Προς το περιεχόμενο

Ηχος σαν το "Μοναξια μου ολα"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνώ και επαυξάνω με φίλτατο ytsestef!!!Είναι σιχαμένοι.

 

κανεις λαθος δεν ειναι σιχαμενοι!!μπορει απο μουσικης αποψης τα κομματια τους να μην αξιζουν πολλα αλλα απο στιχους και απο ιστορια σαν πυξ-λαξ εχουν αφησει σημαντικο σημαδι...

 

φιλικα :)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντα τους σιχαινομουν!Θελουν να το παιξουν πολυ εντεχνοι αλλα δεν τα καταφερνουν,τουλαχιστον στη δικη μου αντιληψη.

σοι μπορούν κάνουν, όσοι δεν μπορούν κρίνουν...Μάνος Χατζιδάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντα τους σιχαινομουν!Θελουν να το παιξουν πολυ εντεχνοι αλλα δεν τα καταφερνουν' date='τουλαχιστον στη δικη μου αντιληψη.[/quote']

 

ενταξει...κοιτα να σου πω ως ενα σημειο εχεις δικιο σ'αυτο που λες...Απο το πρωην συγκροτημα ''μουσικα'' αξιζει μονο ο μανος ξυδούς...τωρα οι αλλοι δυο ειναι μουσικοι τριων συγχορδιων(ετσι τους λεω γιατι δεν πιανουν μια)!!Παρολα αυτα καταφεραν να αναρριχηθουν στη μουσικη βιομηχανια με καποια τραγουδια που θεωρουνται οπως και να το κανουμε εργα τεχνης κυριως απο συναισθημα και στιχο!!απο μουσικη ενταξει ειναι οτι πιο απλο μπορει να παιξει κανεις...Με τη διαφορα οτι αν παιχτει με συναισθημα και ομορφο χαρακτηρα βγαζει και ωραιο ηχο και ωραια διαθεση!! :D Προσωπικα παιζω παρα πολυ πυξ-λαξ αλλα διαφοροποιω καποια πραγματα και κυριως ηχους τους διοτι δε μου καθονται παντα καλα στο αυτι...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζι σου στο θέμα του συναισθήματος και όντως κάποια κομμάτια αξίζουν πολύ,αλλά από ένα σημείο και μετά δεν έδωσαν τίποτα.Κι εγώ παίζω κάποια λόγω δουλειάς όπως και το 'μοναξιά μου όλα' και το 'έπαψες αγάπη να θυμίζεις' αλλά δεν με γεμίζουν.Ούτε οι ήχοι,έχεις δίκιο.

σοι μπορούν κάνουν, όσοι δεν μπορούν κρίνουν...Μάνος Χατζιδάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζι σου στο θέμα του συναισθήματος και όντως κάποια κομμάτια αξίζουν πολύ' date='αλλά από ένα σημείο και μετά δεν έδωσαν τίποτα.Κι εγώ παίζω κάποια λόγω δουλειάς όπως και το 'μοναξιά μου όλα' και το 'έπαψες αγάπη να θυμίζεις' αλλά δεν με γεμίζουν.Ούτε οι ήχοι,έχεις δίκιο.[/quote']

 

κι εγω κυριως παιζω λογω καποιων κομματιων τους που ξεσηκωνουν ''συναυλιακα'' οπως το επαψες αγαπη να θυμιζεις που ειναι θεικο κομματι με αναλογες modιφιες!!και εν πασει περιπτωσει η δουλεια τους ως ενα σημειο ειναι αποδεκτη...απο κει και περα οτι αρεσει στον καθενα!!δε μπορουμε ομως να απορριψουμε καποια δισκογραφικη τους δουλεια που αφησε στιγμα! :)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω αλλα μια ή δυο δισκογραφικες δουλειες δεν κρινουν τον καλλιτεχνη,αλλα σχεδον ολη η πορεια του τον κρινει.

σοι μπορούν κάνουν, όσοι δεν μπορούν κρίνουν...Μάνος Χατζιδάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατηρηση.Αυτο που με τραβηξε να μπω σε αυτο το φορουμ ηταν το γεγονος οτι ολοι εδω μεσα εχουν παντα καλες προθεσεις και 8ελουν να βοηθουν συνανθρωπους μας που χρειαζονται καποια βοηθεια στον τομεα που λεγεται ηχος και μουσικη.Στην συγκεκριμενη περιπτωση ο ανθρωπος χρειαζεται εναν ηχο.Αν καποιος ξερει να του πει που να τον βρει ας του το πει.Περαιτερω ομως σχολια προς τα μουσικα του γουστα και αυτα που θελει να παιξει νομιζω πως δεν βοηθανε την συζητηση και το φορουμ.Επισης το να προτεινεται σε καποιον να σαμπλαρει εναν ηχο οταν προφανως ο ανθρωπος αυτος για να ζηταει ετσι εναν ηχο ουτε σαμπλινγκ δεν ξερει τι παει να πει εμενα μου φαινεται λιγο εξυπναδα μια τετοια απαντηση.

 

Φιλικοτατα προς ολους τους μεχρι τωρα συνομιλιθεντες.

 

Υ.Γ Ουτε εμενα μου κανουν κουκου οι πυξ λαξ αλλα αυτο ειναι τοσο σημαντικο οσο το γεγονος οτι δεν μου αρεσει η φετα.Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατηρηση.Αυτο που με τραβηξε να μπω σε αυτο το φορουμ ηταν το γεγονος οτι ολοι εδω μεσα εχουν παντα καλες προθεσεις και 8ελουν να βοηθουν συνανθρωπους μας που χρειαζονται καποια βοηθεια στον τομεα που λεγεται ηχος και μουσικη.Στην συγκεκριμενη περιπτωση ο ανθρωπος χρειαζεται εναν ηχο.Αν καποιος ξερει να του πει που να τον βρει ας του το πει.Περαιτερω ομως σχολια προς τα μουσικα του γουστα και αυτα που θελει να παιξει νομιζω πως δεν βοηθανε την συζητηση και το φορουμ.Επισης το να προτεινεται σε καποιον να σαμπλαρει εναν ηχο οταν προφανως ο ανθρωπος αυτος για να ζηταει ετσι εναν ηχο ουτε σαμπλινγκ δεν ξερει τι παει να πει εμενα μου φαινεται λιγο εξυπναδα μια τετοια απαντηση.

 

Φιλικοτατα προς ολους τους μεχρι τωρα συνομιλιθεντες.

 

Υ.Γ Ουτε εμενα μου κανουν κουκου οι πυξ λαξ αλλα αυτο ειναι τοσο σημαντικο οσο το γεγονος οτι δεν μου αρεσει η φετα.Cheers

 

Φιλε μου αν προσεχες θα εβλεπες πως του απαντησα στην ερωτηση του.

σοι μπορούν κάνουν, όσοι δεν μπορούν κρίνουν...Μάνος Χατζιδάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και οι Πυξ λαξ είναι βαρετοί,το συγκεκριμένο είναι από τα καλύτερα της ελληνικής σκηνής,υπόδειγμα απλού και ωραίου τραγουδιού και ατμόσφαιρας.

Α,και το pad είναι ωραίο παρεπιπτόντως. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου