Προς το περιεχόμενο

Baja Telecaster online buy


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα πάει στο Στόλλα(a.k.a κλέφτης και αρματωλός) :lol: :lol: :lol: Αρα δεν παίζει η περίπτωση να του τη δώσει ποιο φθηνά απ'το δικτυομάγαζο ή έστω λίγο πιο πάνω απ΄την τιμή του δικτυομάγαζου...Και δεν μιλάω για τα υποκαταστήματα γιατι κατι πρέπει να βγάλουν και αυτοί αρα η τιμή θα πάει στου διάολου τη μάνα... :!: :lol: :lol: 8O Sorry και 'γώ για το offtopic.

 

 

Η αναγραφόμενη τιμή των προϊόντων είναι η Ανώτατη Ενδεικτική Τιμή Λιανικής με ΦΠΑ. Ενδέχεται να είναι χαμηλότερη σε καταστήματα ή εκθέσεις.

 

το παραπανω ειναι απο το site του Στολλα. o Στολλας ως επισημος αντιπροσωπος οφειλει να πουλαει στην μεγιστη λιανικη. γι αυτο μην κρινουμε βασει των τιμων του εν λογω καταστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή Internet = μετρητά

Αν ρωτήσεις dealer της Fender στην Ελλάδα για τιμή μετρητοίς νομίζω ότι τα πράγματα εξισώνονται με το internet μιάς και είναι συν - πλην 5% στην τιμή και άν!!!!

 

π.χ

αγορά από Θωμά Fender strat custom shop California beach NOS '62 τον Οκτώβριο του 2006 ήταν 1890 ευρώ, ΜΕΤΡΗΤΑ.

 

Στην Ελλάδα η ίδια κιθάρα (που με άφησαν να παίξω 5-6 φορές πριν αποφασίσω!) αγοράστηκε 1870 ευρώ με καινούργιες χορδές και επί τόπου σετάπ σε αυτή την τιμή, τα μισά μετρητα και τα υπόλοιπα σε κάρτα!!!

 

Πάμε σε άλλο παράδειγμα.

 

αγορά από τον Θωμά Fender strd strat (εκτός 1-2 της προσφοράς) 999 ευρώ Μετρητοίς.

 

Τιμή που έδωσαν σε έναν "πιτσιρίκο" - πελάτη μπροστά μου σε γνωστό μαγαζί του κέντρου 1050 ευρώ Μετρητοίς.

 

Αν λάβουμε γνώση ότι όλα τα μαγαζιά δεν είναι το ίδιο, και έχουν κάποια απόκλιση στις τιμές, που είναι άλλωστε και το λογικό και όχι μόνο στα μουσικά προιόντα αλλά και αλλού, (π.χ είδες ποτέ super market να έχουν ίδιες τιμές παντού?) και συνυπολογίσουμε ότι θα δώσω π.χ 50 ευρά παραπάνω αλλά θα δοκιμάσω και 2-3 Fender strd, θα απασχολήσω και κάποιον υπάλληλο, θα μου πούν και 2 πράγματα, νομίζω ότι αρκούν για να βγάλουμε συμπέρασμα......

 

επίσης σωστά κάποτε μπορεί να δούλευαν με άλλα ποσοστά, οι καιροί όμως αλλάζουν και ο ΥΓΙΗΣ θέλω να πιστεύω ανταγωνισμός, εξυπηρετεί και τον έμπορο και τον καταναλωτή. Δεν είναι μονόδρομος το e-shoping. Πάντα πρέπει να ψάχνουμε και να υπολογίζουμε και άλλες παραμέτρους κατά την διάρκεια μιάς αγοράς.

 

Sorry για το off topic too :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας κ ξεφευγουμε από το τόπικ να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες.Όλα αυτά ισχύουν και οφείλουν να συμβαίνουν έτσι, όταν αμφότεροι πωλητές-καταναλωτές είναι λογικοί και συννενοησιμοι.

 

πχ1)Fishman rare earth blend.Thomann 350e,εδώ τιμή καταλόγου (?)500!!!!Παίρνω τηλέφωνο κατάστημα συνεννοήσιμο :lol: και εξηγώ οτι ΘΕΛΩ να το πάρω από εκεί,αλλά σε λογική τιμή.Μετά από αξιοπρεπέστατες διαδικασίες το πήρα 350 μαζί με τοποθέτηση. :wink:

 

πχ2)Ίδιο με πχ 1 (αλλά με διαφορετικό προϊόν) μέχρι και "...λογική τιμή".Απάντηση (μη συνεννοήσιμος) : Πάρ'το από αλλού....-Ευχαρίστως :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως για να πάρεις κάποια καλή προσφορά από ελλάντα πρέπει να έχεις σπουδάσει επικοινωνιολόγος, άνθρωποι σαν και μένα που είναι λίγο μισάνθρωποι δεν τα αντέχουν αυτά, με το που αρχίζει ο πωλητάκος τις παπαριές (π.χ. δεν έχω 10αρες χορδές, πάρε 9αρες, είναι καλύτερες) βγάζω καντήλες και παίρνω τον πούλο μου.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως για να πάρεις κάποια καλή προσφορά από ελλάντα πρέπει να έχεις σπουδάσει επικοινωνιολόγος' date=' άνθρωποι σαν και μένα που είναι λίγο μισάνθρωποι δεν τα αντέχουν αυτά, με το που αρχίζει ο πωλητάκος τις παπαριές (π.χ. δεν έχω 10αρες χορδές, πάρε 9αρες, είναι καλύτερες) βγάζω καντήλες και παίρνω τον πούλο μου.[/quote']

ή π.χ. "Θέλω τον Seymour Duncan George Lynch Screamin' Demon"

Απάντηση:"Δεν τον έχω, εχω όμως του Jeff Beck,ίδιος είναι"

Ναι, βρε π@π΄@ρ@ ιδιος είναι ,αμα τον βάλεις όμως και πάρεις τα @ρχίδι@ μου ελα πές μου μετά.

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου