Προς το περιεχόμενο

Ελληνικά ροκ τραγούδια για drums?!?!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά όλοι έχουν τόσο καλό αυτί που τα βγάζουν μόνοι τους..

 

Καλά' date=' δε χρειάζεται να έχει κανείς το βιονικό αυτί για να ακούσει τι παίζουν τα τύμπανα...

Τι να πουν και οι κοντραμπασίστες πχ;[/quote']

 

Συμφωνώ, δεν χρειάζεσαι ταμπλατούρες, ένα ζευγάρι ακουστικά χρειάζεσαι, και να μην τα βγάλεις ακριβώς ίδια δεν πειράζει, έτσι και αλλιώς αυτά που παίζουν οι τουμπανιέρηδες δεν έχουν και τόσο μεγάλη σημασία.

 

Οκ, το τελευταίο ήταν πλάκα... :D

Σώπα ρε...Για μούρη τους έχουν όλους... :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βέβαια έχει ό' date='τι παπαριά θες από ελληνικά αλλά τέλος πάντων...[/quote']

 

Ε όχι και παπαριά.

Έχει και Πυξ Λαξ, το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ελληνικό ροκ συγκρότημα.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια έχει ό' date='τι παπαριά θες από ελληνικά αλλά τέλος πάντων...[/quote']

 

Ε όχι και παπαριά.

Έχει και Πυξ Λαξ, το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ελληνικό ροκ συγκρότημα.

Ναι, έχει και Ρέμο, έχει και Καρβέλα, έχει και Κοκκίνου, έχει και Ζήνα (και Ηρακλή :D), έχει και Νότη, έχει και Ρόκκο....Απ 'όλα έχει ο μπαξές.....

 

Ε αυτά είναι ΠΑΠΑΡΙΕΣ... :wink:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι' date=' έχει και Ρέμο, έχει και Καρβέλα, έχει και Κοκκίνου, έχει και Ζήνα[/quote']

 

Αυτοί τι διαφορά έχουν από τους Πυξ Λαξ;

 

δε με πιάνεις...

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σε πιάνω man...Και συμφωνώ....Αντε από δω πέρα σκατόφλωροι που γράφετε (γράφατε...) μουσική για κοριτσάκια....:lol: :lol: :lol: :lol:

 

οπότε η αναφορά μου στους παραπάνω καλλιτέχνες (στους ΠΟΙΟΥΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ήταν άκυρη....:wink:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στα ελληνικα ροκ τραγουδια η ντραμς ποτε δεν παιζει κατι το φοβερο.Αυτο βεβαια δεν ξερω γιατι γινετε...Ακουγετε πολυ ο τραγουδιστης,ακουγετε η κιθαρα σε κανενα σολο,ακουγετε και η ντραμς,αλλα παντα παιζει κλασσικα beatακια,χωρις τα τρελα breaks.Ισως για να μην κλεβουν την παρασταση,και για να ειναι πιο ευκολοακουστα...βεβαια εξαιρουντε τα παλια συγκροτηματα που δεν υπηρχε λογος ποιος ειναι ντιβα η οχι,οπως π.χ. Σιδηροπουλος μαζι με Σπυριδουλα ,που ο ντραμερ παιζει πολυ ωραια πραγματα!Αλλα πιστευω οτι ολα τα ελληνικα ροκ τραγουδια,αν κατσεις και τα ακουσεις,ανετα βγαινουν με το αυτι.Στα νταμς παντα.Εγω αυτο κανω,τα ακουω 1,2 3, φορες,και τα βγαζω για Live...και βασικα αυτο προσπαθω να κανω με ολα τα τραγουδια,ξενα και ελληνικα.Δεν εχω χρεισιμοποιισει ποτε παρτιτουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώπα ρε...Για μούρη τους έχουν όλους... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

 

Κάτσε ρε φίλε ..!πήρες φόρα και όποιον πάρει ο χάρος..

Τραγούδι χωρίς drums είναι φαγητό χωρίς αλάτι!τρτώγεται αλλά συνήθως είναι άνοστο!Βέβαια και το αλάτι μόνο του δεν λέει και τίποτα, αλλά και τα δυο μαζί κάνουν το τέλειο συνδιασμό!!

 

(μήπως πείνασε κανεισ??)

 

 

ΣΤΟ περίπου τα συγκροτήματα που ψάχνω είναι: ξύλινα σπαθιά,τρύπες,φόβοι του πρίγκιπα,Δημιτριάδης,κίτρινα ποδήλατα,μάσκες,υπόγεια ρεύματα κ.α.

Δεν ξέρω πως τα κρίνετε εσείς αυτά αλλά εγώ αυτά ψάχνω!

Πρ΄γματι δεν είναι και τόσο δύσκολο να τα βγάλει κανείσ , αλλά χρειάζεται χρόνο και υπομονη..που δεν υπάρχουν πάντα και ταδυο!

 

 

 

 

Αντε από δω πέρα σκατόφλωροι που γράφετε (γράφατε...) μουσική για κοριτσάκια....icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

 

ΡΕ Παναγιότη, τι έχουν τα κοριτσάκια και τα προσβάλεις έτσι..??

Χαλάρωσε λίγο, η μουσική δεν είναι γέννους αρσενικού ή θηλυκού!

σπασα ένα πόδι στο σκι!!

Ευτυχώς δεν ήταν το δικό μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου