Προς το περιεχόμενο

Διαλειμματική νηστεία στο περίπου - Συμβουλές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Να πω από τη δική μου εμπειρία.

 Με σωστό πρόγραμμα, μέχρι τα σαράντα μπορείς να κάνεις όπως και να είσαι, το καλύτερο σώμα που μπορείς να έχεις (γιατί δεν είμαστε όλοι ίδιοι) σε 3 μήνες. Αν δεν το πετυχαίνει κάποιος κάνει κάτι λάθος. Γι αυτό χρειάζεται κάποια πράγματα που είπε ο rock step γιατί μόνος μπορεί να κολλήσουν τα πράγματα. Αυτοί που ξέρουν θα σε καθοδηγήσουν. Προπονητές, γιατροί κλπ.

 

 3 μήνες θέλει. Συστηματικά όμως, το consistency είναι το μυστικό. 

 

 Μετά τα 40 είναι λίγο πιο δύσκολο, πρέπει να γίνεται με καλύτερη παρακολούθηση και πιο ήπια και μάλλον θα πάρει λίγο παραπάνω, η αρχή είναι ίδια.

 

Οι υπερβολές και οι μιμήσεις σκοτώνουν το αποτέλεσμα και των ερασιτεχνών αλλά και των επαγγελματιών και ελλοχεύουν κινδύνους για τραυματισμούς, για νοσήματα, μπορεί να επιφέρουν ακόμα και το θάνατο.

 

 Οι πλούσιοι έχουν ευκολότερη πρόσβαση στη σωστή μέθοδο υπό παρακολούθηση γι αυτό μεταμορφώνονται σε 3 μήνες.

 

 Και μην ξεχνάτε. Οι μύες αναπτύσσονται στην ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ❤️

 

 

Το πως θα κάνει ο καθένας "σώμα" και τι σώμα θέλει να κάνει, είναι δικός του λογαριασμός , και δεν με πολυ ενδιαφέρει.

Εγώ απαντάω στο ερώτημα , ότι ένας με πολλά λεφτά , έχει παραπάνω χρόνο και μέσα για να βελτιώσει τον εαυτό του (με ό,τι αυτός θεωρεί βελτίωση).

Ούτε ενθαρρύνω κάποιον να κάνει "κοιλιακούς" , ούτε τον "αποθαρρύνω".

Μπορεί να είναι ό,τι γουστάρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

Το πως θα κάνει ο καθένας "σώμα" και τι σώμα θέλει να κάνει, είναι δικός του λογαριασμός , και δεν με πολυ ενδιαφέρει.

Εγώ απαντάω στο ερώτημα , ότι ένας με πολλά λεφτά , έχει παραπάνω χρόνο και μέσα για να βελτιώσει τον εαυτό του (με ό,τι αυτός θεωρεί βελτίωση).

Ούτε ενθαρρύνω κάποιον να κάνει "κοιλιακούς" , ούτε τον "αποθαρρύνω".

Μπορεί να είναι ό,τι γουστάρει.

 

Συμφωνώ.

 Εγώ απλά είπα δυο λόγια για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

 Οι κοιλιακοί θα φανούν σύμφωνα με αυτά που έγραψα, αν γίνει έτσι, ούτως η άλλως.

 Το πως φαίνονται οι κοιλιακοί είναι και θέμα ανατομίας του καθενός.

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι γι αυτό διαγράφονται είτε περισσότερο, είτε διαφορετικά κλπ.

 Είναι θέμα σωματότυπου.

 Με σωστό πρόγραμμα, ένα υγιές άτομο σε 3 μήνες θα φτιάξει όσο καλύτερα γίνεται γι αυτό.

 Θα έχει άψογο σώμα, καλογυμνασμένο και θα σφύζει από ενέργεια, υγεία και δύναμη.

 Και μετά απλά θα συντηρείται.Δε χρειάζεται να ξεσκίζεται.

Και θα τον βλέπουν και αλλιώς οι γυναίκες, θα τον θέλουν και αν έχει και καλό πορτοφόλι.............

 

 SUCCESS😀

 Αν και με την πείνα που έχει πέσει τώρα, το πορτοφόλι, ένα καλό αμάξι και ένα σκαφάκι, αρκεί. 🤣

 

 

image.jpeg

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 Εγώ απλά είπα δυο λόγια για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα......

 

Και θα τον βλέπουν και αλλιώς οι γυναίκες, θα τον θέλουν και αν έχει και καλό πορτοφόλι.............

 

 

 

 

 

Ούτε σε αυτά ξέρω να απαντήσω.

Ουτε γυμναστής είμαι , ούτε διατροφολόγος.

Ούτε επίσης life coach .

Δεν ξέρω τι θέλουν οι γυναίκες (κοιλιακούς ή κοιλιές, λεφτά ή φτωχούς) , και επίσης δεν με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

Ούτε σε αυτά ξέρω να απαντήσω.

Ουτε γυμναστής είμαι , ούτε διατροφολόγος.

Ούτε επίσης life coach .

Δεν ξέρω τι θέλουν οι γυναίκες (κοιλιακούς ή κοιλιές, λεφτά ή φτωχούς) , και επίσης δεν με ενδιαφέρει.

Κάποιους μπορεί να τους ενδιαφέρουν οι απόψης.

 Ούτε εγώ είμαι αυτά, ούτε είμαι ο Jordan Rudess.

 Εκφράζω τις απόψης μου για τη γυμναστική, για τη διατροφή και τη μουσική και τα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ σύμφωνα με την ασχολία μου, το επίπεδό μου και την εμπειρία μου.

 Εξάλλου και οι ειδικοί που τις εκφράζουν δημόσια, σε όλους απευθύνονται και ζητούν μάλιστα και το feedback  και τις γνώμες από όλους γιατί για όλα αυτά υπάρχουν και σχολές που τα προσεγγίζουν με διάφορους τρόπους.

 Ακόμα και για ένα ιατρικό θέμα στα νοσοκομεία, για το πως θα ενεργήσουν για τον ασθενή οι γιατροί κάνουν συμβούλια και έχουν ενίοτε και διαφωνίες.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Κάποιους μπορεί να τους ενδιαφέρουν οι απόψης.

 Ούτε εγώ είμαι αυτά, ούτε είμαι ο Jordan Rudess.

 Εκφράζω τις απόψης μου για τη γυμναστική, για τη διατροφή και τη μουσική και τα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ σύμφωνα με την ασχολία μου, το επίπεδό μου και την εμπειρία μου.

 Εξάλλου και οι ειδικοί που τις εκφράζουν δημόσια, σε όλους απευθύνονται και ζητούν μάλιστα και το feedback  και τις γνώμες από όλους γιατί για όλα αυτά υπάρχουν και σχολές που τα προσεγγίζουν με διάφορους τρόπους.

 Ακόμα και για ένα ιατρικό θέμα στα νοσοκομεία, για το πως θα ενεργήσουν για τον ασθενή οι γιατροί κάνουν συμβούλια και έχουν ενίοτε και διαφωνίες.

Δεν σε κατηγορώ.

Απλά λέω ότι εγω δεν μπαίνω στο τριπάκι να συμβουλέψω κανέναν.

Συνήθως τον μπελά σου βρίσκεις.

Τον τρόπο τον ξέρω πολύ καλά και τον εφαρμόζω.

Και για το σώμα, και για τις γυναίκες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Δεν σε κατηγορώ.

Απλά λέω ότι εγω δεν μπαίνω στο τριπάκι να συμβουλέψω κανέναν.

Συνήθως τον μπελά σου βρίσκεις.

Τον τρόπο τον ξέρω πολύ καλά και τον εφαρμόζω.

Και για το σώμα, και για τις γυναίκες.

 

 

Γιατί. Πρέπει να συμβουλεύεις και να βοηθάς.

 Και γνώμες να λέμε.

 Γιατί να βρούμε τον μπελά μας?

 Δεν υπογράφουμε δα και κανα συμβόλαιο. 😀

 

 Αν ένας έρθει και με ρωτήσει, πως να μάθω γρήγορα πλήκτρα, synthesizer και να παίζω κομμάτια να μην του πω δηλαδή μετά από σαράντα χρόνια εμπειρία στο πιάνο, τα πλήκτρα και τη μουσική ?

 Πρέπει να είμαι πιστοποιημένος δάσκαλος/καθηγητής  ή να δουλεύω σε ωδείο.

 

 Δεν έκανα πιάνο εγώ ? 

 Έτσι έκανα και πιάνο, και μπάσκετ και πυγμαχία και πλήκτρα κλπ.

 

 Για να με ρωτάει κάποιος, θα με είδε να κάνω κάτι και θα του άρεσε.

 

 Έτσι και στο γυμναστήριο, τους καιρούς που ήμουν σούπερ, έρχονταν και με ρωτούσαν. Και τους έλεγα τη γνώμη μου. Δε βρήκα μπελά. 😀 Ευχαριστώ μου έλεγαν.

 

 Και αν το εφαρμόζεις και πιάνει, μοιράσου το.

Βοηθήστε τον κόσμο, δώστε του σημασία, χαρά για να πάρει θάρρος.

 Βοηθήστε να φτιάξει αυτή η κοινωνία, δώστε το ΑΝΤΙΔΟΤΟ ΣΤΗΝ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑ.

 

 Δώστε αγάπη, συμβουλές, χαμόγελο, σημασία. 

 Το έχουν ανάγκη.

 Έτσι θα φτιάξουμε τα θεμέλια για μια σωστή και δίκαιη κοινωνία.

 

 Όχι, στην εσωστρέφεια και την καχυποψία!

 

 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 Και αν το εφαρμόζεις και πιάνει, μοιράσου το.

 

 

 

Δεν είμαι καλός άνθρωπος.

Θα το μοιραστώ αν έχω να κερδίσω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Αν ένας έρθει και με ρωτήσει, πως να μάθω γρήγορα πλήκτρα, synthesizer και να παίζω κομμάτια να μην του πω δηλαδή μετά από σαράντα χρόνια εμπειρία στο πιάνο, τα πλήκτρα και τη μουσική ?

Φυσικά να του πεις. Έτσι κάνω κι εγώ. Ξέρεις πόσοι με έχουν ρωτήσει κατα καιρούς με τι synth να αρχίσουν για να μπουν στον χώρο των synths? Έχω στείλει εγώ πελάτες στην Moog, αμέτρητους...😌

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν είμαι καλός άνθρωπος.

Θα το μοιραστώ αν έχω να κερδίσω κάτι.

Δεν το πιστεύω αυτό. 

 Είσαι από τους καλύτερους που έχω γνωρίσει, έστω διαδικτυακά,  με ταλέντο, γούστο και καλαισθησία και έτσι ξέρω  πως είσαι άνθρωπος δοτικός, δίνεις, προσφέρεις πολύ χωρίς ανταλλάγματα αλλά είσαι και επαγγελματίας.

 

 Το ξέρω, το νιώθω, το διαπιστώνω, το αισθάνομαι, το καταλαβαίνω.

 Δίνεις αγάπη.

 Δώστε όλοι. Αυτό λείπει. Η αγάπη, η σημασία, το ενδιαφέρον, η ανιδιοτελής προσφορά, το ενδιαφέρον για το συνάνθρωπο, για την πορεία της κοινωνίας.

 Δώστε όραμα. ΟΡΑΜΑ.

 

7 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Φυσικά να του πεις. Έτσι κάνω κι εγώ. Ξέρεις πόσοι με έχουν ρωτήσει κατα καιρούς με τι synth να αρχίσουν για να μπουν στον χώρο των synths? Έχω στείλει εγώ πελάτες στην Moog, αμέτρητους...😌

Εγώ τους λέω να πάνε στα VST, να πάρουν το ΚΟMPLETE 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου