Προς το περιεχόμενο

Νέα free Vst, ρίξτε μια ματιά...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.modernplugins.in-tw.com/

 

κατεβάστε αυτά τα free Vst

που η vintage σειρά τους έχει απομιμήσεις παλαιών αναλογικών …

 

Γνωρίζω πως τα free μπορεί και να εννοούν free από ποιότητα, :lol:

ωστόσο μέχρι σήμερα έχω δεί και free πολύ καλά. 8O

 

Αυτά εδώ τα plugins «κάπως μου έκαναν». :?

 

VFME.jpg

 

VLME.jpg

 

MCS-1.jpg

 

MDP-2.jpg

 

MDC.jpg

 

VDME.jpg

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ant(a)ress? Χε χε...εαν δουλεψεις με τα Nomad και τα PSPaudioware θα καταλαβεις τη διαφορα των δυναμικων VST. :D

 

Το γνωρίζω, αλίμονο.

Αλλά αυτά εδώ επεμβαίνουν στον ήχο πολύ δραστικά.

Έτσι ο ήχος αποκτά άλλο χαρακτήρα,

ενώ τα Νοματν προσπαθούν να μην «ακούγονται».

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το'λεγα, τα nomad χρωματίζουν αρκετά τον ήχο. με τι ηχεία ακούς; μήπως αυτά εδώ το παρακάνουν; (δεν τα έχω ακούσει, και βαριέμαι να το κάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το'λεγα' date=' τα nomad χρωματίζουν αρκετά τον ήχο. με τι ηχεία ακούς; μήπως αυτά εδώ το παρακάνουν; (δεν τα έχω ακούσει, και βαριέμαι να το κάνω)[/quote']

 

Και εγώ βαριέμαι να τεστάρω, για αυτό ρωτάω :lol:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρώτη άποψη από κομπιουτεροηχειάκια φαίνονται 8) 8) .

Ίσως πρόκειται για τους καλύτερους free (και γενικώς) δυναμικούς επεξεργαστές που έχω ακούσει.

Θα τα τεστάρω στα καλά ηχεία και θα δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτα plug-ins για δωρεάν! Πιστεύω απ'τα καλύτερα comps που έχουν βγει σε plugs.

Μπορούν να ρυθμιστούν να βγάλουν φοβερό όγκο και ειδικά η vintage σειρά είναι άπαιχτη! Καθόμουν τώρα εδώ και 3 ώρες και τα παίδευα σε φωνές και μπάσσο και έχουν πολύ καλή ποιότητα και ειλικρινές αποτέλεσμα,σαν hardware comps!

Προσοχή δεν λέω ότι μπορούν να αντικαταστήσουν τα "θηρία" που και καλά εξομοιώνουν αλλά δεν παύουν να έχουν φοβερή μουσικότητα ακόμα και σε ακραίες ρυθμίσεις.

Αφού αναρωτιόμουν ότι κάποιο λάκο έχει η φάβα δεν μπορεί,αλλά όσο και να προσπαθούσα να "χαλάσω" έναν ήχο,αυτός έφτιαχνε! 8)

Τα Vu μετρα είναι ακριβή αφού σε ακραία κομπρεσσαρίσματα παρακολουθούσα το release αν ακολουθεί αυτό που άκουγα και ήταν ακριβώς.

Εγώ πάντως θα τα χρησιμοποιώ εκτενέστατα από δω και πέρα

 

Ευχαριστώ Ιχνηλάτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες, παρεπιπτόντως... Παίζει κάποιο fvree vst για να κρατάει τους ήχους στο λάπτοπ μου σε ενα συγκεκριμένο volume (μιας και ορισμένες φορές ο ήχος ανεβαίνει επικίνδυνα σε ορισμένα σέττινγς, ή όργανα)? Κάτι σαν volume stabilizer που δεν θα τρελαίνει τον ηχολήπτη... Θα με υποχρεώνατε αν με κατατοπίζατε

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες' date=' παρεπιπτόντως... Παίζει κάποιο fvree vst για να κρατάει τους ήχους στο λάπτοπ μου σε ενα συγκεκριμένο volume (μιας και ορισμένες φορές ο ήχος ανεβαίνει επικίνδυνα σε ορισμένα σέττινγς, ή όργανα)? Κάτι σαν volume stabilizer που δεν θα τρελαίνει τον ηχολήπτη... Θα με υποχρεώνατε αν με κατατοπίζατε

Γιάννης[/quote']

 

Για αυτό το θέμα χρειάζεσαι ένα Limiter. Όταν δοκίμαζα κάποια free idm plugins που είχαν την κακιά συνήθεια (βλπ bugs) να κοκκινίζουν το σήμα στα καλά καθούμενα, είχα ένα limiter σε insert στο master κανάλι στάνταρ σε 0 output κι έτσι γλύτωσα το "κάψιμο" των ηχείων.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου