Προς το περιεχόμενο

προγραμμα για εφε στο pc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπων ας τα παρουμε ενα ενα

1) καθαρο ηχο πεντακαθαρο πως θα μπορεσω να εχω οταν συνδεω την κιθαρα? αν την συνδεσω χωρις τον ενισχυτη θα καψω την καρτα ηχου?(σας ειπα για το ψιλο distortion που εχει οταν την συνδεω..

2) θα μπορω τα εφε να τα εχω στο ποδι οπως με ολα τα πεταλια η θα παταω το ποντικι για να αλλαζει εφε?

3)αν δεν γινεται αυτο που λεω στο 1 με ποιο τροπο μπορει να γινει?

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1) Ήχο πεντακάθαρο θα έχεις αν τα χώσεις. Με 100 ευρώ θα έχεις ήχο για 100 ευρώ δηλ οι κάρτες που έχουν 600-800 ευρώ τα έχουν για τα ωραία τους μάτια? Εάν σε βοηθάει εγώ δεν παίζω με ενισχυτή αλλά κατευθείαν στην κάρτα και έχω πολύ καλό ήχο (έχω μια Motu Ultra)

2) Εάν χρησιμοποιήσεις Guitar Rig ξαναλέμε έχει τη δική πεταλιέρα. Και σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση δεν είναι τζάμπα. Αποφάσισε με ποιό Vst θα δουλέψεις για να καταλήξεις στο Hardware

3) Στο 1 λοιπόν γίνεται, τζάμπα δεν γίνεται είναι η απάντηση

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνεις την σύνδεση που είπα παραπάνω

 

γράφεις σε ένα κανάλι τον οδηγό

και μετά γράφεις μια μια τις κιθάρες με τα εφε του

guitar rig. παίζεις τη μια κιθάρα με τα εφε μετά παίζεις την

άλλη κιθάρα με τα άλλα εφε και πάει λέγοντας

αυτός ακριβώς είναι ο τρόπος

για live recording με αλλαγές εφέ όπως τα πεταλάκια

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι ή mic μπροστά στον

ενισχυτή σου ή από το out του ενισχυτή στο in της κάρτας

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και καλύτερος τρόπος...

 

κατεβάζεις το guitar rig 2 (είναι απλώς τέλειο) πειρατής με τάπα στο μάτι και κουτσος ΑΛΛΑ με λεφτά.... δεν μπορώ να σ πώ δημοσίως από που...

 

παίρνεις μια γρήγορη κάρτα ήχου με 100 ευρωπουλάκια (maudio audiophile κλπ κλπ που έτσι κ αλλιώς θα σ χρειαστεί αν θές να γράψεις)

 

Συνδέεις την κιθάρα κατευθείαν απάνω στην κάρτα και παίζεις!

 

Το καλό του guitar rig είναι ότι δεν έχει απλώς κλασικές παραμωρφώσεις. Έχει και τελείως τρελές και ψαγμένες. Είναι εργαλείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aακου προτασει σχετικα με καρτες ηχου εσωτερικες καιεξωτερικες και ανγινεται να συνδεονται οποτε θελω εγω και σε laptop.. και ενα μηκτη γυρω στα 120 ευρω max.. ολη η ιρτορια να μου βγει γυρω στα 200*250 ευρω

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το guitar rig 2 είναι καλύτερο από tonelab 2?ρωτάω γιατί δεν το έχω το πρώτο...

 

Δεν συγκρίνονται. ¶λλο το 1 άλλο το άλλο.

 

Το gr θέλει και κάρτα ήχου και δεν είναι εύκολο να το χρησιμοποιήσεις σε Live' date=' σε αντίθεση με το tonelab που είναι πεταλιέρα. Μπορείς όμως να κάνεις πολλά περισσότερα πράγματα όπως πχ κουλά εφέ, να το χρησιμοποιείς σε 2-3-4 και όσες θες ταυτόχρονες κιθάρες και πάει λέγοντας.

 

lambrosgg εντάξει το καταλάβαμε είσαι υπέρ των σπασμένων αλλά μην το διατυμπανίζεις συνεχώς

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειρατής με τάπα στο μάτι και κουτσος ΑΛΛΑ με λεφτά....

 

Συγγνώμη, αλλά αυτό είναι το χειρότερο είδος πειρατείας. Το να μοιράζεις free clopy αντίγραφα, εντάξει, ίσως θα μπορούσε να δικαιολογηθεί, αλλά το να βγάζεις λεφτά από αυτό είναι καθαρή απατεωνιά και νταβατζιλίκι.

 

Νομίζω...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να εχεις ενα προγραμμα αντεγραμμενο και να χτησιμοποιεις εσυ γιαδικη σου δουλεια δεν πειραζει.. ουτε πειραζει αν το δωσεις σε ενα φιλο σου. πειραζει ομως οταν το κανει αυτο σεν επαγγελμα.. ας αφησουμε ομως αυτα περι copy κτλ. και πειτε μου καμια νωμη σχετικα με προιοντα και τιμες.. δεν το θελω για live το θελω για home-studio.. και γενικα ημιεπαγγελματικα πραγματα

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου