Προς το περιεχόμενο

TeleGun! Ποια η γνώμη σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν μετά την Ibanez που παραγγειλα πριν μερικες μέρες, λέω να πάρω στο άμεσο μέλλον και κάποια εφφέ.Έψαξα πρώτα για προενισχυτή, και βρήκα το Telegun Fat Foot (με λυχνία), για το οποίο ,κάποιους φίλους που ρώτησα, μου είπαν καλά λόγια.Θέλω "το λοιπόν" τη γνώμη σας.Μετά λέω να πάρω κάποια πεταλάκια Boss ως εφφέ, ένα Κράι Μπέιμπυ wah και κανα Morley ως volume Control.Α, και αν έχετε και κάποια διαφορετική πρόταση θα γίνει ευχαρίστως δεκτή.www.telegunamps.com είναι το SITE της TeleGun...

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δοκιμάσει παλιά το Fat Foot (το είχε ένας φίλος) και λίγο που το δοκίμασα...το πετάλι σκότωνε!!! Πολύ καλό για high gain καταστάσεις. Το πλεονέκτημα που έχεις επίσης κάνοντας αυτή την επιλογή, είναι να φέρεις το πετάλι τελέιως στα μέτρα σου. Σε συνεργασία με τον Τελετζίδη μπορείς να του πεις ακριβώς τι χρειάζεσαι (γνωρίζοντας βέβαια τις δυνατότητες του πεταλιού) και να κάνει κάποιες μικροαλλαγές στα εντός του πεταλιού. Ο φίλος βέβαια το πούλησε μετά από λίγο καιρό γιατί δεν ήταν και πολύ high gain παίχτης και για τα πιο blues drives που χρειαζόταν το πετάλι αφενός ήταν too much αφετέρου δεν τον ευχαριστούσε ιδιαίτερα (χαμηλώνοντας τα gain). Το καλύτερο βέβαια που έχεις να κάνεις είναι προφανώς(!) να εμπιστευτείς τα αυτιά σου και τα γούστα σου και να το δοκιμάσεις στην πρώτη ευκαιρία!!

 

Ωραίο πεταλάκι (που με ψήνει τουλάχιστον προσωπικά) και έχε το υπόψην είναι το Sparkle Drive της Voodoo Lab. Απλά δεν μου περισσεύουν αυτή την περίοδο τα 200 περίπου Ευρώ που κοστίζει!! Δε θα μου γλιτώσει ωστόσο... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μπορεί κανένας να μας πει τι γνώμη έχει για τη μόντα που κάνει ο telegun στα wah?

 

την καλυτερη!

μου εκανε το WAH μου ο μητσος απιστευτο!

κ να ξερεις οτι δεν κανει μονο μια μοντα.

 

επισης κ το Booster του ειναι απλα θεικο!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε..για μενα telegun Fat Foot (που έχω δοκιμάσει να το ακούσω τουλάχιστον) είναι το ποιο respect πεταλ που έπαιξα μεχρι τωρα.καλύτερα πάρε κεφαλή κατα την γνώμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν προκειται για γκαζια και βρωμιες, Μητσος is the man!...  ;D

 

αλλα και τον 5καθαρο twin reverb μου αυτος τον επανεφερε στη ζωη οταν τον αγορασα.

 

 

Δε μαν νώουζ χιζ σhιτ...  ;)  ;D

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μη το ψάχνεις, τρέχα στο Μήτσο με κλειστά ματια. Αν κανένας έχει το ADA MP-1, να "τσακιστεί" να του το δώσει για "πείραγμα". Το δικό μου το' χει κάνει πραγματικό ΟΔΟΣΤΡΩΤΗΡΑ.

 

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου