Προς το περιεχόμενο

The Black Album Drums - Darrell Thorp, Mike Tacci (Metallica), Gunnar Olsen (Puscifer), Drum Doctors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
9 ώρες πριν, MGs είπε

O αγαπημένος σε πολλούς Eric Valentine το έχει κάνει στο go with the flow των QOTSA.

Σε όλες τις συνεντεύξεις ο Valentine έχει  αρνηθεί την ύπαρξη samples στο συγκεκριμένο άλμπουμ.

 

Επίσης όμως ο Valentine δεν μιξάρισε το συγκεκριμένο άλμπουμ, όπως έχει δηλώσει και ο ίδιος στο βίντεο που αναλύει τους QOTSA. Το άλμπουμ το μιξάρισαν ο Adam Kasper μαζί με τον Josh Homme. 

 

Όχι ότι ο Valentine δε αρέσκεται να χρησιμοποιεί samples φυσικά. Παράδειγμα το Pinkerton των Weezer που είναι και αλμπουμάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kpeyos είπε

Σε όλες τις συνεντεύξεις ο Valentine έχει  αρνηθεί την ύπαρξη samples στο συγκεκριμένο άλμπουμ.

O αλλος ο κομπλεξικός ο homme τους βάζει ρήτρα στα συμβόλαια και τους μισούς ήχους που έχει στις κιθάρες τους βγάζω με μιά epiphone,ενα germanium fuzz που έφτιαξα εγώ και πιάνει και ράδιοσταθμους,έναν κακο vox 10" και αν είχα ένα echoplex και ένα καλό μικρόφωνο θα τον έστελνα στο ταμείο αΝεΡγεΙαΣ.😂

 

Ασε που το μπάσο μου που κάνει 150 ευρώ είναι καλύτερο απο το δικό τους,ακολουθόντας περίπου την ίδια αλυσίδα.

Αν ηξερα mix & mastering,κέρματα θα τους βάζατε στην θήκη σε κάνα στενό..

Μυστικός εξοπλισμός και μ@λακίες...

 

2 ώρες πριν, kpeyos είπε

Pinkerton των Weezer που είναι και αλμπουμάρα.

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, MGs είπε

τους μισούς ήχους που έχει στις κιθάρες τους βγάζω με μιά epiphone,ενα germanium fuzz που έφτιαξα εγώ και πιάνει και ράδιοσταθμους,έναν κακο vox 10"

Καλά κι αυτός με έναν Peavey Audition 1x8 του 50ευρου έπαιξε τα περισσότερα ρυθμικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kpeyos είπε

Καλά κι αυτός με έναν Peavey Audition 1x8 του 50ευρου έπαιξε τα περισσότερα ρυθμικά.

Το πιό πιθανό είναι να τρόλαρε και μετά να έβλεπε την τιμή του εν λόγο ενισχυτή να ανεβαίνει και να γελούσε,όπως και διάφορους άλλους να ψάχνουν συγκεκριμένο μοντέλο της Ovation στίς ηλεκτρικές.

 

Θεωρώ πιο κοντινό το σενάριο της κονσόλας,τουλάχιστον στις ρυθμικές.Αυτές οι ρυθμικές,κόβω τα μέζε@ μου,είναι direct και μετά ταινία στα κόκκινα,αλλά beatles ένα πράμα.

 

Ενισχυτή τέρας εχουν στο μπάσο και κάποιον μικρότερο στην κεντρική κιθάρα που παίζει τις φράσεις με το echo.

Αν ηταν να υποθέσω ένα σενάριο,θα έπαιρνα το παραπάνω.Τουλάχιστων για το συγκεκριμένο track.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου