Προς το περιεχόμενο

Overdrive/Distortion VSTz... Ποιά;


db548

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Native Instruments Guitar Rig 2 & Waves G.T.R.

Προτιμω τα overdrive του Rig αν και πολλες φορες οι ενισχυτες απο μονοι τους με καλυπτουν απο γκαζια!!!

Αυτα απο το Guitar Rig2:

rig1.jpg

rig2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνίσω με το Guitar Rig 2. Το πρόγραμμα είναι απλώς τέλειο. Έχει από ελαφριές μέχρι πολύ βαριές παραμορφώσεις, καθώς και μερικές ωραίες "τρελιάρικες" με πολύπλοκα εφέ. Κ εγώ το συστήνω. Αν δες και το Amplitube έχει και αυτο μερικές ωραιες. Το Guitar Rig αυθεντικό όμως έχει και μια "πεταλιέρα" που χρησιμεύει και σαν Audio Interface με πολύ χαμηλό latency. Αν και δεν το έχω αυθεντικό, πιστεύω ότι τ αξίζει τα 500 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε prodmaster, έτσι που τις είδα στην σειρά όλες τις 'βρωμιές" του Guitar Rig ψήθηκα να τις βάλω να ακούσω τι θα γίνει. Με τη σειρά που εσύ διάλεξες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα βάλεις όλα αυτά μαζί....πες αντίο στα ηχεία σου :lol: Πάντως εγώ προτιμώ Amplitube για παραμόρφωση. Μου φαίνεται πιο ρεαλιστικός ο ήχος....από την άλλη μου αρέσουν πολύ τα clean settings στο Guitar rig, καθώς και τα effects του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ προτιμώ Amplitube για παραμόρφωση

....από την άλλη μου αρέσουν πολύ τα clean settings στο Guitar rig' date=' καθώς και τα effects του.[/quote']

 

+1000

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η SimulAnalog Guitar Suite έχει κάποιες καλές παραμορφώσεις:

http://www.simulanalog.org/guitarsuite.htm

 

Επίσης παλιό αλλά αγαπημένο: Steinberg Warp VST...

 

Ποιο αυτό που ήταν συνεργασία της steinberg και hughes n' kettner; Που το θυμήθηκες; Παρεπιπτώντως ήταν πάρα πολύ καλό για όταν βγήκε!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου