Προς το περιεχόμενο

Ηχος σαν το "Μοναξια μου ολα"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μανταλάκιας αλλά έιδες ο μανταλάκιας στο Μεγαρο Μουσικής...

 

 

...

 

 

πάρε π.χ. τον Ρουβά που έχει πάρει την κατιούσα και κάνει ότι μπορεί για να κρατηθεί στην επικαιρότητα

 

Σόρρυ που το συνεχίζω παίδες, ας μου επιτραπεί παρακαλώ όμως να πω και αυτό:

 

1) Το οτι παιζουν μανταλάκες στο Μέγαρο Μουσικής δεν έιναι επίτευγμα των μανταλακιων αλλά πρόβλημα του Μεγάρου. (δεν το λέω για τον Πλιάτσικα συγκεκριμένα αλλά γενικότερα, μην παρεξηγείστε)

 

2) ο Ρουβάς ΕΙΝΑΙ στην επικαιρότητα και μπράβο του γιατί απευθύνεται σε εντελώς διαφορετικό κοινό από τον κύριο μανταλάκια. Δεν πουλάει τέχνη. Και αν νομίζετε ότι είναι δήθεν ή ψώνιο κάνετε τεράστιο λάθος. Ακου τον να παίζει chopin στο πιάνο και μετά κάψε τα διπλώματά σου.

 

Σόρρυ και πάλι που απαντάω μετά τη λήξη του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To τι το παιζει ο ενας και τι το παιζει ο αλλος τι σχεση εχουν με μουσικη? Ημαρτον. Εχουμε μπερδεψει τις βουτσες με τις...τσατσαρες.

Α' date=' επισης, δεν το ξερα οτι ενα κομματι για να θεωρηθει κομματι, πρεπει να εχει "παραπανω απο 4 συγχορδιες".(Αυτο πεστο στους ac/dc...αλλα ξεχασα, αλλο οι 4 συγχορδιες των μεν και αλλο των δε)

Κοιτα να δεις τι μαθαινουμε οσο μεγαλωνουμε.[/quote']

 

+10 ρε φιλε!!και στο κατω κατω οποιος εκφραζεται με τα κομματια που παιζει καλα κανει και γουσταρει!!ουτε με pink floyd τους συγκριναμε ουτε με κανεναν! 8O

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τι το παιζει ο ενας και τι το παιζει ο αλλος τι σχεση εχουν με μουσικη? Ημαρτον. Εχουμε μπερδεψει τις βουτσες με τις...τσατσαρες.

Α' date=' επισης, δεν το ξερα οτι ενα κομματι για να θεωρηθει κομματι, πρεπει να εχει "παραπανω απο 4 συγχορδιες".(Αυτο πεστο στους ac/dc...αλλα ξεχασα, αλλο οι 4 συγχορδιες των μεν και αλλο των δε)

Κοιτα να δεις τι μαθαινουμε οσο μεγαλωνουμε.[/quote']

 

+10 ρε φιλε!!και στο κατω κατω οποιος εκφραζεται με τα κομματια που παιζει καλα κανει και γουσταρει!!ουτε με pink floyd τους συγκριναμε ουτε με κανεναν! 8O

 

Οι Scorpions (αν και δεν μου πολυαρεσουν) ελεγαν οτι πολλες φορες ειναι καλυτερα να παιζεις με 3 συχορδιες παρα με δεκα δακτυλα να χορευουν στην ταστιερα η στα πληκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τι το παιζει ο ενας και τι το παιζει ο αλλος τι σχεση εχουν με μουσικη? Ημαρτον. Εχουμε μπερδεψει τις βουτσες με τις...τσατσαρες.

Α' date=' επισης, δεν το ξερα οτι ενα κομματι για να θεωρηθει κομματι, πρεπει να εχει "παραπανω απο 4 συγχορδιες".(Αυτο πεστο στους ac/dc...αλλα ξεχασα, αλλο οι 4 συγχορδιες των μεν και αλλο των δε)

Κοιτα να δεις τι μαθαινουμε οσο μεγαλωνουμε.[/quote']

 

+10 ρε φιλε!!και στο κατω κατω οποιος εκφραζεται με τα κομματια που παιζει καλα κανει και γουσταρει!!ουτε με pink floyd τους συγκριναμε ουτε με κανεναν! 8O

 

Οι Scorpions (αν και δεν μου πολυαρεσουν) ελεγαν οτι πολλες φορες ειναι καλυτερα να παιζεις με 3 συχορδιες παρα με δεκα δακτυλα να χορευουν στην ταστιερα η στα πληκτρα.

ετσι ειναι...και οι scorpions στη rock σκηνη δεν ειναι και το πολυτιμοτερο συγκροτημα απο μουσικης αποψης αλλα ειναι ιστορια!!βεβεα θα μου πεις τι συγκρινεις αλλα ενταξει... :D Παντως ρε παιδια ενταξει ας μπει μια φραγη σ' αυτο το θεμα!!πολυ δεν το κουρασαμε? :roll:

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω!Να το ληξουμε!Δινουμε και αξια στους πυξ λαξ χωρις λογο!Παντως καποιοι το πηγαινετε στα ακρα το θεμα.Δεν μιλησα εγω οτι πρεπει να παιζεις παπαδες για να εισαι αξιολογος καλλιτεχνης,οχι ομως και να επαναλαμβανεσαι.Οπως κρινω τους πυξ λαξ και τους 'θαβω' οπως λετε,ετσι κρινω και τους Dream Theater που ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες.

σοι μπορούν κάνουν, όσοι δεν μπορούν κρίνουν...Μάνος Χατζιδάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote name="Superfunk"

του Χ''γιαννη το μουσικο εργο ειναι μηδενικο' date='του ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ομως ΤΕΡΑΣΤΙΟ.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [/quote]

 

Έχει όμως ο λογαριασμός του στην τράπεζα πολλά μηδενικά.....

Μακάρι να έκανα και εγώ ένα μηδενικό έργο που να μου αποφέρει φράγκα να περνάω καλύτερα και θα άκουγα όλη μέρα Χατζιδάκι :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Γεια σας παιδια.Ξερετε κανα synth-preset καποιου synth που να αναπαραγει πιστα τον ηχο που ακουγεται στο "Μοναξια μου ολα" των Πυξ Λαξ;

 

Συνάδελφοι, συνάρρωστοί νομίζω ότι το λυσσάξατε το θέμα!!!!

Όχι λίγο, πολύ!!!!

Πάρα πολύ!!!!

 

Αδερφέ guitaras23 οποιοδήποτε μηχανάκι Roland (JV, XV, φαντάζομαι και τα Fantom) έχουν στα preset ένα patch που το λένε JP PAD.

Αυτό είναι που ψάχνεις με λίγο compessarisma στα εφε και θα πάρεις το αποτέλεσμα που θέλεις.

Αν έχεις κάποιο Triton κάπου έχει ένα multisample JP Saw. Ξεκίνα από αυτό και βάλε λίγο lowpass φίλτρο μαζί με λίγο chorus και reverb και compressor βέβαια και νομίζω ότι θα κάνεις δουλειά σου μια χαρά!

Και άσε τους άλλους να λένε ότι αγαπούν.

Εγώ ξέρω ότι ότι δεν φτάνει η αλεπού το κάνει κρεμαστάρι!!!

 

¶ντε γειά!!!!! :twisted: :twisted: :P :lol: :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου