Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνουν όλα όσα έχουμε... όταν φύγουμε από τον μάταιο τούτο κόσμο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ΕΓΟ ιμε κλαΣικοσ, σε Αφτον θα παναι ωλα

 

 20230905_103607.thumb.jpg.497a7e60ea73c746e29c617dd097b59c.jpg

Νίκο αν δεν του αρέσει το twang της tele και της gretsch και προτιμήσει το djent της Jackson και του bogner τι θα κάνεις; Αποκλήρωση;

 

Υγ: δέχομαι υιοθεσίες 😄

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, MGs είπε

Διαβάζω στα κοζανίτικα νέα..."Ο κλάδος των νομικών σε τεράστια κρίση,άρχισαν επιδρομές σε κάδους"...

 

Η αλήθεια είναι ό,τι (ειδικά σε ηλεκτρονικά) έχω μαζέψει πολύ πράγμα.

Έχω πληρώσει πολλά σε ανταλλακτικά για να τα επισκευάσω....και ό,τι δεν μπορούσα μόνος μου.....έγλειφα συνταξιούχους μάστορες ή τους έκανα δουλειές για να μου τα επισκευάσουν.

Και σου μιλάω....τους κουνούσα λεφτά στη μούρη....και ΔΕΝ ήθελαν να ασχοληθούν.

Στο παρακλητικό....και στο ότι κάποιοι με εκτιμούν....έτσι γινόταν οι δουλειές.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, LK είπε

Σε ποιόν θα πάνε , οκ.

Θα τον ενδιαφέρουν όμως ή θα τα πετάξει από το παράθυρο;

 

απάντησε ο φιλτατος απο καΤου....

 

21 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Προσωπικα δεν με απασχολει και πολυ το θεμα. Με την αποχωρηση μου δεν με νοιαζει τι θα συμβει στα σπιτια μου στα λεφτα μου στα βιβλια μου στις κιθαρες μου κ.λ.π. Αυτα ειναι σκεψεις που εχουν νοημα να γινονται μονο απο αυτους που δεν εχουν συμβιβαστει ακομα με την ιδεα της πληρους ανυπαρξιας........

 

δεδομενου οτι βασικα για αυτον τα κανω ολα τα τελευταια 11 χρονια (αν δεν τον ειχα αποκτήσει θα ειχα σιγουρα σταματησει να δουλευω εδω και μια δεκαετια μια και εχω εξασφαλισει οικονομικα τον εαυτο μου και τη γυναικα μου και εχω ολα αυτα που χρειαζομαστε μεχρι να τιναξουμε τα πεταλα (καμμια 30αρια χρονια δηλ. εγω και καμμια 45αρια η γυναικα μου) αλλα πρεπει να μεινει κατι και για αυτον....οποτε ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΚΥΛΕ 😅 )

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Νίκο αν δεν του αρέσει το twang της tele και της gretsch και προτιμήσει το djent της Jackson και του bogner τι θα κάνεις; Αποκλήρωση;

 

Υγ: δέχομαι υιοθεσίες 😄

 

Δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανενα ενδιαφερον για την μουσικη...οποτε τον βλεπω να τα πουλαει ή να ανοιγει μουσειο 🤣

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

....αλλα πρεπει να μεινει κατι και για αυτον....

Εδώ ανοίγεις άλλο θέμα.

Αφού το γυρίσαμε στη φιλοσοφία....περί ανυπαρξίας και όχι μόνο.

Γιατί "πρέπει";

Πρέπει να τα βρει έτοιμα ή να ξεκινήσει από το μηδέν;

Τον εξασφαλίζεις ή τον κάνεις οκνηρό;

Καμία αντίρρηση να το δούμε αμιγώς φιλοσοφικά το θέμα.

Καθαρίζω έναν τεταρτάκι τον βραστήρα (που τον αγόρασα εγώ- δεν είναι της οικογενειακής οικοσκευής) από τα άλατα και επανέρχομαι. 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετάξτε ότι δε χρησιμοποιείται πάνω από 3 χρόνια. 👌

  • Like 3
  • Συμφωνώ 4

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι δεν χρησιμοποιώ στο σπίτι είτε το χαρίζω είτε το πετάω αν δεν το θέλει κανένας.Δεν θέλω να υπάρχει τίποτα που δεν χρησιμοποιώ και να μου πιάνει χώρο.Ολη μου την βιβλιοθήκη την χάρισα σε μια δανειστική σε πόλη της περιφέρειας. Εξάλλου δεν διαβάζω ποτέ ένα βιβλίο πάνω από μια φορά.Εκτος από το Ευαγγέλιο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν τίθεται θέμα για το τί κάνουμε τα πράγματα που δεν χρησιμοποιούμε.

Προφανώς τα χαρίζουμε ή τα πετάμε.

Τίθεται θέμα (με το νήμα) για την μετά θάνατόν μας τύχη των (προφανώς πραγμάτων  που χρησιμοποιούμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Πετάξτε ότι δε χρησιμοποιείται πάνω από 3 χρόνια. 👌

Καλά, μπορείτε να το πουλήσετε ή να το δωρίσετε.

 Ξέρετε πόσοι άνθρωποι έχουν ανάγκη από ρούχα και άλλα αντικείμενα, ψαχτείτε για φορείς να τα δίνετε, πλυμένα ε? Και καινούργια μάλιστα γιατί έχουν ανέβει και στον ανθρωπισμό τα στάνταρ😀

 Τι τα κρατάτε  εκεί πέρα. 😀

 Μη δένεστε συναισθηματικά με τις πλαστικούρες και τα παλιοσίδερα.

 ΠΣΗΦΙΟΠΟΙΗΘΗΚΑΜΕ.

 Φωνάζουν για την κλιματική αλλαγή, τρώμε εκατομμύρια για να προωθήσουμε νέες νοοτροπίες και νέες τεχνολογίες φιλικές για το περιβάλλον, για να ρίξουμε ένα δυο βαθμούς τη θερμοκρασία γιατί θα ψηθείτε φέτος και έχετε γεράσει και θα σας ψοφήσει η δυσφορία😀 Πετάχτε τα.

 Σαν τον πατέρα μου που πέθαινε, υπερμορφωμένος άνθρωπος με τόση πορεία και με ρώταγε τι θα γίνουν τα πράγματα και κράταγε αποκομματα εφημερίδων και είχε κάνει και τα δικά μου σπίτια αποθήκη😀

 Τα κράταγα να μην τον στεναχωρήσω και μόλις έφυγε πέταγα πράγματα μια εβδομάδα. Έχασα 2 κιλά λίπος😀

 

 ΠΕΤΑΧΤΕ ΤΑ

 ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΑ

 ΔΩΡΙΣΤΕ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ.

 

 Έ, τώρα κάποιοι συλλέκτες κλπ. το καταλαβαίνω, αυτό επίσης δεν είναι κακό, φροντίστε να πάνε κάπου που θα τους δώσουν αξία,  θα εκτιμηθούν κλπ. και όσοι έχετε παιδιά μην τους βάζετε ενοχές από μικρά για να τα κρατάνε. Εγώ ξεπερνούσα τις ενοχές μου πάντως, την καλοσύνη μου εκμεταλλεύονταν 😀

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου