Προς το περιεχόμενο

Λιγη βοηθεια με τα παρεστιγμενα στις παρτιτουρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα βλέπετε και μόνοι σας :!: :!: :!:

Αμα δεν ξέρεις θεωρία δεν μπορεις να κλάσεις (δεν μιλαω ππροσωπικα για σένα φίλε aeroman) όυτε καν να διαβάζεις, πόσο μάλλον να γράψεις κομμάτι 8λεπτο, 10λεπτο και πάει λέγοντας (βλ.Dream Theater)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Τα βλέπετε και μόνοι σας :!: :!: :!:

Αμα δεν ξέρεις θεωρία δεν μπορεις να κλάσεις....

Mimi έχεις πάει φαντάρος? Εκεί ακούς ολόκληρη φιλαρμονική αυτοδίδακτων.

 

Κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει την αξία της θεωρητικής κατάρτισης. Όπως κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι έχουν γραφτεί ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ από άτομα που δεν ξέρουν ούτε θεωρία ούτε έχουν πάει σε ωδείο.... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω απολυτα!

 

για αυτο και αυτος που δεν ειχε ιδεα απο θεωρια

 

http://www.youtube.com/watch?v=iYpR5iw9F1M

 

επαιζε χαλια ντραμς!! :lol: :lol:

 

μαλιστα εγινε διασημος γιατι ολοι πηγαιναν να ακουσουν τι χαλια που παιζει και να γελασουν μαζι του!! :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αυτος έμαθε να παίζει έτσι, μετά απο ούτε έγω ξέρω πόσα χρόνιααααααααααααααα.

Η μαγκία είναι να ξέρεις να διαβάζεις και καμια νοτούλα. Δεν σου ζητω να βγάλει πτυχείο αρμονίας ή τέλος παντων κάτι αντίστοιχο. Πρέπει τουλάχιστον να ξέρεις τα βασικά, ΝΟΟΟΟΤΤΤΤΤΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣ(κατ'εμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εγώ που δεν ξέρω θεωρία και μαθαίνω μόνος μου τύμπανα μπορώ να αυτοκτονήσω??

 

μαγκιά είναι κατά την γνώμη μου να μπορείς να παίξεις αυτό που ακούς χωρίς να ξέρεις ούτε μια νότα θεωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αυτος έμαθε να παίζει έτσι, μετά απο ούτε έγω ξέρω πόσα χρόνιααααααααααααααα.

 

ναι,βεβαιως.. :lol:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Buddy_Rich

 

He began playing drums in vaudeville when he was 18 months old, billed as "Traps the Drum Wonder". At the peak of Rich's childhood career, he was reportedly the second-highest paid child entertainer in the world (after Jackie Coogan). At 11 he was performing as a bandleader. :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

He received no formal drum instruction, and went so far as to claim that instruction would only degrade his musical talent.

 

 

 

He also never admitted to practicing, claiming to play the drums only during performances

 

και για να σοβαρευτουμε και λιγο,καμμια "μαγκια" δεν υπαρχει στη μουσικη.

ο καθενας παιζει οτι παιζει και οπως γουσταρει αυτος.

 

υπαρχουν εκπληκτικοι αυτοδιδακτοι μουσικοι και απαραδεκτοι μουσικοι οι οποιοι εχουν 10 πτυχια,οπως υπαρχουν και εκπληκτικοι μουσικοι με 10 πτυχια & απαραδεκτοι αυτοδιδακτοι μουσικοι.

 

ΕΝΑ πραγμα δεν διδασκεται και αυτο ειναι το ΤΑΛΕΝΤΟ (αυτο δυστυχως η ευτυχως ειτε το εχεις ειτε δεν το εχεις...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να σοβαρευτουμε και λιγο' date='καμμια "μαγκια" δεν υπαρχει στη μουσικη.

ο καθενας παιζει οτι παιζει και οπως γουσταρει αυτος.

 

υπαρχουν εκπληκτικοι αυτοδιδακτοι μουσικοι και απαραδεκτοι μουσικοι οι οποιοι εχουν 10 πτυχια,οπως υπαρχουν και εκπληκτικοι μουσικοι με 10 πτυχια & απαραδεκτοι αυτοδιδακτοι μουσικοι.

 

ΕΝΑ πραγμα δεν διδασκεται και αυτο ειναι το ΤΑΛΕΝΤΟ (αυτο δυστυχως η ευτυχως ειτε το εχεις ειτε δεν το εχεις...)[/quote']

 

 

+10000.

Μόνο η σούζα είναι μαγκιά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδία σοβαρολογήτε, ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΝΟΤΑ, δηλαδη όταν κανετε πρόβες και ρωταει κάποιος τι συγχορδια έιναι αυτή , εσείς του απάντατε ότι νά ναι .Μην τρελαθούμε κίολλας. Ειπαμε αυτοδιδακτος αλλά να ξέρεις και κάτι (πχ. βλ. malmsteen)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου