Προς το περιεχόμενο

Marshall JMP-50 MKII 2x12" Combo Αξιζει?


math2014

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

 

Βρηκα σε καλη κατασταση (εξωτερικα) τον παραπανω ενισχυτη απο την 10ετια του 70. Μου ακουστηκε μια χαρα οταν τον πρωτοακουσα πριν πολυ καιρο, και καθως το σκεφτηκα λιγο (μετα απο μηνες) μαλλον πρεπει να αξιζει μηχανημα τετοιας εποχης.

 

Μου τον δινουν γυρω στα 600ευρω, απλα δεν εχω ιδεα εαν αξιζει σαν μηχανημα, κτλ κτλ, τι χαρακτηριστικα εχει κτλ κτλ.

 

Υπαρχει κανεις να με διαφωτισει?

 

Γιαννης

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

 

Βρηκα σε καλη κατασταση (εξωτερικα) τον παραπανω ενισχυτη απο την 10ετια του 70. Μου ακουστηκε μια χαρα οταν τον πρωτοακουσα πριν πολυ καιρο' date=' και καθως το σκεφτηκα λιγο (μετα απο μηνες) μαλλον πρεπει να αξιζει μηχανημα τετοιας εποχης.

 

Μου τον δινουν γυρω στα 600ευρω, απλα δεν εχω ιδεα εαν αξιζει σαν μηχανημα, κτλ κτλ, τι χαρακτηριστικα εχει κτλ κτλ.

 

Υπαρχει κανεις να με διαφωτισει?

 

Γιαννης[/quote']

 

αν οντως ειναι σε καλη κατασταση πιστευω πως αξιζει και με το παραπανω.ισα ισα,εισαι σιγουρος πως δεν υπαρχει κατι απο πισω;μου φαινεται ΠΑΡΑ πολυ καλη τιμη.τελος παντων εγω επαιξα με εναν jmp50 (οχι mkII) και λατρεψα τον ηχο.μιλαμε εμεινα με ανοιχτο το στομα (να πω εδω πως το ειχα βαλει ΠΟΛΥ δυνατα).

ισως να κανω λαθος οσον αφορα την αξια του μα αν σου αρεσουν vintage ηχοι (σκεψου κλασικα ροκ σχηματα της δεκαετιας του 70 φυσικα),πιστευω πως θα σου αρεσει πολυ.λογικα θα περνει και πεταλια μια χαρα.

εγω οταν δοκιμασα τον jmp50 ,με overdrive ειχε ηχο στιλ maiden,gary moore κτλ.χωρις, η παραμορφωση εφτανε για deep purple κτλ

δεν εχει πολλα "μπιχλιμπιδια" μα βγαζει εναν πολυ καλο ροκ ηχο.

δεν γνωριζω ομως την μουσικη που παιζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός ενισχυτής...Και από μόνος του και όταν τον οδηγούν πετάλια. Είχα παίξει για λίγο με έναν πριν από 2 χρόνια και δεν είχα ψάξει αν έχει fx loop απλά έβαλα το pedalboard μπροστά κι έπαιξα. Mε μια λέξη SUPER!

 

Αλλά σιγουρέψου ότι είναι σε καλή κατάσταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να τσεκαρω?

 

Η τιμη ειναι 400 λιρες Αγγλιας η αλλιως 590ευ. Αληθευει οτι πεταει τα ματια εξω σε μοντερνους Μαρσαλ κτλ κτλ?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να τσεκαρω?

 

Η τιμη ειναι 400 λιρες Αγγλιας η αλλιως 590ευ. Αληθευει οτι πεταει τα ματια εξω σε μοντερνους Μαρσαλ κτλ κτλ?

 

απλα μου φαινεται πολυ καλη τιμη.κοιτα απο ολους τους ενισχυτες που εχω παιξει,αυτοι που μου κανανε την ποιο μεγαλη εντυπωση ηταν o jmp50 και 2 vht.ο μαρσαλ εχει εναν πολυ συγκεκριμενο ηχο που απλα μου αρεσει πολυ.οσον αφορα τους μοντερνους μαρσαλ,φυσικα αυτοι ειναι ποιο ευελικτοι,εχουν 2 και 3 καναλια,βαρια παραμορφωση κτλ κτλ. απλα ισως τους λειπει αυτο το κατι που κανει τους παλιους τοσο αγαπητους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70ς παιζω και εγω, τον ειχα πραγματικα ξεγραμμενο αυτον τον ενισχυτη για καποιον αγνωστο λογο... και τωρα αρχισε να μου κολλα η λοξα με παλιοτερους ενισχυτες...

 

Παω καθε τρεις και λιγο στο μαγαζι αυτο... μακαρι να βρω πληροφοριες για το εαν ειναι ολα μεσα οριτζιναλ και για το εαν αξιζει σαν αγορα.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου