Προς το περιεχόμενο

σχετικα με vst kai contollers...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα..

Ειμαι σε μια φαση οπου ειμαι σχεδον ετοιμος για να παιξω live, ειναι σχεδον στημενο το σετ κ εχω ανοιχτα καποια vst instruments. εχω επισης ενα controller to novation remote 25 και απο vst to vanguard k to albino καποια ενδεικτικα ανεφερα. δεν ξερω ομως πως μπορω να ελεγχω το καθε vst με τα κοντρολ του novation. συγνωμη διοτι δεν γνωριζω τη γλωσσα του προγραμματισμου κ τα παντα που κανω ειναι εμπειρικα. πως πχ στο vanguard το κουμπι attack ι καποιο filter το βαζω σε καποιο αντιστοιχο knob του novation. σιγουρα υπαρχει καποιος τροπος αλλα δεν ξερω που κ πως να το ψαξω..αν υπαρχει καποιος που να μπορει να βοηθησει ας γραψει.

ευχαριστω προκαταβολικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Novation έχει έτοιμα templates για vanguard και albino, όπου επιλέγοντάς τα θα μπορείς να τα ελέγχεις με αυτό πλήρως!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα εγω αναφερθηκα τυχαια σε αυτα τα δυο vst's..

Πιο πολυ με ενδιαφερει η διαδικασια του να στελνω κατι απο το vst σε οποιοδηποτε κουμπι η ποντιεσομετρο θελω εγω κ οχι ετοιμα templates.

Αν μπορει καποιος να βοηθησει ας το κανει γιατι ειναι ενα θεμα που με τρωει τελευταια...

ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και εμενα θα με βοηθούσε αν και φανταζομαι πώς γίνεται....(τουλάχιστον στο pro 53 καταφερα να σώσω ένα δικό μου cc map....κουτσα στραβα...)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτυχημενη προσπαθεια για βοηθεια...

το φοβηθηκα απο την αρχη οταν ειδα το 7 διπλα απο το ονομα του φιλου...παραπεμπει σε γαυρο οποτε boukaw7 οχι δεν εισαι κακος, μαλλον ολυμπιακος...

ευχαριστω για την προσπαθεια τουλαχιστον...

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα δεν υπαρχει τιποτα στο μανουαλ για ετοιμα templates για τα παραπανω vst's κ οχι μονο...

τελος παντων αν υπαρχει καποιος χριστιανος που να μπορει να εξηγησει δυο πραγματα ας το κανει...

και παλι με ενδιαφερει η ολη διαδικασια πως γινεται το ολο σκηνικο κ οχι μονο πχ να κοντρολαρω τα δυο παραπανω vst's

ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ δεν γράφει στο μανουαλ πως να δημιουργείς δικά σου τεμπλατ; Με τον template editor;

 

Για ψάξε εδώ http://www.novationmusic.com/product.asp?id=2&view=downloads&Type=1&bArchive=

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για FL:

current project>generators>fruity wrapper(το vst που έχεις ανοίξει)

δεξί κλικ στην επιλογή που θέλεις να "κοντρολάρεις" και τέλος link to controller...

 

σορρυ σε περίπτωση που δεν κατάλαβα τι ζητάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου