Προς το περιεχόμενο

amy winehouse - ενα νεο αστερι


mechmg93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρομαι πολυ που στο noiz εχουμε ενα μελος που γνωριζει προσωπικα τους συνεργατες της Amy αλλα και την ιδια... ::) (τετοια ΣΙΓΟΥΡΗ πληροφορηση κατι τετοιο πρεπει να σημαινει...)

 

αληθεια την διαπιστωση για την εξυπναδα της σε ποιο ακριβως pub στο Λονδινο, οπου προφανως επινες μπυρες μαζι της, την εκανες? ;D

 

δηλ. τον Χεντριξ που αντεξε...18 μηνες δεν τον παραδεχεσαι??

 

Ωχ μωρέ κάνεις λες κ δεν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αληθεια την διαπιστωση για την εξυπναδα της σε ποιο ακριβως pub στο Λονδινο, οπου προφανως επινες μπυρες μαζι της, την εκανες? ;D

 

Α, αυτό δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο, μπορώ να σας πω ακριβώς σε ποια παμπ συχνάζει, μόνο που είναι λίγο δύσκολο να πάτε γιατί... κάηκε ολοσχερώς (θα ανοίξει πάλι κατά τον Οκτώβρη, νομίζω).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά με τις ειρωνείες παίδες...

 

Δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε με τα λέγομενα του συμφορίτη αλλά τουλάχιστον να τον σεβόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια θα χαλαρωσω με τις ειρωνιες,αλλα και εσυ θα μου ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ με ΛΟΓΙΚΑ επιχειρηματα τα παρακατω.

 

-Γιατι εισαι αμφιβαλεις σοβαρα για το αν γραφει η ιδια τη μουσικη της (που τη γραφει μια και δεν υπαρχει τοσο λαλακας συνθετης ο οποιος δεν θα εβγαινε να πει οτι εγραψε τα κομματια ΣΤΟΝ ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΔΙΣΚΟ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ...(μονο τα φραγκα απο την ΑΕΠΙ να υπολογισεις μιλαμε για πανω απο 30 (& λιγα λεω) εκατομμυρια ευρω......σε ολο τον κοσμο....)

 

-Γιατι δεν  ειναι εξυπνη ???(απο εμενα και εσενα που δεν μας ξερει ουτε η μανα μας και βγαζουμε το 1/100000 αυτων που κοναμαει η μανταμ παντως μου φαινεται πιο εξυπνη,και μη μου πεις για τα ναρκωτικα και ο ΦΡΟΪΝΤ την ξεσκιζε την κοκαϊνη....)

 

 

 

Επίσης δεν είμαι σιγουρος για την ειλικρίνεια των προθέσεων της. 

 

για ποια ειλικρινεια προθεσεων μιλας?ΟΛΟΙ στη μουσικη μπιζνα για τα φραγκα και τη δοξα μπαινουν ΟΛΟΙ και οσοι υποστηριζουν το αντιθετο λενε ΨΕΜΜΑΤΑ.

 

Το ότι την παίζουν τα ραδιόφωνα μέρα νύχτα μου κινεί Λιακοπουλικές ανησυχίες (εβραικο marketing).

 

Και τους COLDPLAY,U2,BEATLES & STONES παιζουν,οταν εχεις κανει τη μεγαλυτερη επιτυχια της τελευταιας δεκαετιας τι θες να παιξουν εσενα (που δεν ξερω ποσο πουλησες) ή εμενα που εχω πουλησει 3000 δισκους σε ΟΛΗ μου τη ζωη? ;D ;D) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

-Γιατι εισαι αμφιβαλεις σοβαρα για το αν γραφει η ιδια τη μουσικη της (που τη γραφει μια και δεν υπαρχει τοσο λαλακας συνθετης ο οποιος δεν θα εβγαινε να πει οτι εγραψε τα κομματια ΣΤΟΝ ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΔΙΣΚΟ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ...(μονο τα φραγκα απο την ΑΕΠΙ να υπολογισεις μιλαμε για πανω απο 30 (& λιγα λεω) εκατομμυρια ευρω......σε ολο τον κοσμο....)

 

-Γιατι δεν  ειναι εξυπνη ???(απο εμενα και εσενα που δεν μας ξερει ουτε η μανα μας και βγαζουμε το 1/100000 αυτων που κοναμαει η μανταμ παντως μου φαινεται πιο εξυπνη,και μη μου πεις για τα ναρκωτικα και ο ΦΡΟΪΝΤ την ξεσκιζε την κοκαϊνη....)

 

για ποια ειλικρινεια προθεσεων μιλας?ΟΛΟΙ στη μουσικη μπιζνα για τα φραγκα και τη δοξα μπαινουν ΟΛΟΙ και οσοι υποστηριζουν το αντιθετο λενε ΨΕΜΜΑΤΑ.

 

Και τους COLDPLAY,U2,BEATLES & STONES παιζουν,οταν εχεις κανει τη μεγαλυτερη επιτυχια της τελευταιας δεκαετιας τι θες να παιξουν εσενα (που δεν ξερω ποσο πουλησες) ή εμενα που εχω πουλησει 3000 δισκους σε ΟΛΗ μου τη ζωη? ;D ;D) 

 

Έχω δει διάφορα ανα καιρούς σε CD μοσχοπουλημένων καλλιτεχνών. Αδυνατώ να πιστέψω ότι κάποια τραγούδια των Spice Girls τα (συν)γράψαν οι ίδιες ας πούμε.

 

en.wikipedia.org/wiki/Spice_(album)

 

Ή ότι ο Robbie Williams ενορχηστρώνει τα κομμάτια μόνος του. Όταν παίζονται χοντρά λεφτά προσπαθώ να είμαι επιφυλακτικός. Κ άλλο πράγμα οι Beatles κ οι Stones. Άλλες εποχές... Δηλαδή ο Bono κ η παρέα του μαζεύονται κ αναλύουν τα κομμάτια τους? ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ είναι πως όχι (πλεον τουλάχιστον).

 

Η ειλικρίνεια από την άλλη είναι θέμα εικόνας που βγάζει προς τα έξω. Άσε με να ελπίζω πως υπάρχουν άνθρωποι κ μπάντες που παίζουν μουσική γιατί τους αρέσει. Τώρα αν δεν έχουν πουλήσει ούτε ένα CD είναι άλλο θέμα (μεγάλη κουβέντα).

 

Όσο για την εξυπνάδα της, αναφερόμουν στις δυνατότητες της στην σύνθεση κ ενορχήστρωση. Να την δω να γράφει παρτιτούρες ή να κάθετε μπροστά στο CuBase με τις ώρες κ ας πεθάνω (όχι δεν υπονοώ ότι άμα ξέρεις να γράφεις παρτιτούρες ή ξέρεις το Cubase είσαι έξυπνος).

 

Να αναφέρω πάλι ότι όλα αυτά είναι προσωπική γνωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sf αν κανεις μια αναγωγη στον πληθυσμο της γης ειναι σαν να εχεις πουλησει γυρω στα 1.800.000 ;D

 

Ξεχνας και τους μαυρους με τις κοπιες....... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Aφηστε τους ρομαντισμους και τις αγαθες προθεσεις ......μας τα ειπαν απο πρωτο χερι 40 χρονια πριν,,,....."we're only in it for the money" (και αν ειχα προλλαβει να το πω εγω θα προσθετα and i'm proud about it)  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυνατώ να πιστέψω ότι κάποια τραγούδια των Spice Girls τα (συν)γράψαν οι ίδιες ας πούμε.

 

μπορει να εγραψαν τους στιχους,μπορει και τη μουσικη απο τη στιγμη που δεν τις γνωριζεις και δεν γνωριζεις τις μουσικες τους γνωσεις (οποιες κι αν ειναι αυτες) απλα δεν εχουν βαση αυτα που λες.

 

πληροφοριακα παντως σου λεω οτι η Amy στην κυριολεξια γεννηθηκε με μια κιθαρα στα χερια (ολη η οικογενεια της ηταν μουσικοι) .

 

Η ειλικρίνεια από την άλλη είναι θέμα εικόνας που βγάζει προς τα έξω.

 

ειναι γνωστο σε ολους οτι στο Λονδινο που ζει (μαζι με τη...μαμα της και τον μπαμπα της στο....Camden ,και οχι στο Holland Park & στο Kensington...οπως ανετα θα μπορουσε δεν νομιζω να ειναι θεμα για την Amy να δωσει 10 εκατομμυρια ευρω και να παρει ενα διαμερισματακι αλλα δεν το κανει...)  μπορεις να την δεις χυμα μεσα στις παμπ,να ψωνιζει με τα..μπικουτι στο σουπερμαρκετ & γενικα να ζει σαν κανονικος (τι κανονικος δηλ,χυμαδιο τελειως) ανθρωπος,ουτε σταριλικια ουτε μουρη ουτε τιποτα,κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτο και μονο αυτο την κανει 100% ειλικρινη & original...

 

Ή ότι ο Robbie Williams ενορχηστρώνει τα κομμάτια μόνος του.

 

ουτε αυτο το ξερεις,αλλα ετσι κι αλλοιως αλλο πραγμα η συνθεση και αλλο η ενορχηστρωση ...

 

 

Δηλαδή ο Bono κ η παρέα του μαζεύονται κ αναλύουν τα κομμάτια τους? ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ είναι πως όχι (πλεον τουλάχιστον).

 

εσυ θα μας τρελλανεις...ΤΙ να αναλυσει μια μπαντα του επιπεδου των U2 η οποια παιζει μαζι 25 χρονια και τα παντα πλεον γινονται αυτοματα? ::) ::),σιγα μη βαζουν ΑΛΛΟΥΣ οι U2 να τους γραφουν τα κομματια...πιο κουραστικο θα ηταν για αυτους... ;D

 

 

Να την δω να γράφει παρτιτούρες ή να κάθετε μπροστά στο CuBase με τις ώρες κ ας πεθάνω

 

οι μεγαλυτεροι συνθετες ποπ/ροκ μουσικης δεν ξεραν καν τι σημαινει παρτιτουρα & cubase,παρεμπιπτοντως ειδικα στην περιπτωση της Amy το cusbase δεν παιζει γιατι ηχογραφει αναλογικα... ;D

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου