Προς το περιεχόμενο

Νέο desktop PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Μόλις τώρα, TakisB είπε

Ελπίζω να μη θεωρείται διαφήμιση, προφανώς δεν έχω σχέση με κανένα από τα μαγαζιά.

 

 

 

Γιάτι έχω έγω με τα πάμπλικ; 😁

Κάτσε να τα δω

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, TakisB είπε

 

Και αυτό επειδή είπες ότι δεν σε νοιάζει ο σκληρός, αυτό έχει 256άρι SSD.

 

https://www.skroutz.gr/s/50363334/Intra-Business-Free-Desktop-PC-Ryzen-5-5600G-16GB-DDR4-256GB-SSD-No-OS.html

 

ΜΜΜ....αυτό έχει το καλό ότι το κουτί παίρνει και optical drives, αν και δεν έχει φωτάκια😆

Καλές περιπτώσεις και οι 3 , σε ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LK είπε

το κουτί παίρνει και optical drives

Χρόνια πολλά πέρασαν από τότε που είχα optical drives μέσα στο case. Πολλά χρόνια......................

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cos_dr είπε

Εγω το φορώ το τροφοδοτικό από το 2010 και μου λένε τι κάνεις, θα τα κάψεις κάι λέω όλα να καούν, δεν το αλλάζω. Μόνο αν τα φτύσει και σβήνει 😂 δεν θα το αλλάξω ποτέ 🤣

Το δικό μου το έχω από τον Δεκέμβριο του 2012, ένα Thermaltake. Αξιόπιστο του κερατά. Στις αρχές του 2021 που έφτιαξα το τελευταίο pc το τροφοδοτικό αυτό πέρασε και στο νέο σύστημα και φυσικά ακόμα δουλεύει άψογα. Όποτε αγοραστεί νέο τροφοδοτικό πιθανότατα θα είναι πάλι της Thermaltake.👍

 

Τώρα για το θεμα του νέου pc, μπορούμε να μιλάμε για μέρες. Κι εγώ δεν θα αγόραζα κάτι έτοιμο φτιαγμένο από κάποιο κατάστημα, πάντα φτιάχνω τα pc μου αγοράζοντας ο ίδιοςο τα parts. Ο 5600G είναι πολύ καλός επεξεργαστής και σε πολύ καλή τιμή. Αν σου κάνει βέβαια ή θες κατι πιο δυνατό δεν ξέρω. Επίσης δεν θα έφτιαχνα/αγόραζα ποτέ pc χωρίς ξεχωριστή κάρτα γραφικών.

Αυτά.
Άντε πάρε ένα Mac τώρα και κλείδωσε το θέμα ως "Solved".😌

(ακούγονται απ'το βάθος έντονες φωνές και βρισιές τύπου "τι λε ρε Καραγκιόζηηηηη", "ουυυυυυυ, ουυυυυυυ", "οοοοοξω ρεεεεεεεεε!"🤣)

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε ήδη, αλλά από εδώ το παίρνεις πιο φθηνά (οκ, με τον μισό σκληρό και RAM) :

 

https://praxi.gr/homepage/shop/gaming-desktops/praxi-vengeance-cylon-ryzen-5-5600g-8gb-240gb-ssd-radeon-vega-7-no-os-gaming-pc/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Άντε πάρε ένα Mac τώρα και κλείδωσε το θέμα ως "Solved".😌

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Χρόνια πολλά πέρασαν από τότε που είχα optical drives μέσα στο case. Πολλά χρόνια......................

Και αν θες να βάλεις windows 95 πως;

Έκανες bootable usb;😁

1 λεπτό πριν, kosthrash είπε

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε ήδη, αλλά από εδώ το παίρνεις πιο φθηνά (οκ, με τον μισό σκληρό και RAM) :

 

https://praxi.gr/homepage/shop/gaming-desktops/praxi-vengeance-cylon-ryzen-5-5600g-8gb-240gb-ssd-radeon-vega-7-no-os-gaming-pc/

Ο σκληρός δεν με κόφτει,  αλλά ram θέλω 16gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Και αν θες να βάλεις windows 95 πως;

Έκανες bootable usb;😁

Δεν κάνω πια extreme sports 😄

 

 Επειδής όμως έχω κάποια προγράμματα σε DVD και CD, έχω δύο optical drive που αν χρειαστεί να τα ξαναρίξω θα το κάνω με ένα docking station που έχω και θα τα συνδέσω μέσω USB

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το '21 που έφτιαξα το pc του έβαλα και optical drive, που το χρησιμοποιώ σπάνια βέβαια, μια και το έβαλα μόνο και μόνο για να περνάω κάποια CD όταν δεν τα βρίσκω για κατέβασμα. Και λόγω του drive έψαξα αρκετά για να βρω κουτί που να έχει θέση γι αυτό, η πλειονότητα των κουτιών πλέον δεν διαθέτει τέτοια θέση. Το θέμα λύνεται βέβαια με κάποιο εξωτερικό drive, αλλά το προτιμώ ενσωματωμένο.

 

image.thumb.png.2fbeeea2414618d4db35308d57a86436.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου