Προς το περιεχόμενο

Βινύλιο ή 0/1;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομολογουμενως το ipod μου αρεσει...Τι να κανουμε ειναι φετιχ...Ασε που ειχα απο τους πρωτους (απο τοκυο το πηρα το πρωτο) και το ειχα πολύ καμαρι...(βεβαια το πατησα μια δυσκολη μερα...πως τα καταφερα μην το ρωτησετε...και παει..)

 

Βασικά τωρα που το σκεφτομαι τι θα ακούς ενω περπατας? οπως και να το κανουμε το mp3 εχει γινει must πλεον....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

υπαρχουμε και εμεις που μας αρεσει η αναλογιλα!!!!!!!

 

 

Μιλάς για αναλογίλα στον sf με την tonelab και που επανειλημμένα έχει δηλώσει ότι με το guitar rig και το bfd και έξυπνο προγραμματισμό ξεγελάει άλλους και άλλους ως προς τον ήχο στο στούντιο.

 

Μάλλον δεν το έπιασες το νόημα :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε λένε ότι με την δειγματοληψία στα 36bit και 192khz (ή στα αμέσως επόμενα δεν θυμάμαι) το ανθρώπινο αυτί δεν καταλαβαίνει την διαφορά. Κάπου το είχα βρει στο νετ ή το είχα διαβάσει σε κανά βιβλίο. Αν το ξαναβρώ θα σας πω.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν συσκευές αναπαραγωγής στα 36μπιτ,μέχρι 24bit και 192Khz όπου παίζει το dvd audio. :)

 

Aπλώς ρωτάω γιατί αφού ακούω μεγάλη διαφορα ανάμεσα σε 24/48 και 16/44.1 φαντάζομαι ότι ίσως είναι καλύτερο και από βινύλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουμε και εμεις που μας αρεσει η αναλογιλα!!!!!!!

 

 

Μιλάς για αναλογίλα στον sf με την tonelab και που επανειλημμένα έχει δηλώσει ότι με το guitar rig και το bfd και έξυπνο προγραμματισμό ξεγελάει άλλους και άλλους ως προς τον ήχο στο στούντιο.

 

Μάλλον δεν το έπιασες το νόημα :wink:

 

Το θέμα είναι ότι ο sf έχει δίκιο! Η μόνη περίπτωση που θα προτιμούσα αναλογίλα ήταν να είχα κανα γομάρι 24κάναλο να έγραφα σε ταινία και μετά να τα περνούσα digital. Όπως και να το κάνουμε, όσα kHz και bit να βάλουμε το dolby έχει να λέει πολύ περισσότερα :wink:

 

Κατά τα άλλα το ζουμί είναι ότι η διαφορά στον ήχο είναι τόσο μικρή που δεν αξίζει την πολύ μεγάλη διαφορά στα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες σε μένα. Κι εγώ αυτό το

το ζουμί είναι ότι η διαφορά στον ήχο είναι τόσο μικρή που δεν αξίζει την πολύ μεγάλη διαφορά στα λεφτά.

πιστεύω πλέον και το έχω ξαναπεί, είτε μίλαγα για vst όπου στην επόμενη γενιά η διαφορά θα είναι ανύπαρκτη (αν και ήδη αρκετά τωρινά μπλέκουν για το αν είναι εικονικοψηφιακά ή αναλογικά), είτε γενικότερα στον ήχο.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το dvd-audio μαλλον υπαρχει μονο και μονο για την 5.1 εμπειρια που πρασφερει...Εγω δεν τη εχω καταλαβει καπου αλλου την διαφορα....Αλλα ενταξει το mp3 ειναι καλο για το καραβι,και πιστεψεμε οτι ταξιδευω παρα πολυ λογο δουλεις

!!! και για αλλες τετοιες περιπτωσοις,αλλα σπιτι σου?υπαρχουν ατομα που εχουν μονο mp3 και κανενα cd η δισκο!!!ειναι φοβερη αυτη η καταστση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν ατομα που εχουν μονο mp3 και κανενα cd η δισκο!!!ειναι φοβερη αυτη η καταστση!!

 

ΝΑΙ! Πότε θα μάθουν επιτέλουσ για το FLAC? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου