Προς το περιεχόμενο

Ηχος σαν το "Μοναξια μου ολα"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή keyslord εάν έβλεπες τον Satriani με Φερραρι ή κανένα άλλο κορυφαίο κιθαρίστα με loux αμάξι, αυτομάτος θα πρέπει να κατηγορήσεις και την μουσική του; Δηλαδή ο Πλιάτσικάς θα πρέπει να κυκλοφορεί με παπάκι δεν κατάλαβα τι σχεσει έχει η ποιότητα της μουσικής ενός καλλιτέχνη με την οικονομική του κατάσταση.Και ο Χατζιδάκης είχε τεράστια ακίνητη περιουσία αλλά το μουσικό του έργο το κατηγορείς; δεν νομιζω φίλε και σταματήστε να κατηγορήται έτσι άμεσα........κοινός αλλός τις τρώει της μελιτζάνες και άλλος όχι (περι ορέξεως κολοκυθόπιτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O satriani φιλε μου δεν θυμαμαι να το επαιζε ποτε αριστερος και ιστοριες...Και ασε την BMW μαγκια του εννοειται!Αλλα οχι να το παιζει και καποιος,πηγαν κατι παιδια να του μιλησουν και μολις τα ειδε ετρεξε κατευθειαν μεσα με ενα υφακι το οποιο επρεπε να το δεις.Τι πιανεις ρε φιλε τον Xατζηγιαννη,ειναι δυνατον!!!Ο ανθρωπος κλεβει κι απο την μανα του!!!Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ψωναρα και δεν καταλαβαινω γιατι!Πιο ειναι αγαπητε μου το ΜΟΥΣΙΚΟ ΕΡΓΟ του κ.Χατζηγιαννη???Ολα τα κομματια ιδια αρμονία εχουν.Ειναι δυνατον!Μετα βγαινω και κακος!Δεν το παιζω καποιος και απο τη στιγμη που εισαι καλλιτεχνης οπως οι εν λογω κυριοι,ειναι λογικο οτι θα κριθουν.

σοι μπορούν κάνουν, όσοι δεν μπορούν κρίνουν...Μάνος Χατζιδάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τι το παιζει ο ενας και τι το παιζει ο αλλος τι σχεση εχουν με μουσικη? Ημαρτον. Εχουμε μπερδεψει τις βουτσες με τις...τσατσαρες.

Α, επισης, δεν το ξερα οτι ενα κομματι για να θεωρηθει κομματι, πρεπει να εχει "παραπανω απο 4 συγχορδιες".(Αυτο πεστο στους ac/dc...αλλα ξεχασα, αλλο οι 4 συγχορδιες των μεν και αλλο των δε)

Κοιτα να δεις τι μαθαινουμε οσο μεγαλωνουμε.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάσο τα ρέστα μου αν έιναι έτσι όπως τα λές. Πάντος έχω ένα φίλο μου 45αρης έπαιζε παλία background κιθαρίστα στους πρώτους δίσκους των Πυξ Λαξ και μου έλεγε για τις επιδόσεις στην κιθάρα που είχε ο Πλιάτσικας....μανταλάκιας αλλά έιδες ο μανταλάκιας στο Μεγαρο Μουσικής....και να σου πώ κάτι και μένα ορισμένα κομάτια του μου αρέσουν πολύ και τα παίζω στην κιθάρα μου (γράφει και ωραίους στίχους) .... τον ίδιο δεν τον πάω με τίποτα και γενικά όποιος έχει το υφάκι του Τρανού ειναι για τα μπάζα όχι σαν μουσικός αλλα προ πάντον σαν άνθρωπος. Μιά εμπειρία είχα με τον Σαββοπουλο.....γαμάτη τόσο ταπεινο και απλό άνθρωπο δεν έχω ξανα δει....ο παππούς πρώτα είναι άνθρωπος και μετά καλλιτέχνης ...... να δείς πως θα σβήσουν στο πέρας του χρόνου όλοι αυτοί οι τυπάδες και οι δήθεν ( πάρε π.χ. τον Ρουβά που έχει πάρει την κατιούσα και κάνει ότι μπορεί για να κρατηθεί στην επικαιρότητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ειναι αγαπητε μου το ΜΟΥΣΙΚΟ ΕΡΓΟ του κ.Χατζηγιαννη???

 

του Χ''γιαννη το μουσικο εργο ειναι μηδενικο,του ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ομως ΤΕΡΑΣΤΙΟ.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

μια και

 

Και ο Χατζιδάκης είχε τεράστια ακίνητη περιουσία αλλά το μουσικό του έργο το κατηγορείς;

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

καλο ειναι να ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ και λιιιιγο ενα ποστ πριν απαντησουμε σε αυτο.. :wink: (εστω τα βασικα.... :lol: ) στο λεω αυτο γιατι το 99% των παρεξηγησεων στα διαφορα φορα απο αυτο το προβλημα ξεκινανε (δηλ. "αλλο γραφω αλλο καταλαβαινεις...." :? )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον βαζεις τους πυξ λαξ και τον χατζημιχαλη στο ιδιο καζανι με τους ΑCDC λυπαμαι...Τοτε εχεις δικιο τι να πω!ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ οπως λεει και το ασμα.Ενα κομματι για να θεωρηθει κομματι πρεπει να εχει κατι που να σε τραβαει,να σε ελκυσει,οχι να σε ξενερωνει που η εγχωρια μουσικη βγαζει σκουπιδια.Ρε φιλε ποσο κρατανε τα κομματια του χατχημιχαλη(4 μηνες) και ποτε θα σταματησεις να ακους ACDC(ποτε)?Αν ειναι ποτε δυνατον!!!!

σοι μπορούν κάνουν, όσοι δεν μπορούν κρίνουν...Μάνος Χατζιδάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SuperFunk έχεις απόλυτο δίκιο άλλα από το πρωί παρακολουθώ αυτό το θέμα και έλεγα να απαντήσω να μην απαντήσω ....πάντος έχεις δίκιο για να βάλουμε και ένα τέλος διότι άλλο ρώτησε το παιδί και αλλού το φέραμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για να μη μπερδευομαστε :lol:

 

ο Χ''ΓΙΑΝΝΗΣ ειναι αυτος

 

xatzigian300.jpg

 

ο ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ αυτος

 

27-12-04_118903_31.jpg

 

& Ο ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΛΗΣ αυτος

 

4224smol.jpg

 

:lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου