Προς το περιεχόμενο

Hammett


xilokopos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρά μιλάς; Ελάχιστα συγκροτήματα μπορώ να πω ότι δεν έχουν maiden καταβολές....Μπορεί οι metallica να δημιούργησαν μια νέα σχολή (αν και ίσως οι venom να έχουν μεγαλύτερο μερίδιο "ευθύνης") αλλά ως εκεί....

 

Αυτή η αντιπαράθεση για το 'καλύτερος' είναι παιδική...

 

Απτην άλλη σίγουρα η Metallica έχουν μεγαλύτερη εππιροή καθώς επηρέασαν περισσότερα είδη (death, thrash, κλασσικό heavy, hard rock)...

 

Κ να ξεκαθαρίσουμε πως ότι έχει δισολία δεν σημαίνει ότι είναι Maiden.

 

Θεοί κ οι δύο πάντως, εγω δεν ξεχωρίζω κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τέλος πάντων...Πάντως οι maiden ήταν αυτοί που το 82 έβγαλαν το The Number of the beast και αυτό εμένα μου λέει πολλά, και που από το 75 αντιτάχθηκαν στο punk και δημιούργησαν το new wave....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ να ξεκαθαρίσουμε πως ότι έχει δισολία δεν σημαίνει ότι είναι Maiden.

 

αυτοί όμως το έκαναν για πρώτη φορά....Smith και Murray "εξήγησαν" για πρώτη φορά τι θα πει δισολία....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ να ξεκαθαρίσουμε πως ότι έχει δισολία δεν σημαίνει ότι είναι Maiden.

 

αυτοί όμως το έκαναν για πρώτη φορά....Smith και Murray "εξήγησαν" για πρώτη φορά τι θα πει δισολία....

 

Αχ Παναγιώτη θα σε μαλώσω... Κ οι Maiden τις δισολίες από τους Wishbone Ash κ Purple τις πείραν (τις αναπτύξαν περισσότερο όμως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα τωρα ηρθα...ο forensick με καλυψε πληρως....νομιζω οτι πρωτα δεν συγκρινονται και υστερα η συγκριση ειναι παιδικη...το στυλ metallica δεν εχει επιρροες απο maiden....το λεω γιατι οι maiden ξεκινησαν πρωτοι

εγω πιστευω παντως οτι ειναι αδικια για τα ιδια τα συγκροτηματα να γινεται συγκριση, πραγμα με το οποιο τα ιδια τα γκρουπ δεν σχοληθηκαν ποτε!!! μα ποτε ομως!!!

δεν πρεπει να πεφτουμε σε παγιδες οι οπαδοι!!! ετσι δεν ειναι panagiotis;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου