Προς το περιεχόμενο

Korg Toneworks ΑΧ3000G


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις απεκτησα την πεταλιερα του τιτλου μαζι με καλωδιο MIDI>USB! Παρ'ολο που το pc βλεπει την πεταλιερα(μου ανοιξε τα πρεσετσ) στην ουσια δεν μπορω να "φτειαξω ηχους απο το pc κατ'ευθειαν!Μηπως καποιος με εμπειρια στην εν λογω πεταλιερα θα μπορουσε να με βοηθεισει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Από ποιό κατάστημα πήρες την πεταλιέρα με το καλώδιο MIDI > USB ?

Αν σου είναι εύκολο ανεβάζεις μία φωτό να δούμε το καλώδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποιό κατάστημα πήρες την πεταλιέρα με το καλώδιο MIDI > USB ?

Αν σου είναι εύκολο ανεβάζεις μία φωτό να δούμε το καλώδιο;

Τα πηρα με ανταλλαγη απο αγγελεια στο noiz!

 

http://www.ebay.com/itm/USB-to-MIDI-Keyboard-Interface-Converter-Cable-Adapter-F8s-/300938402150?pt=US_Computer_Recording_Interfaces&hash=item4611539966

DSC02577.thumb.JPG.15c1796b28b6eae8d68bfcacbc91f92f.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλωδιο εχει 3 led ακ των οποιων εχω δει ΜΟΝΟ το πρασινο αναμμενο! Μου το εστειλε μαε με την πεταλιερα ο πωλητης ο οποιος μου ειπε οτι το αγορασε 25€! Θα ρωτησω απο που. Που μπορει κανεις να βρει ενα αξιοπιστο τετοιο καλωδιο???? Παντως 3 επαφες που ειχα με USB ( Line6 UX1,Live Pod XT kai Zoom) θα ελεγα οτι μαλλον το midi ειναι μια π@π@ρι@!!!  >:( 

>:(

DSC02579.thumb.JPG.41269e18fbaeec0f8c3aeef060dd9f2b.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πριν προχωρήσεις στην αγορά νέου interface, έλεγξε τις συνδεσμολογίες, τις ρυθμίσεις τόσο της πεταλιέρας όσο και του PC. Γενικά όσα λέει ο κατασκευαστής στο manual. Αν χρειαστείς κάτι ιδιαίτερο μπορείς να ρωτήσεις το εδώ τεχνικό τμήμα (Bon Studio).

 

το καλωδιο εχει 3 led ακ των οποιων εχω δει ΜΟΝΟ το πρασινο αναμμενο! Μου το εστειλε μαε με την πεταλιερα ο πωλητης ο οποιος μου ειπε οτι το αγορασε 25€! Θα ρωτησω απο που. Που μπορει κανεις να βρει ενα αξιοπιστο τετοιο καλωδιο????

http://www.noiz.gr/index.php?topic=193759.20 ή κάτι παρόμοιο σε προδιαγραφές / δυνατότητες.

 

Παντως 3 επαφες που ειχα με USB ( Line6 UX1,Live Pod XT kai Zoom) θα ελεγα οτι μαλλον το midi ειναι μια π@π@ρι@!!!  >:( 

>:(

Αφού το λες...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τεχνικο τμημα του BONStudio εδω στη Θεσσαλονικη εχω να πω ΜΟΝΟ τα καλυτερα! Και πολυ καλες τιμες αντ\κων!Π.Χ. LOgo Marshall 2,5€, κουμπι απο pot Μarshall <απο 0.5€ και πολυ συνεννοησημο προσωπιο!!!Θα απευθυνθω εκει! Προς το παρων κατεβαζω ηχους που μου αρεσουν τους ανοιγω με το  προγραμμα και βλεπω ολες τις ρυθμισεις και τις αντιγραφω χειροκινητα στην πεταλιερα! Μακιστα βρεικα και εναν ηχο που εψαχνα(και νοιζω ψαχνει πολυς κοσμος) εκεινον που με το πεταλι κραταει το ακορδο ο Gilmour στο Shine on you crazy diamond

 

https://www.youtube.com/watch?v=GKWtDf3MX9c

 

:(  δεν με αφηνει να το ανεβασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου