Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση ενισχυτή με αυτοενισχυόμενα ηχεία.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, LK είπε

Όχι , δεν άκουγα ποτέ ραδιο, ούτε όταν έκανα εγώ εκπομπή 😄

Ε οταν κανεις εκπομπη δεν γινεται 😄

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

@LK

 

Ντεν έκω στερεοφωνικό καρντιά μου… 😁

Στάσου γιατί μπερδεύτηκα.

Αυτό στις φωτογραφίες τίνος είναι; 😁

 

Ωχ....ό,τι να ναι

Μπέρδεψα τα ονόματα! 😁

 

Έβαλα @ και "g" για να κάνω Tag τον gmoukou  και βγήκες εσύ 😄

Κακώς....να πάρεις ένα.....ξεκίνα με το Νακαμίτσι 😆

 

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνα δυο hifi και home cinema sets στην αποθήκη. Τα χρησιμοποιούσα ως εργένης. Τώρα, ο λίγος διαθέσιμος χώρος που έχω, καταλαμβάνεται απο κιθαριστικο εξοπλισμό. 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε

Έχω κάνα δυο hifi

Κάτσε τώρα, εσύ ποιος είσαι ο gkourmoul1 ή ο gmoukou ? 😄

Στείλε τα και εσύ σε εμένα (με δική μου χρέωση) και στα στέλνω πίσω άμα χωρίσεις 😁

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gmoukou συμπληρώνω στη χθεσινή μου πρόταση, ότι ο passive controller που καλοπροαίρετα προτάθηκε από άλλο μέλος, δεν χρειάζεται στη δική σου περίπτωση (εργονομικώς μιλώντας) διότι τα ηχεία σου έχουν ξεχωριστό τηλε-κοντρόλ για τη ρύθμιση της έντασης και (υποθέτω) επιλογή της πηγής που αναπαράγουν.

 

Απομένει να κάνεις κάτι από αυτά που προτάθηκαν και να μας γράψεις αν παίζουν καλά τα ηχεία.

 

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, trolley είπε

@gmoukou συμπληρώνω στη χθεσινή μου πρόταση, ότι ο passive controller που καλοπροαίρετα προτάθηκε από άλλο μέλος, δεν χρειάζεται στη δική σου περίπτωση (εργονομικώς μιλώντας) διότι τα ηχεία σου έχουν ξεχωριστό τηλε-κοντρόλ για τη ρύθμιση της έντασης και (υποθέτω) επιλογή της πηγής που αναπαράγουν.

 

Απομένει να κάνεις κάτι από αυτά που προτάθηκαν και να μας γράψεις αν παίζουν καλά τα ηχεία.

 

 

 

Δε θα σου κρύψω ότι ολίγον τι με ανησυχήσατε (όχι άδικα) και πάλι καλά που ρώτησα χωρίς να προβώ σε αφελείς ενέργειες.

Αν όντως το αποτολμήσω θα ενημερώσω πάραυτα.

 

Και πάλι ευχαριστώ!!!

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gmoukou είπε

Δε θα σου κρύψω ότι ολίγον τι με ανησυχήσατε (όχι άδικα) και πάλι καλά που ρώτησα χωρίς να προβώ σε αφελείς ενέργειες.

 

Πάρε από το REC OUT (του TAPE 1, θα σου πω αν θέλεις γιατί προτείνω το TAPE 1) και στείλε το στα ηχεία. Ξεκίνα με χαμηλή ένταση (ούτως η άλλως, αυτό κάνουμε όταν θέλουμε να δοκιμάσουμε οποιοδήποτε νέο setup περιλαμβάνει ηχεία) και - όπως εκτιμήθηκε - δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Βάλε πρώτα να παίξει ένα CD, μετά RADIO, μετά PHONO (όχι, δεν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος, απλά έτσι θα έκανα εγώ :) :) :)). Θεωρώ αυτονόητο ότι θα βάλεις ένα ζευγάρι καλώδια της προκοπής όχι κάτι που άφησες σε κάποιο υπόγειο πριν 20 χρόνια ανάμεσα στις τροφές για το καναρίνι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LK είπε

δεν έβαλες φώτο να δούμε τί είναι και μας ξεγέλασες

 

αυτό είναι (φουλ ocd ο πατέρας...)

 

 

IMG20231016091944.jpg

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου