Προς το περιεχόμενο

amy winehouse - ενα νεο αστερι


mechmg93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως η παραγωγη της (που ειναι..αμερικανικη βεβαια...) ειναι ΟΛΑ τα λεφτα,χρονια εχω να ακουσω δισκο με τοσο ΩΡΑΙΟ ηχο.

 

Βρε SF, πρέπει να πάψουμε να συμφωνούμε έτσι...... Θα μας παρεξηγήσουν 8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τέτοια υπερβολή ουτε θειος της να ήσουν

 

 

Στην Αγγλια αναφερομουν (θα βρω και θα σου παραθεσω λινκ  οτι ειναι οντως ο δισκος με τις υψηλοτερες πωλησεις στην πατριδα της ποπ μουσικης τα τελευταια 10χρονια, καπου το ειχα  δει αλλα τωρα δεν το βρισκω),αν προσεξεις την ροη ουσιαστικα αντιπαραθεσα ενα λογικο επιχειρημα στον παραλογο ισχυρισμο οτι "αλλοι της τα γραφουν" κατι που 100% δεν ισχυει.

 

Παντως και ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ δεν τα παει και..ασχημα (σε απλα ελληνικα...πουλαει...τα οπισθια της... ;D)

 

http://goldderbyforums.latimes.com/eve/forums/a/tpc/f/3226059864/m/545106381

 

http://www.glamourvanity.com/music/amy-listed-in-the-best-selling-albums/

 

Επισης αν αντεξεις να διαβασεις ολο το Thread θα δεις καπου οτι ουτε εγω εχω μεινει εκστασιασμενος μαζι της αλλα απο το να ακουσει ο κοσμος καγκουρομεταλ & ψευτοχιπχοπ καλυτερα 1000 φορες η Amy ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αν αντεξεις να διαβασεις ολο το Thread θα δεις καπου οτι ουτε εγω εχω μεινει εκστασιασμενος μαζι της αλλα απο το να ακουσει ο κοσμος καγκουρομεταλ & ψευτοχιπχοπ καλυτερα 1000 φορες η Amy ;)

 

συμφωνω απολυτα εδω!

 

ον τοπικ μου αρεσει πολυ η συγκεκριμενη διοτι ειναι σαν μια αναβιωση 50s-60s η μουσικη που παιζει κ γενικα ολο το κλιμα το γουσταρω πολυ!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι Soul παραγωγές (ακόμα και με παπουδογιαγιαδες - με cohones- Solomon Burke, Mavis Staples) όλο και καλύτερες βρε παιδί μου.......

Πάντα τέτοια, πάντα τέτοια.

Περνάνε κατι τις από τα σκοτεινά του Jim White, Joe Henry, Byrne με την Luaka bop που βοηθάνε βέβαια......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική και η παραγωγή της μου φέρνει στο μυαλό Marvin Gaye, ή..Supremes,ή Carla Thomas. :)Gενικά φωνές που έγραφαν εκείνη την τόσο απίστευτη μουσικά εποχή..Σε κάποιες πολιτείες κάποιας ηπείρου. 8)

 

κωστα69 ,οκ, έχω λιώσει στο γέλιο  ;D ;D

 

:-*

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε...Ενγκλεζα ;D ειναι η κοπελλα,"ενγκλεζοι" την ακουνε και  & οι ενγκλεζοι που "της γραφουν τα τραγουδια"  ::) χανουν τα δικαιωματα μια και παραμενουν αφανεις.... ;D ;D τωρα αν πουλάει στη Ζουαληλανδη δεν με πολυνοιαζει.. :)

 

Τζαμπα σου δωσα το λινκ με τις Spice Girls... Δηλαδή πιστεύεις πως η Victoria Beckam κ τα άλλα τα πορνίδια είναι ικανά να γράψούν μερικά από τα μεγαλύτερα hit της δεκαετίας του 90?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζαμπα σου δωσα το λινκ με τις Spice Girls... Δηλαδή πιστεύεις πως η Victoria Beckam κ τα άλλα τα πορνίδια είναι ικανά να γράψούν μερικά από τα μεγαλύτερα hit της δεκαετίας του 90?

 

Δηλαδής επειδή δεν ήταν αυτές ικανές (λες) να γράψουν αυτά τα hit εξορισμού δεν είναι και η winehouse?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως τι σχεση εχουν τα ΑΘΛΙΑ "τραγουδια" των Spice Girls  με τα τραγουδια της Amy και την ολη φαση της  ??? :o

 

μη συγκρινουμε τραγικα ανομοια πραγματα...σε λιγο θα μας την συγκρινεις και με τους Mazoo & the Zoo...& τα ZOYZOYNIA ;D ;D

 

Τελος παντων για να επιστρεψουμε στην πραγματικοτητα αντιγραφω απο το βιογραφικο της..

 

"After toying with her brother's guitar, Winehouse received her first guitar when she was thirteen, and began writing music a year later. She began working soon after, including as a "showbiz journalist" for the World Entertainment News Network in addition to singing with a jazz band. Her sometimes boyfriend at the time, soul singer Tyler James, sent her demo tape to an A&R person. The tape led to her signing with record label Island/Universal under Simon Fuller's company 19 Management, and to a publishing deal with EMI. Winehouse hired New York singer Sharon Jones's longtime band, the Dap-Kings to back her up in the studio and on tour, giving the group its first real taste of the limelight."

 

publishing deal  κανεις ΜΟΝΟ αν ΓΡΑΦΕΙΣ τραγουδια.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδής επειδή δεν ήταν αυτές ικανές (λες) να γράψουν αυτά τα hit εξορισμού δεν είναι και η winehouse?

 

 

Προσπαθώ να σας πω ότι είναι δυνατόν άλλα να λέει το CD κ άλλη να ναι η πραγματικότητα (ειδικά όταν μιλάμε για ΛΕΦΤΑ). Εξ'αρχής είχα πει ότι είμαι ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ για το αν γράφει η Amy τα τραγούδια της (δεν έδωσα κάποιον ορίσμο). Αν τα γράφει μπράβο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου