα το πετύχεις εύκολα (για ευνόητους λόγους) με έναν φθηνό μίκτη...

 

μπορείς όμως εναλλακτικά (αλλά και για εργονομικούς λόγους) στις λύσεις που προτείνουν οι φίλοι μας να κρατήσεις τον εξοπλισμό σου και να πάρεις ένα passive monitor controller (ρίξε μια ματιά εδώ: studio_monitor_controllers)  οπότε θα έχεις και το δυνατόν ελάχιστη ηχητική απώλεια αλλά και έξτρα δυνατότητες αναβαθμίζοντας το σετάπ σου...

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, npap είπε

 

αν αυτό είναι ψηλά στις απαιτήσεις σου δυστυχώς δεν θα το πετύχεις εύκολα (για ευνόητους λόγους) με έναν φθηνό μίκτη...

 

μπορείς όμως εναλλακτικά (αλλά και για εργονομικούς λόγους) στις λύσεις που προτείνουν οι φίλοι μας να κρατήσεις τον εξοπλισμό σου και να πάρεις ένα passive monitor controller (ρίξε μια ματιά εδώ: studio_monitor_controllers)  οπότε θα έχεις και το δυνατόν ελάχιστη ηχητική απώλεια αλλά και έξτρα δυνατότητες αναβαθμίζοντας το σετάπ σου...

μηπως με αυτο που προτεινεις ,μπορω να πετυχω ακριβως αυτο που θελω,δηλαδη να μπορω να βαζω πανω τα 3/4 μονιτορς απο τη μία και απο την αλλη την πηγη ηχου (laptop/καρτα ηχου) ?

γιατι αυτο ειναι που με ενδιαφερει 

Και ποιο θα μου προτεινες ?(κατα προτιμηση να μπορει να αγοραστει απο Αθηνα)

Επεξεργασμένο από J's conspiracy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ναι καλά κατάλαβες...

τώρα για να σου προτείνουμε κάτι, πρέπει να θέσεις ένα πάνω όριο τιμής... ισχύουν τα 150€ που ανέφερες αρχικά;

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, npap είπε

ναι καλά κατάλαβες...

τώρα για να σου προτείνουμε κάτι, πρέπει να θέσεις ένα πάνω όριο τιμής... ισχύουν τα 150€ που ανέφερες αρχικά;

ισχυουν (εννοειται οτι γλιτωσουμε ,καλο ειναι)

Επεξεργασμένο από J's conspiracy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το καλό είναι ότι οι passive monitor controllers λόγω απλής κατασκευής και υλικών, είναι εν γένει φθηνοί και θα σου ζητήσουν χωρίς ιδιαίτερες παραχωρήσεις, τα μισά χρήματα από το "ταβάνι" που έθεσες... σε αντίθεση με τους ενεργούς που για να βρεις "αχρωμάτιστο" (που δεν θα επεμβαίνει δηλαδή "εμφανώς" στον ήδη υπάρχον ήχο σου), πρέπει να πολλαπλασιαστούν τα χρήματα που θα εκταμιεύσεις...

 

προσωπικά εκτός του Swissonic M-Control + που ανέφερα πρόσφατα σε άλλο θέμα και δεν ξέρω αν μπορείς να το αποκτήσεις από εγχώριο κατάστημα, σου προτείνω και τον εφάμιλλο (ελάχιστες οι διαφορές τους και όχι ουσιώδεις) Mackie Big Knob Passive που μια και είναι "μάρκα" και ανάλογα φθηνός, σίγουρα κάποιος θα τον έχει άμεσα διαθέσιμο προς παραλαβή...

 

τώρα αν ο λόγος που θέλεις να ψωνίσεις από τα καθ ημάς είναι το να μπορέσεις να τον δεις και στην πράξη πριν τον αποκτήσεις τι να σου πω... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και μονάχη 🙂...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, npap είπε

το καλό είναι ότι οι passive monitor controllers λόγω απλής κατασκευής και υλικών, είναι εν γένει φθηνοί και θα σου ζητήσουν χωρίς ιδιαίτερες παραχωρήσεις, τα μισά χρήματα από το "ταβάνι" που έθεσες... σε αντίθεση με τους ενεργούς που για να βρεις "αχρωμάτιστο" (που δεν θα επεμβαίνει δηλαδή "εμφανώς" στον ήδη υπάρχον ήχο σου), πρέπει να πολλαπλασιαστούν τα χρήματα που θα εκταμιεύσεις...

 

προσωπικά εκτός του Swissonic M-Control + που ανέφερα πρόσφατα σε άλλο θέμα και δεν ξέρω αν μπορείς να το αποκτήσεις από εγχώριο κατάστημα, σου προτείνω και τον εφάμιλλο (ελάχιστες οι διαφορές τους και όχι ουσιώδεις) Mackie Big Knob Passive που μια και είναι "μάρκα" και ανάλογα φθηνός, σίγουρα κάποιος θα τον έχει άμεσα διαθέσιμο προς παραλαβή...

 

τώρα αν ο λόγος που θέλεις να ψωνίσεις από τα καθ ημάς είναι το να μπορέσεις να τον δεις και στην πράξη πριν τον αποκτήσεις τι να σου πω... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και μονάχη 🙂...

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις προτασεις σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου