Προς το περιεχόμενο

Hammett


xilokopos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η προσωπική μου γνώμη είναι πως δεν είναι δυνατόν ο κιθαρίστας της μεγαλύτερης metal μπάντας να..

1)μην γνωρίζει τα modes (έχω συνέντευξη του' date=' άλλωστε ειναι ολοφάνερο :D )

2)να φαλτσάρει επανελημενα σε live solos του.

3)να έχει άπειρο και άθλιο vibrato

4)να μην μπορεί να παίξει αυτό το απλό riff-ακι του video :D :D

 

ΥΓ : πεντατονικές παίζει και ο slash, αλλά πως τις παίζει :wink:[/quote']

 

E εντάξει ρε συ άμα ήταν έτσι η μεγαλύτερη μπάντα στο κόσμο θα πρεπε να ναι οι παιχταράδες του ωδείου.

 

Η τεχνική δεν είναι το παν στο pop/rock/metal κ το ξέρεις.

γιατί το πας στο άλλο άκρο φίλε μου???

αν θέλεις διάβασε καλύτερα τι λέω.

το ότι δεν χρειάζεται να είναι ο σούπερ παίχτης(που για μένα χρειάζεται, αλλά για άλλους οχι) σημαίνει πως είναι δυνατόν να φαλτσάρει??? η να μην γνωρίζει καν άλλη κλίμακα??

ελεος

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η προσωπική μου γνώμη είναι πως δεν είναι δυνατόν ο κιθαρίστας της μεγαλύτερης metal μπάντας να..

1)μην γνωρίζει τα modes (έχω συνέντευξη του' date=' άλλωστε ειναι ολοφάνερο :D )

2)να φαλτσάρει επανελημενα σε live solos του.

3)να έχει άπειρο και άθλιο vibrato

4)να μην μπορεί να παίξει αυτό το απλό riff-ακι του video :D :D

 

ΥΓ : πεντατονικές παίζει και ο slash, αλλά πως τις παίζει :wink:[/quote']

 

Το αξιοπερίεργο είναι πως καταφέρνει να γράφει τόσο καλά τραγούδια (για το είδος και μέχρι πριν κάποια χρόνια) και να παίζει σε μια απο τις πιο επιτυχημένες μπάντες του κόσμου. thinking.gifthinking.gif

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν χρειάζεται να σαι θεός για να παίζεις rock. Εδώ είναι η μαγεία του θέματος...

 

Ξέρεo Harris μπάσσο; Ο Υοung κιθάρα; Τις ίδιες κλίμακες παίζουν εδώ κ χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν χρειάζεται να σαι θεός για να παίζεις rock. Εδώ είναι η μαγεία του θέματος...

 

Ξέρεo Harris μπάσσο; Ο Υοung κιθάρα; Τις ίδιες κλίμακες παίζουν εδώ κ χρόνια.

 

To ότι παίζει ο Young απλά ΔΕΝ σημαίνει φίλε μου ότι είναι άσχετος. Κάθε άλλο. Απλά παίζει αυτά που πρέπει.

Ο Harris παίζει πολλά όμως...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν χρειάζεται να σαι θεός για να παίζεις rock. Εδώ είναι η μαγεία του θέματος...

 

Ξέρεo Harris μπάσσο; Ο Υοung κιθάρα; Τις ίδιες κλίμακες παίζουν εδώ κ χρόνια.

 

To ότι παίζει ο Young απλά ΔΕΝ σημαίνει φίλε μου ότι είναι άσχετος. Κάθε άλλο. Απλά παίζει αυτά που πρέπει.

Ο Harris παίζει πολλά όμως...

 

Κόιτα να δεις εδώ εμπλέκεται άλλο ζήτημα. Η δισκογραφία κ τα Live των ACDC δεν έχουν αναδείξει τις τεχνικές ικανότητες του Young. Aν στο σπίτι του παίζει παπάδες δεν νομίζω να το ξέρει κανείς. Το ίδιο κ για τον Harris.

 

H o Malmsteen ρε παίδι μου... Φαίνεται μονοδιάστατος μουσικός αλλά στο σπίτι του μπορει να πάιζει funk.

 

Tα albums και τα live μένουν, μ'άυτα κρίνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσωπική μου γνώμη είναι πως δεν είναι δυνατόν ο κιθαρίστας της μεγαλύτερης metal μπάντας να..

1)μην γνωρίζει τα modes (έχω συνέντευξη του' date=' άλλωστε ειναι ολοφάνερο :D )

2)να φαλτσάρει επανελημενα σε live solos του.

3)να έχει άπειρο και άθλιο vibrato

4)να μην μπορεί να παίξει αυτό το απλό riff-ακι του video :D :D

 

ΥΓ : πεντατονικές παίζει και ο slash, αλλά πως τις παίζει :wink:[/quote']

 

Το αξιοπερίεργο είναι πως καταφέρνει να γράφει τόσο καλά τραγούδια (για το είδος και μέχρι πριν κάποια χρόνια) και να παίζει σε μια απο τις πιο επιτυχημένες μπάντες του κόσμου. thinking.gifthinking.gif

αν σου δινοταν η ευκαιρια να παιξεις και εσυ μαζι τους,μπορει να ησουν και καλυτερος,

το ξερεις?...δεν το ξερεις :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν χρειάζεται να σαι θεός για να παίζεις rock. Εδώ είναι η μαγεία του θέματος...

 

πια είναι η μαγεία?? να φαλτσάρεις ?

ρε παιδία να παίξει σωστά ως ροκ σταρ .

τόσο υπερβολική είναι αυτή η απαίτηση προς των lead κιθαρίστα του μεγαλύτερου μεταλ γκρουπ όλων των εποχών??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι.....όμως οι metallica παραμένουν metallica....

db548 μ' αρεσεις πολυ ρε παιδι σαν σκεψη....σε πάω...αυτό που ειπες πριν ειναι σωστοταΤΟ!!!

Κρινουμε παντα απο live....πραγματικα τα ορια ενος μουσικου δεν ειναι το live....

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν χρειάζεται να σαι θεός για να παίζεις rock. Εδώ είναι η μαγεία του θέματος...

 

πια είναι η μαγεία?? να φαλτσάρεις ?

ρε παιδία να παίξει σωστά ως ροκ σταρ .

τόσο υπερβολική είναι αυτή η απαίτηση προς των lead κιθαρίστα του μεγαλύτερου μεταλ γκρουπ όλων των εποχών??

 

H μαγεία είναι στο ότι όλοι έχουν το δικαίωμα της συμμετοχής, κουλοί ή όχι. Δεν σε περιορίζει κανείς κ δεν υπάρχουν κανόνες....

 

Μπορείς να rockάρεις παίζοντας με τρία ακόρντα (AC/DC) ή κουνόντας το floyd rose αντί για σόλο (Slayer).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου