Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για novation x station 25key , xiosynth 25key


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παραπάνω midi synth υποστηρίζουν ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ώς αυτόνομα synth, midi clavier , κάρτες ήχου . Κατά πόσο μπορούν και ικανοποιήσουν κάποιον που θέλει κάτι απλό και φορητό ? Πχ έχω ένα φορητό η/υ και δεν θέλω χιλιάδες πράγματα και καλώδια γύρω μου , την κάρτα ήχου το Synth άλλο για το Midi clavier . Τί λέτε ?? Φυσικά ισχύει ο νόμος του ότι πληρώνεις πάιρνεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το xio είναι μεταγενέστερο του x-station,αλλά δε θα μπορούσα να το πω καλύτερο.

να υποθέσω πως μιλάς για τα 25αρια?

 

τo x-station έχει πολύ ωραίο layout,όλα αυτά τα knobs & sliders, και αν μη τι άλλω θα σε μάθει πολλά πράγματα όσον αφορα τον τομέα subtractive synthesis.

έχει καλυτερο keyboard με aftertouch.κάρτα ήχου με spdif.

 

τα + του xio είναι η φορητότητα ,πως δουλεύει και με μπαταρίες,2 voices παραπάνω,και καλύτερα presets.

ομως δεν έχει midi in,μεγάλη βλακεία κατά τη γνώμη μου.

επίσης είναι πολυ φτηνιάρικη κατασκευή...

 

και τα δύο είναι βασισμένα στη σειρά ks που είναι βασισμένη στη supernova,που είναι βασισμένη στη nova... επειδή έχουμε 2007 και όχι 1997 δε θα διάλεγα ένα novation synth,αν ήταν απαραίτητο όμως θα προτιμούσα το x-station ,είναι πιο κοντά στο ένδοξο VA παρελθόν της novation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως όταν έψαχνα για μιντι κλαβιε το x-station μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Πολύ ικανοποιητικός έλγχος μιντι, καλό συνθ (για 500¤ μιλάμε έτσι; ) και τέλος μια απλώς καλή-τίμια κάρτα ήχου. Για λαιβ θα σε καλύψει μια χαρά.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μηπως πρεπει να σκεφτείς αν συμφερει να δώσεις την καρτα ηχου σου και να χρησιμοποιήσεις αυτή του κλαβιέ....(γιατί ενταξει δεν θα ειναι και αξιώσεων....)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το κάνεις. Είναι καλύτερη από αυτή που έχουν τα x-station xio. Πάντως αν επιμένεις στείλε πμ γιατί έχω υποψήφιο αγοραστή, αλλά και πάλι μη το κάνεις

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι όπως τα λές , που σε πιστεύω δηλαδή γιατί δεν έχεις κάτι να κερδίσεις , δεν θα κερδίσω τίποτα αν την σπρώξω . Δεν με σώνουν τα 70-80-90 ευρώ . Οπότε παώ για αποταμίευση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου