Προς το περιεχόμενο

Cubase sx 2 midi προβλημα.......παιδια βοηθεια!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα που εχω και εσας.....εχω το εξης προβλημα - εχω ενα drumachine ( boss dr-880) φτιαχνει το λοιπον τα τυμπανα για ενα κομματι ενα φιλαρακι μου το συνδεω μεσω midi με την terratec dmx 6 fire παταω rec σε ενα καναλι στο cubase και περνανε τα data...επειτα παω να το ακουσω και σε καποια σημεια ειναι αρυθμο.......ενω σε αλλα εχουν περασει αλα νταλων πχ αντι για ταμπουρο , μποτα...κ.λ.π Μπορω να κανω κατι για αυτο?

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω οτι το προβλημα σου είναι στην διαφορετικότητα τον drum map αναμεσα στο cubase sx και το drum machine.

Οποτε θα πρέπει να φτιαξεις ένα νεο drum map που να ανταποκρίνετε στο drum machine.

 

Και για να σε προλάβω στην έρωτηση τί σημαινουν αυτα (αν δεν γνωριζεις βεβαια...) π.χ στο cubase στο C1 έχει ας πουμε την μποτα και στο D1 το ταμπουρο.Το drum machine οταν γράφτει αυτο που έπαιξες θα δείς αν ανοιξεις το midi editor πιθανοτατα εκεί που σκαει η μποτα να μήν είναι στο C1 ας πουμε αλλα στο C2.Οποτε δεν θα παίξει μποτα αλλα ότι υπαρχει default στο cubase στη θέση C2...

 

Επλίζω να σε βοήθησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου