Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας μεχρι 2000 ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοίταξε το θέμα είναι να σε βολεύει να παίζεις με rr γιατί κ γώ randy rhoads έχω και δυσκολεύτικα λίγο στην αρχή... αλλιώς συμφωνώ με vandergraaf αν και εγώ στην θέσα σου θα έπερνα les paul... καλύπτει σχεδόν και παραπάνω αν θές ένα 80% σε ήχουσ που θα θελήσεις ποτέ να παίξεις και όπως και να το κάνουμε είναι και πιο μούρη...

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το σκεφτομαι σοβαρα για την Deluxe

αλλα εχω καποιους ενδοιασμους για ονλινε αγορα

το σαιτ αυτο ειναι εγγυημενο ετσι?

Δηλαδη δινει εγγυηση,και επιστροφη σε περιπτωση ελαττωματικης κιθαρας

Επισης την βρηκα σε αλλο ονλινε σιτε 900 ευρω μονο Ενω σε ελληνικα καταστηματα πωλειται 1600

!!!Υπαρχει αλλο αξιολογο καταστημα για να παραγγειλω ονλινε με λιγοτερα χρηματα απο τα 1300

Ευχαριστω κ παλι

Το χρωμα αυτο δε μου πολυαρεσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα μην έχεις κανέναν ενδοιασμό εφόσων έχεις διαβάσει μερικές βασικές πληροφορίες του site μας που θα σε αποτρέψουν απο λάθη και εκπλήξεις !!!

 

Αυτή με τα 900 πιθανόν να είναι made in Mexico ...

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ!αμεσως να βοηθησετε

Λοιπον παιζω απο Κλασικ Ροκ μεχρι κ Heavy Metal(επομενως υπαρχει μεγαλη ποικιλια για υποψηφιες κιθαρες)

Θελω πολυ την rr1 αλλα και οι στρατοκαστερ ειναι καταπληκτικες κιθαρες

Οντως δεν ψηνομαι για les paul

Δηλαδη μου λετε οτι υπαρχει περιπτωση να βρω την ρρ1 στην κανονικη τιμη κ να μην με κατακλεψουν οι ελληνες κλε..... εμποροι ηθελα να πω :P

Αλλες προτασεις?

Thanks again :lol:

 

Εγώ σου προτείνω τουτο το κιθαρόνι http://www.thomann.de/gr/esp_sv_standard_bk.htm που γαμ...ει :twisted: :twisted:, εκτός αν είσαι περιορισμένος μόνο σε Jackson

Να ξέρεις μόνο ότι η τύπου rr1 δεν είναι καθόλου βολικές στο παίξιμο (όταν κάθεσαι) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Vandergraaf με κάλυψες δεόντως με αυτήν την fender. Καλό και ευέλικτο όργανο το συγκεκριμένο. Και με αυτήν την τιμή του μένουν και για κανά πετάλι ή πεταλιέρα :wink:

 

 

Υ.Γ. αν δεν κάνω λάθος' date=' αυτή έχει και split διακόπτη έτσι;[/quote']

 

+1.

Έχω μια τέτοια και είναι η κιθάρα που θα επέλεγα αν κάποιος με έβαζε τιμωρία (π.χ. η συμβία μου) και έπρεπε να ζήσω με μόνο μία από τις κιθάρες μου για περισσότερο από 1 μήνα. (Για περισσότερο θα άρχιζα να αγοράζω κι άλλες :lol: :lol: :lol: )

 

Η δική μου είναι του 2002 και έχει συμβατικό 5-θέσιο wiring. Η καινούρια έχει το διακόπτη s-1.

 

http://www.fender.com/products/s1/

 

Αλλά νομίζω ότι και με το s-1 πάλι δεν μπορείς να έχεις τον bridge σπλιταρισμένο μόνο του. (μπορείς να έχεις τη θέση 4 της strat mid+ split bridge) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι σωστά. Δεν είναι για σπλιταρισμα, αλλά κάνει τους δύο μαγνήτες του διπλού να τρέχουν είτε σε σειρά, είτε παράλληλα.

¶ποψή μου είναι να αποφύγει κιθάρες του τύπου rhandy roads και άλλες περίεργες μεταλλοκιθάρες, καθώς περιορίζεται υπερβολικά ως προς τον ήχο. Πχ με αυτήν την φεντερ ή μια γκιμπσον (ή και άλλες παρόμοιες), θα μπορεί να παίξει από μπλουζ (στο περίπου) έως και μεταλ, ενώ με τις "περίεργες" θα παίξει από μέταλ, έως μεταλ :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ!αμεσως να βοηθησετε

Λοιπον παιζω απο Κλασικ Ροκ μεχρι κ Heavy Metal(επομενως υπαρχει μεγαλη ποικιλια για υποψηφιες κιθαρες)

Θελω πολυ την rr1 αλλα και οι στρατοκαστερ ειναι καταπληκτικες κιθαρες

Οντως δεν ψηνομαι για les paul

Δηλαδη μου λετε οτι υπαρχει περιπτωση να βρω την ρρ1 στην κανονικη τιμη κ να μην με κατακλεψουν οι ελληνες κλε..... εμποροι ηθελα να πω :P

Αλλες προτασεις?

Thanks again :lol:

 

Εγώ σου προτείνω τουτο το κιθαρόνι http://www.thomann.de/gr/esp_sv_standard_bk.htm που γαμ...ει :twisted: :twisted:' date=' εκτός αν είσαι περιορισμένος μόνο σε Jackson

Να ξέρεις μόνο ότι η τύπου rr1 δεν είναι καθόλου βολικές στο παίξιμο (όταν κάθεσαι) :wink:[/quote']

 

+1

 

ΑΛΛΑ δεν μπορούσαν να βάλουν τα παλικάρια έναν 85?

2 χ 81 νομίζω ότι είναι too much 8)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/fender_american_dlx_strat_ash_mn_acb.htm

λοιπον παιδια κατεληξα σε αυτην την strato!Τι λετε?

εφοσον δινει και εγγυηση,απο οτι ειδα το σιτε ειναι αξιοπιστο θα την παραγγειλω μεσω ιντερνετ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αν μπεις στο section αγορά, θα δεις ότι η πλειοψηφία αυτού του site παίρνει από αυτόν ως και τσιγάρα :lol: :lol: :lol: Πάντως θα σου έλεγα να πάρεις αυτή που σου είπε ο vandergraaf, λόγω του διπλού μαγνήτη στην γέφυρα, αναγκαίο για hard rock-metal που θες.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου