Προς το περιεχόμενο

προτάσεις για μικρό combo amp?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1000 για τον blues deluxe

 

Τον ακουσα προσφατα και ηταν πραγματικα παρα πολυ καλος, τοσο που σκεφτομαι τον χειμωνα που θα εχω φραγκα να τον τσιμπησω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρεπει να υπαρχει στο bon studio.Ενας φιλος μου πηρε χθες τον αντιστοιχο στα 5 watt και ειναι πολυ ωραιος.

 

Αν παραγγειλει και ενα JENSEN alnico στον Κουρμπη και το βαλει επανω

μετα θα κανει ....κολλοτουμπες !!!!

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να υπαρχει στο bon studio.Ενας φιλος μου πηρε χθες τον αντιστοιχο στα 5 watt και ειναι πολυ ωραιος.

 

Αν παραγγειλει και ενα JENSEN alnico στον Κουρμπη και το βαλει επανω

μετα θα κανει ....κολλοτουμπες !!!!

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανέναν engl combo ίσως?Τον thunder ή screamer για παράδειγμα που είναι απίστευτοι!Αλλά στα 50 watt.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε εναν KOCH STUDIOTONE' date=' ειναι οτι καλυτερο στα λεφτα του. :wink:[/quote']

+1000 Eιδικα με το ταυρακι μου που τον δοκιμασα εβγαζε τον απόλυτο killer ήχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις απαντήσεις!!

 

Ήμουν πολύ κοντά στην απόφαση για τον (αγαπημένο) vox ac15 αλλά συνεχίζει να με αποτρέπει το γεγονός πως ο ac15 χωρίς το blue speaker δεν είναι καλός και αυτός με το blue που είναι οκ δεν έχει καλά reviews σχετικά με την αξιοπιστία του...

Ο blues deluxe είναι σχετικά κοντά στη λογική ενισχυτή που ήδη έχω. Ο peavey μου είναι άγνωστος (αλλά δεν έχω καλή εμπειρία μέχρι τώρα απο την συγκεκριμένη φίρμα). Ο epiphone δείχνει πολύ καλός...

 

Μάλλον το αποφάσισα για τον Koch. Η τιμή του (Ελλάδα) είναι πολύ καλή για αυτα που δίνει και εμπιστεύομενος την γνώμη κάποιων που τον έχουν ακούσει, η ζυγαριά πάει προς τα εκεί!! Μένει φυσικά να τον ακούσω (έχω ακούσει μόνο δείγματα στο internet), αλλά δεν νομίζω πως θα ακούσω κάτι που δεν θα μου αρέσει..!!

 

Ευχαριστώ και πάλι, μόλις κάνω την αγορά θα στείλω review :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν πολύ κοντά στην απόφαση για τον (αγαπημένο) vox ac15 αλλά συνεχίζει να με αποτρέπει το γεγονός πως ο ac15 χωρίς το blue speaker δεν είναι καλός και αυτός ]

 

 

 

Τι εκανε λεει ??? Συγνωμη αλλα εχεις προσωπικη εμπειρια γιαυτο που λες

η πηρες αποφαση μεσω reviews ?

Αν εχεις παω πασσο , αν δεν εχεις ξαναδεστο

 

http://guitare.playback-europe.com/vox-ac15cc1-10027.html

 

παρε και ενα site me την φθηνοτερη τιμη

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εκανε λεει ??? Συγνωμη αλλα εχεις προσωπικη εμπειρια γιαυτο που λες

η πηρες αποφαση μεσω reviews ?

Αν εχεις παω πασσο ' date=' αν δεν εχεις ξαναδεστο

 

http://guitare.playback-europe.com/vox-ac15cc1-10027.html

 

παρε και ενα site me την φθηνοτερη τιμη[/quote']

 

Ναι, εχω παίξει και τους δύο (AC 15 με και χωρίς Blue) και έχουν μεγάλη διαφορά... ο ac15cc1 έχει πολύ πλαδαρό ήχο για τα δικά μου γούστα. Ακόμα και το blue speaker νομίζω πως δεν είναι αρκετό για αυτον τον ενισχυτή. Πιστευω πως και στις δυο εκδοχές του ac15 χρειάζεται αλλαγή μεγαφώνου (ειδκά στον cc1 το θεωρώ βέβαιο). Δες και την διαφορά της τιμής που πωλούνται αυτοί οι (κατα τ'άλλα ίδιοι) ενισχυτές.

Όμως έτσι κι αλλιώς έχοντας τόσο κακά reviews για την αξιοπιστία τους, αφήνω στην άκρη τον αγαπημένο vox ήχο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου