Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία παραδοσιακών samples


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά! Υπάρχει κάποιο site που να έχει samples από ελληνικά παραδοσιακά όργανα; π.χ. κανονάκι, σαντούρι,νταούλι, λαούτο, καβάλι, λύρες κτλ κτλ;;; Έχω σκεφτεί να κάνω δειγματολειψία από κάποια παραδοσιακά που έχω σπίτι αλλά η γκάμα των οργάνων που διαθέτω είναι πολύ περιορισμένη. Ίσως μέσω noiz θα μπορούσε να οργανωθεί κάποια προσπάθεια συστηματικής ηχογράφησης των ελληνικών οργάνων. Πιστεύω οι ήχοι θα ήταν χρήσιμοι σε πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από πιθανές ατομικές προσπάθειες δειγματοληψίας, ψάξε σε ethno libraries που κυκλοφορούν.

Είθισται να δίνουν έμφαση σε κρουστά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από πιθανές ατομικές προσπάθειες δειγματοληψίας' date=' ψάξε σε ethno libraries που κυκλοφορούν.

Είθισται να δίνουν έμφαση σε κρουστά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.[/quote']

thanks για το tip!! Πάντως εγώ κάποια στιγμή θα φτιάξω κάποια samples και θα τα διαθέσω στο noiz. Όποιος άλλος κάνει κάτι ευπρόσδεκτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ κάποια στιγμή θα φτιάξω κάποια samples και θα τα διαθέσω στο noiz.

 

Αναμένουμε. 8)

 

Όποιος άλλος κάνει κάτι ευπρόσδεκτο!

 

Παλιότερα κάποιο μέλος είχε ανεβάσει δείγματα κρουστών. Αν θες, ψαξ' τα, αν και δεν ξέρω αν είναι ακόμα ενεργό το link.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου