Προς το περιεχόμενο

R.I.P. - Αντώνης Τουρκογιώργης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ειδα πριν 10 λεπτα.Ο απολυτος ροκ performer και φιλος απο τα παλια βασανιζοταν απο το 2009 εξαιτιας ενος βαριου εγκεφαλικου ανευρισματος.Εφυγε με τα μυαλα του 400 αλλα αδυνατη κραση λογω ,λογω λογω προβληματων υγειας που συνηθως προκαλουνται απο τετοιου ειδους κινητικες ανεπαρκειες .Θα τον θυμαμαι παντα και ειναι περιεργο που τις τελευταιες 20 ημερες τον ακουγα καθημερινα στο εργαστηριο μου σε κασετα να ερμηνευει  Socrates. Aντωνη φιλε μου ας αναπαυθει η ψυχουλα σου ,πας να βρεις το Γιαννη τον συμμαθητη σου και 

συμπαικτη σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλό του ταξίδι... Είχε περάσει ζόρικα τα τελευταία χρόνια. Ας αναπαυθεί πια. Θα τον θυμόμαστε πάντα με αγάπη και σεβασμό. Γνήσιος ροκάς που μας άνοιξε δρόμους.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τον είχα γνωρίσει το 1999 (;), σε ένα blues bar στην Αθήνα. 

Νομίζω (γιατί δεν ξερω) στους Σωκράτες έπαιζε μπάσο 

 

Στο live που τον είδα εγώ έπαιζε κιθάρα. 

Από τους καλλίτερους κιθαρίστες στο στυλ που είδα,  και εννοώ συνολικά και σαν stage performance .

 

Καταδεχτικος και πολυ cool μου φάνηκε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό του ταξίδι!

 

Ακόμα το σκέφτομαι που δεν κατάφερα να τους δω στο Λυκαβηττό το 1999.

Το live album που βγήκε από εκείνη την συναυλία το είχα λιώσει. 

5 λεπτά πριν, LK είπε

Τον είχα γνωρίσει το 1999 (;), σε ένα blues bar στην Αθήνα. 

Νομίζω (γιατί δεν ξερω) στους Σωκράτες έπαιζε μπάσο 

 

Στο live που τον είδα εγώ έπαιζε κιθάρα. 

Από τους καλλίτερους κιθαρίστες στο στυλ που είδα,  και εννοώ συνολικά και σαν stage performance .

 

Καταδεχτικος και πολυ cool μου φάνηκε........

Στους Socrates έπαιζε μπάσο , αλλά στην solo καριέρα αν και δεν την έχω παρακολουθήσει, έπαιζε και κιθαρα. Δεν γνωρίζω όμως σε τι επίπεδο. Κάποιος που ξέρει μπορεί να μας διαφωτίσει, αλλά υπάρχει περίπτωση να είχες δει τον αδερφό του;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LK είπε

Νομίζω (γιατί δεν ξερω) στους Σωκράτες έπαιζε μπάσο 

Στο live που τον είδα εγώ έπαιζε κιθάρα. 

Κιθαρίστας και μπασίστας ήταν, στους Socrates τραγούδαγε και έπαιζε κυρίως μπασο. Τον είχα δει δύο φορές live, την πρώτη με ένα blues σχήμα μία πρωτοχρονιά, και τη δεύτερη με τους Socrates. Την τελετταία φορά μάλιστα θυμάμαι είχαμε πιάσει τραπέζι κολλητά κάτω από την σκηνή και είχαμε ξεσαλώσει, και στο διάλειμμα έρχεται ο Τουρκογιώργης και μου λέει "για σας και 5-6 άλλους παίζουμε".😁

Θρύλος. RIP.🙏

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, mpamps είπε

Καλό του ταξίδι!

 

Ακόμα το σκέφτομαι που δεν κατάφερα να τους δω στο Λυκαβηττό το 1999.

Το live album που βγήκε από εκείνη την συναυλία το είχα λιώσει. 

Στους Socrates έπαιζε μπάσο , αλλά στην solo καριέρα αν και δεν την έχω παρακολουθήσει, έπαιζε και κιθαρα. Δεν γνωρίζω όμως σε τι επίπεδο. Κάποιος που ξέρει μπορεί να μας διαφωτίσει, αλλά υπάρχει περίπτωση να είχες δει τον αδερφό του;

 

Όχι.

Τον Αντώνη γνώρισα. 

Πολύ ωραίος κιθαρίστας. 

Έπαιξαν και το sweet home Alabama. 

Blues Hall το bar (αν θυμάμαι καλά το όνομα), ας το επιβεβαιώσουν οι εξ Αθηνών,  αν θυμούνται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου