Προς το περιεχόμενο

Hakken Continuum Fingerboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοί που παίζουν αταστα όργανα (βλέπε βιολί, ούτι, λύρες, βιόλες κόντρα μπάσο, τζουμπούς κα) πώς τις καταλαβαίνουν?

 

Απλά θέλει εμπειρία τέχνη εξάσκηση και πάνω απο όλα καλό αυτί. Όταν έχεις ένα συνεχές "κλαβιέ" πας και λίγο ψάχνοντας και με το vibrato ή το portamento "ψαχουλεύεις" λίγο αν μπορώνα χρησιμοποιήσω αυτόν τον όρο τη σωστή νότα εκείνη την ώρα.

 

Αλλά ούτως η άλλως πιστεύω οτι ένα κάλό optional στο όργανο θα ήταν αντί της κόκκινης επιφάνειας, που για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω απο τι υλικό είναι, θα ήταν μια άλλη οπου πάνω της θα είχε σχεδιασμένα ή σημαδεμένα τα πλήκτρα σε ανάλογο μέγεθος "ματσαρισμένα" με τέτοιο τρόπο ωστε να ανταποκρίνονται στις αντίστοιχες νότες. Ένας άλλος τρόπος θα ήταν πάλι να το κάνεις μόνος σου. Να σημαδέψεις όλες τις νότες χρησιμοποιώντας ως αναφορά ένα κουρδιστήρι ή ένα άλλο synth. O κοινός δηλαδή τρόπος που χρησιμοποιούν όλοι όσοι ξεκινούν να μαθαίνουν ένα άταστο όργανο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει χωρισματα..Τα "μαυρα" είναι στο continuum λίγο πιο σκουρα...

 

Παρατήρησέ το καλύτερα εδώ :

 

http://www.hakenaudio.com/Continuum/html/overview/Intro.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακό... αυτό πραγματικά αποτελεί προστιθέμενη αξία στον εξοπλισμό ενός πληκτρά.

 

Από κει και πέρα, μόνο εγώ έχω την εντύπωση πως (με άλλη τιμή βέβαια) θα γινόταν ανάρπαστο στις ελληνικές πίστες; Απίστευτο "κλάμα"- lol!

 

Edit: μόλις είδα και τον Rudess... 8O 8O 8O

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου