Προς το περιεχόμενο

Hammett


xilokopos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε δεν χρειάζεται να σαι θεός για να παίζεις rock. Εδώ είναι η μαγεία του θέματος...

 

πια είναι η μαγεία?? να φαλτσάρεις ?

ρε παιδία να παίξει σωστά ως ροκ σταρ .

τόσο υπερβολική είναι αυτή η απαίτηση προς των lead κιθαρίστα του μεγαλύτερου μεταλ γκρουπ όλων των εποχών??

 

H μαγεία είναι στο ότι όλοι έχουν το δικαίωμα της συμμετοχής' date=' κουλοί ή όχι. Δεν σε περιορίζει κανείς κ δεν υπάρχουν κανόνες....

 

Μπορείς να rockάρεις παίζοντας με τρία ακόρντα (AC/DC) ή κουνόντας το floyd rose αντί για σόλο (Slayer).[/quote']

ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΝΑ ΦΑΛΤΣΑΡΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

WhiteNoise ανέφερες δύο φορές ότι oι Μetalliica είναι η μεγαλύτερη μπάντα του κόσμου....Τα σκέφτεσαι αυτά που λες ή σου ξεφεύγουν;;;:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Db548 έχει δει τι γινόταν (γίνεται) στα live των kreator; Δεν είναι λογικό σε μια τέτοια κατάσταση να τους φύγει και μια πεντατονική; :lol: :lol:

 

Ο Ηarris επίσης έχει το δικό του στιλ παιξίματος και το εφαρμόζει πολύ ωραία παντού....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WhiteNoise ανέφερες δύο φορές ότι oι Μetalliica είναι η μεγαλύτερη μπάντα του κόσμου....Τα σκέφτεσαι αυτά που λες ή σου ξεφεύγουν;;;:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

βασικά για μένα δεν αξίζουν μια...αλλά δεν θέλω να γίνω τόσο προκλητικός :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ...αστειευόμουν...:wink:

 

Το έχω πει και θα το ξαναπώ:

 

 

Βασιλιάδες στο Heavy metal είναι οι Black Sabbath

Βασίλισσα η Σιδηρά Παρθένος

 

Όλοι οι άλλοι είναι υπήκοοι....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσωπική μου γνώμη είναι πως δεν είναι δυνατόν ο κιθαρίστας της μεγαλύτερης metal μπάντας να..

1)μην γνωρίζει τα modes (έχω συνέντευξη του' date=' άλλωστε ειναι ολοφάνερο :D )

2)να φαλτσάρει επανελημενα σε live solos του.

3)να έχει άπειρο και άθλιο vibrato

4)να μην μπορεί να παίξει αυτό το απλό riff-ακι του video :D :D

 

ΥΓ : πεντατονικές παίζει και ο slash, αλλά πως τις παίζει :wink:[/quote']

 

E εντάξει ρε συ άμα ήταν έτσι η μεγαλύτερη μπάντα στο κόσμο θα πρεπε να ναι οι παιχταράδες του ωδείου.

 

Η τεχνική δεν είναι το παν στο pop/rock/metal κ το ξέρεις.

γιατί το πας στο άλλο άκρο φίλε μου???

αν θέλεις διάβασε καλύτερα τι λέω.

το ότι δεν χρειάζεται να είναι ο σούπερ παίχτης(που για μένα χρειάζεται, αλλά για άλλους οχι) σημαίνει πως είναι δυνατόν να φαλτσάρει??? η να μην γνωρίζει καν άλλη κλίμακα??

ελεος

 

Mπορει να φαλτσαρει(το οποιο και ειναι απαραδεκτο για τοσα χρονια που παιζει τα κομματια), αλλα και παλι, ποιος ΔΕΝ κανει λαθη στα Live του?

Δηλαδη, οκ, μην πεσουμε να τον φαμε κιολας. Δεν ειναι κατα τυχη εκει που ειναι. Και οποιος το πιστευει αυτο, απλα ζηλευει.-

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, καλα, κατα τυχη ειναι και ο rudess στους theater. Ας μην το παμε στην στατιστικη το θεμα. Το θεμα ειναι τι εχει γραψει η ιστορια. Απο το 83 και μετα οι Μεταλλικα εγιναν οτι εγιναν. Ποιος ηταν κιθαριστας απο τοτε μεχρι και σημερα?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου