Προς το περιεχόμενο

Τεχνολογικό επίτευγμα που θα θέλατε να υπάρχει!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο τεχνολογικό επίτευγμα (περίπου σχετικό με τη μουσική) δεν έχει αναπτυχθεί ακόμη και εύχεσται να γίνει γρήγορα για να κάνει την ζωή σας ευκολότερη?

 

Εγώ θα έδινα τα πάντα για ασύρματο ρεύμα και γενικά οτιδήποτε έχει να κάνει με καλώδεια να εξαφανιστεί και να αντικατασταθεί με ασύρματες τεχνολογίες!!! Δεν τα μπορώ άλλο αυτά τα φίδια! :lol:

 

Δεν μπορώ να φανταστώ όμως πως θα μπορούσε να γίνει ασύρματο ρεύμα, και τι επιπτώσεις θα έχει στους ενισχυτές πχ! Μάλλον θα αργήσει πολύ κι εγώ θα συνεχίσω να παλέβω με αυτά τα φίδια τα καλώδια που κουλουριάζονται και μπερδεύονται πάντα σα να είναι ζωντανά! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιο τεχνολογικό επίτευγμα (περίπου σχετικό με τη μουσική) δεν έχει αναπτυχθεί ακόμη και εύχεσται να γίνει γρήγορα για να κάνει την ζωή σας ευκολότερη?

 

Μια συσκευή που θα συνδεεται με το μυαλό μου και θα αναπαραγε ανα πασα στιγμή real time την μουσική που παιζω μεσα μου...

 

Ουτε χερια, ουτε ποδια, ουτε χορδες, ταστα, τρεμολα, ουτε σετ άπς, ουτε ενισχυτες, λαμπες, εφε, ατενουέϊτορς...τιποτα...

 

Αν ο τελειος ηχος για μενα είναι στο μυαλό μου (οπως και το τελειο παιξιμο αυτου που εχω στο μυαλο μου) τοτε αυτή η συσκευή θα με εκανε να ασχολουμαι με την μουσική αυτή καθαυτή και οχι με την οργανοπαιξία και οποια τα πρακτικα "προβληματα" της...

 

 

 

(ναι, παω να παρω τα υπόλοιπα χαπια μου τωρα...)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή καλύφθηκα και από flea και από freedom θα προσθέσω ένα μηχάνημα, που να μπορεί τη μουσική που έχω στο κεφάλι μου να την κάνει εικόνα και να την συνδέει συναισθηματικά με αυτή.

 

Επίσης, να συμπληρώσω στο freedomμηχάνημα, να μπορεί επίσης να γράφει σε tracks και να κάνει και την παραγωγή όπως ακριβώς θέλω, εκτός αυτών να έχει και μια database με αγαπημένες παραγωγές και να μπορώ να επιλέξω βάσει ποιού παραγωγού (ή τραγουδιού, ή άλμπουμ ή συγκροτήματος) θα θελα να βασιστεί η παραγωγή

 

 

(κι εμένα 2 από αυτά τα χάπια)

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αυτοκουρδιζόμενη ηλεκτρική κιθάρα...

 

Θα τη βρεις εδώ:

 

http://www.gearwire.com/tronical-tuner.html

 

Την χρησιμοποίησαν οι Therion φέτος στα live.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο τεχνολογικό επίτευγμα (περίπου σχετικό με τη μουσική) δεν έχει αναπτυχθεί ακόμη και εύχεσται να γίνει γρήγορα για να κάνει την ζωή σας ευκολότερη?

 

Εγώ θα έδινα τα πάντα για ασύρματο ρεύμα και γενικά οτιδήποτε έχει να κάνει με καλώδεια να εξαφανιστεί και να αντικατασταθεί με ασύρματες τεχνολογίες!!! Δεν τα μπορώ άλλο αυτά τα φίδια! :lol:

 

Δεν μπορώ να φανταστώ όμως πως θα μπορούσε να γίνει ασύρματο ρεύμα' date=' και τι επιπτώσεις θα έχει στους ενισχυτές πχ! Μάλλον θα αργήσει πολύ κι εγώ θα συνεχίσω να παλέβω με αυτά τα φίδια τα καλώδια που κουλουριάζονται και μπερδεύονται πάντα σα να είναι ζωντανά! :lol: :lol:[/quote']

 

Το concept έχει πετύχει σε πειραματικό στάδιο για τροφοδοσία κινητών τηλεφώνων αλλά μάλλον θα θαφτεί από την ήδη ανεπτυγμένη τεχνολογία κυψελών καυσίμου.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον) το κουμπάκι που μόλις το πατάς μαζεύονται όλα σου τα πράγματα αυτόματα (κιθάρες, καλώδια, πετάλια κ.λ.π.) και δεν χρειάζεται να κάθεσαι και να μαζεύεις...

 

2ον) το σύστημα που χωρίς να χρειάζεται να πατάω πετάλι, θα ενεργοποιείται το εφέ που σκέφτομαι και θα μπορώ να το ρυθμίζω επίσης απλά με τη σκέψη!!!

 

:D :D :D :D

 

(κρύα ντους και τα χαπάκι αυτά κάθε 6 ώρες και θα σας περάσει!!!!)

:D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου