Προς το περιεχόμενο

Νέα free Vst, ρίξτε μια ματιά...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστώ lost-έχεις υπ' όψιν σου κάποιο vst limiter?

 

Εφόσον σε ενδιαφέρει να είναι free, τσέκαρε αυτά που προτείνει ο Ιχνηλάτης (αν δεις στις εικόνες, κάποια απ' αυτά γράφουν limiter) :wink:

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτα plug-ins για δωρεάν! Πιστεύω απ'τα καλύτερα comps που έχουν βγει σε plugs.

Μπορούν να ρυθμιστούν να βγάλουν φοβερό όγκο και ειδικά η vintage σειρά είναι άπαιχτη! Καθόμουν τώρα εδώ και 3 ώρες και τα παίδευα σε φωνές και μπάσσο και έχουν πολύ καλή ποιότητα και ειλικρινές αποτέλεσμα' date='σαν hardware comps!

Προσοχή δεν λέω ότι μπορούν να αντικαταστήσουν τα "θηρία" που και καλά εξομοιώνουν αλλά δεν παύουν να έχουν φοβερή μουσικότητα ακόμα και σε ακραίες ρυθμίσεις.

Αφού αναρωτιόμουν ότι κάποιο λάκο έχει η φάβα δεν μπορεί,αλλά όσο και να προσπαθούσα να "χαλάσω" έναν ήχο,αυτός έφτιαχνε! 8)

Τα Vu μετρα είναι ακριβή αφού σε ακραία κομπρεσσαρίσματα παρακολουθούσα το release αν ακολουθεί αυτό που άκουγα και ήταν ακριβώς.

Εγώ πάντως θα τα χρησιμοποιώ εκτενέστατα από δω και πέρα

 

Ευχαριστώ Ιχνηλάτη![/quote']

 

 

 

 

Και εγώ σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες, αλλά και που έκανες τον κόπο να παραθέσεις την γνώμη σου.

 

Και εμένα μου φάνηκαν εξαιρετικοί επεξεργαστές αλλά ήθελα να δώ μήπως ήταν ιδέα μου.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ωντος πολυ ενδιαφεροντα !!! τα ακουσα στο wavelab και μπορουν να κανουν πολυ καλη δουλεια! σημασια εχει το τι ακουσ και οχι το ποσο κανουν οποτε το αν ειναι τζαμπα ας μη το λογαριαζουμε και τοσο και προπαντως καλο ειναι να δοκιμαζουμε! Εξαλου η εταιρια αποτι ειδα πρεπει να ειναι καινουργια! Τι καλυτερο για να διαφημησει τα προιοντα της αναμεσα σε τοσο ανταγωνισμο!

 

Ευχαριστω!

Αρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

O λόγος που επανέφερα το θέμα είναι για να κατεβάσετε την καινούργια έκδοση με προσθήκες και με ανανεωμένο engine ειδικά στην modern σειρά.

 

Πια δεν έχω λόγια για τον άνθρωπο.

 

Ο τύπος πως και διαφεύγει ακόμα από κάποια μεγάλη εταιρεία plug-ins δεν γνωρίζω.

 

Τα καλύτερα plugs κατά την γνώμη μου που κυκλοφορούν όσον αφορά eq και δυναμικούς επεξεργαστές.

 

http://www.modernplugins.in-tw.com/

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε χμ... καλά είναι αλλά όχι και τα κορυφαία τσαμπέ.

Τρεχάτε προς το kvraudio να τον τσεκάρετε. Οι μισοί τα θάβουν και οι άλλοι μισοί τα επαινούν, οπότε μάλλον εξαρτάται από το πως του κάθεται στον καθέναν. (Για να είμαι ειλικρινείς οι περισσότεροι τα παίρνουν ως ανέκδοτο εκεί πέρα αλλά τες πα).

 

Πάντως εγώ βρήκα 1-2 καλά, αλλά θα προτιμήσω τα τσαμπέ της kjaerhus και το nebula3 CM (τρομερό πολυεφε). Ο Limiter του όμως είναι πολύ καλός, καθώς και 1 κομπρέσσορας (αλλά δεν θυμάμαι ποιος τώρα).

 

και haryy

Τα καλύτερα plugs κατά την γνώμη μου που κυκλοφορούν όσον αφορά eq και δυναμικούς επεξεργαστές.

μπας και τα παραλές λίγο; Στο τσάμπα πιο καλά ήταν αυτά της nebula και στα eq δεν φτάνει κανένα το posihfopit

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To nebula3 δεν εχω προλάβει να το δοκιμάσω....αλλά απο κριτικές στο computer music λέει ότι ειναι το καλύτερο πολυεφφέ στα low budget vst.....

 

Ειδομεν...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε χμ... καλά είναι αλλά όχι και τα κορυφαία τσαμπέ.

Τρεχάτε προς το kvraudio να τον τσεκάρετε. Οι μισοί τα θάβουν και οι άλλοι μισοί τα επαινούν' date=' οπότε μάλλον εξαρτάται από το πως του κάθεται στον καθέναν. (Για να είμαι ειλικρινείς οι περισσότεροι τα παίρνουν ως ανέκδοτο εκεί πέρα αλλά τες πα).

 

Πάντως εγώ βρήκα 1-2 καλά, αλλά θα προτιμήσω τα τσαμπέ της kjaerhus και το nebula3 CM (τρομερό πολυεφε). Ο Limiter του όμως είναι πολύ καλός, καθώς και 1 κομπρέσσορας (αλλά δεν θυμάμαι ποιος τώρα).

 

και haryy

Τα καλύτερα plugs κατά την γνώμη μου που κυκλοφορούν όσον αφορά eq και δυναμικούς επεξεργαστές.

μπας και τα παραλές λίγο; Στο τσάμπα πιο καλά ήταν αυτά της nebula και στα eq δεν φτάνει κανένα το posihfopit

 

 

Eπειδή το λένε στο kvraudio τι πάει να πει?? Εσύ τα δοκίμασες καθόλου??

 

Εσύ τι έχεις να πεις? Τα έβαλες σε κανένα δικό σου κομμάτι να δεις ότι παίζουν με την analog ζεστασιά του hardware?

 

Το θάψιμο εγώ το εξηγώ στο ότι τους έχει ρίξει ολονώνε :lol: στα αυτιά.

 

Από την άλλη απόψεις εκφράζουμε,δεν νομοθέτησα υπερ του Antress. :lol: .

 

Θα τσεκαρω αυτά τα plug-ins που λες.

 

Πάντως όταν λέω για "καλύτερα" δεν εννοώ για transparency αλλά για μουσικότητα και χαρακτήρα.Βαρέθηκα τα "κλινικά" και trasparent plug-ins.

 

Bάλτα σε δικά σου Tracks και βγάλε την παρωπίδα του "τσάμπα".Ίσως τα δεις με άλλο μάτι :)

 

edit:A,είδα ότι τα τσέκαρες.Πάντως δοκίμασε τα compressέρια και σε stems,δίνουν πολύ χαρακτήρα.

 

Όπως και το analoguer.

 

Yγ.Το λινκ για το posihfopit δεν λειτουργάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν παρατήρησες οι περισσότερες κακές κριτικές (τις έχω διαβάσει όλες όπως και στο gearslutz) αναφέρονται στο "κλέψιμο" των γραφικών από τα UAD

ή στο ότι δεν μοιάζει ο ήχος των plug-ins με τα hardware στη vintage σειρά.

 

Αυτό βέβαια δεν μας λέει τίποτα για το αν είναι χρήσιμα σαν plug-ins ή όχι.

 

Οι κορυφαίοι του χώρου βέβαια ,θα τον έθαβαν, δεν υπήρχε περίπτωση να μην το κάνουν γιατί βλέπουν ότι ο τύπος αρχίζει και παίρνει τα πάνω του.

 

Τέλος θα διάβασες φαντάζομαι και κριτικές όπου βλέπουν θεαματική βελτίωση με την τελευταία έκδοση των plug-ins ενώ πριν τα έθαβαν.

 

Έτσι,αρκετές κακές κριτικές είναι προχρονολογημένες,αναφέρονται στις πρώτες κακές (κατά την γνώμη τους) εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου