Προς το περιεχόμενο

VST "electronica" drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν και ρωτησα και σε αλλο θεμα, καλυτερα να το κανω απο δω:

 

Θα ηθελα καποιο vst για "τυμπανα" το οποιο να ειναι στην λογικη του ez αλλα να ειναι καθαρα για electronica, bitοειδες τελοσπαντων.

Δηλαδη να εχει καποιο kit στο οποιο διαλεγεις εσυ ας πουμε τον ηχο της μποτας και ανοιγεις τον drum editor του cubase και τελειωσε η υποθεση.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FXpansion Guru

 

Aυτο απ οτι το χα δει σε ενα φιλο μου, δεν εχει την ιδια "μορφολογια" με το ez.

Δηλαδη δεν εβαζες "τελιτσα-τελιτσα" τα drums, αλλα σου ανοιγε αλλο παραθυρο, οπου το χειριζοσουν απο κει και μετα δεν ξερω τι επρεπε να κανεις για να εμφανιζεται απο τον drum editor ωστε να το χτισεις απο κει.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

well, με το guru μπορείς να γράψεις σε cubase editor αλλά όχι σε gm drum map. Δυστυχώς. Αυτό του να λουπάρω με το guru και να το τρέξω στο cubase δεν το έχω καταφέρει ακόμα... δεν ξέρω καν τι παίζει.. Εγω τρέχω την drummiera και γράφω στο cubase σαν να έγραφα πιάνο... Πιστεύω ότι είναι το καλύτερο vst για electronic μουσική....

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι βλεπω ειναι και free ε?

 

Επειδη δεν μπορω να τα κατεβασω και να τα τεσταρω...μπορεις να τα χειριστεις μεσω drum map?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι ναι. Έτσι δουλεύει κιόλας. Για ηλ. ήχους αυτό χρησιμοποιώ. Με λίγη ρύθμιση βγάζεις πολλούς κλασικούς ηλεκτρονικούς ήχους (tr808, tr909, διάφορα korg κτλ....). Έχει και έτοιμα presets με γνωστά "κιτ"

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου