Προς το περιεχόμενο

Πιο φθηνό στο Ελλάντα??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστός,αλλά ακόμη κι έτσι οι διαφορές είναι μεγάλες. θα έπρεπε οι τιμές uk να είναι 20-30 ευρώ πιο φθηνές και οι τιμές ελλάδας γερμανίας σχεδόν ίδιες.

 

τώρα τελευταία νομίζω βγάζει απ τη μύγα ξύγκι,ειδικά με τις τιμές των returned items

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορεί και να έχεις δίκιο μιας και δεν ξέρω την φορολογία κάθε κράτους και αν όντως οφείλεται σε αυτό ή σε κάτι άλλο (πχ διαφορά στην χρέωση το εκάστοτε κούριερ κάθε χώρας; );

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφήμιση ρε παιδιά? Πλάκα κάνετε ... Το θέμα είναι να τα παίρνουμε πιο φθηνά που κολλάει η διαφήμιση?

 

Δηλαδή αν υπάρχει ένα φθηνότερο μαγαζί στην Ελλάδα και to ξέρουμε να μη το μοιραστούμε γιατί 8α θεωρηθεί διαφήμιση?

 

Και να την φάμε έτσι για πλάκα να πληρώνουμε παραπάνω?

 

Και στην τελική όποιος πουλάει φθηνότερα αξίζει και λίγη διαφήμιση.

 

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Σήμερα θα είναι ο Α με φθηνές κιθάρες αύριο ο Β με φθηνές κάρτεσ ήχου και πάει λέγοντας.

 

Το ψάξιμο δεν σταματάει ποτέ ... και ένα ευρό αν είναι να γλυτώσουμε να το γλυτώσουμε.

 

Το Forum έπρεπε να ήταν ανοιχτόμυαλο σε αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

η αγορά παντα θα ειναι αγορά και θα δημιουργει μεχρι μερικών ορίων τους κανόνες της.δεν ειναι δυνατον να τα βρουμε ολα φτηνότερα ή ισα με εξωτερικό αλλά υπαρχουν κ ατομα που προσπαθουν να αλλάξουν την εικόνα(οχι πολλοί αλλά εχουν όρεξη).

 

 

παραδειγματα βγαλμενα απο τη ζωη.....(αχ μανα γιατι με εκανες φτωχό :lol: )

 

-Θυμαμαι τον νακα πριν 5 χρόνια που ηταν φαρμακείο κ έτυχε ενα ρακ να το παρω φτηνοτερα απο αυτον απο οτι απο τον τομαν,οποτε ενα μπραβο του αξιζει ,εστω κ αν αργησε να το αντιληφθεί πως το χρήμα παει γερμανια ή αγγλια...

 

-ειδα απο τομαν το 8blue στα 100Ε ενω στο ελληνιστάν παει 180ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ!!.και όμως ενα μαγαζακι στην κανιγγος δειχνει ενδιαφέρον στις διαφορες αυτές κ δεν το αφήνει έτσι.(δεν θελω να κανω διαφήμιση κ δεν θελω να το εκλαβει ο καθενας ετσι αλλά σαν σημείωση πως αρχιζουν κ οι εμποροι να καταλαβαίνουν οτι αν δεν ριξουν την τιμή σε τομανικα ορια τοτε αντε γεια.για ποσο ακομα θα υπαρχουν ασχετοι απο αγοραστικες ευκαιρειες μουσικοί?πλεον οι διαδικτυακες αγορες ειναι τις πασιν γνωστό!

 

-οποτε κανω παζαρι -σε λογικα πλαισια- για καποιο μηχανημα αναφερω παντα οτι υπαρχει κ το ιντερνετ σαν διεξοδο για να αντιληφθουν οι *εμποροι*οτι περασαν τα παλια χρόνια..ειμαστε ευρώπη γμτ(τουλ στα χαρτια...)

 

 

 

 

 

σημ. εχω να παραγγείλω εξοπλισμο απο ιντερνετ πανω απο χρόνο γιατι καποιοι ξύπνησαν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που δεν μπορω να καταλαβω εγω ,ειναι οτι

διαφημιση θεωρειται αν πουμε το ονομα ενος ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ καταστηματος ενω το NOIZ ειναι γεματο με ολα τα μαγαζια του εξωτερικου ??

Αυτη τη στιγμη που μιλαμε στην πρωτη σελιδα υπαρχει το site του Thomann για να μπει απευθειας

ο καθενας , να ψωνισει οτι θελει .

Δηλαδη το NOIZ κανει διαφημιση στον Θωμα ??

Τα παιρνετε Κυριοι ?????

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που δεν μπορω να καταλαβω εγω ' date='ειναι οτι

διαφημιση θεωρειται αν πουμε το ονομα ενος ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ καταστηματος ενω το NOIZ ειναι γεματο με ολα τα μαγαζια του εξωτερικου ??

Αυτη τη στιγμη που μιλαμε στην πρωτη σελιδα υπαρχει το site του Thomann για να μπει απευθειας

ο καθενας , να ψωνισει οτι θελει .

Δηλαδη το NOIZ κανει διαφημιση στον Θωμα ??

Τα παιρνετε Κυριοι ?????[/quote']

 

Κάτσε βρε dkall μην χώνεσαι τόσο άγρια χωρίς λόγο!

 

Δεν έχει βγει κανένας mod ή admin να υπερασπιστεί το θωμά ή κάποιο άλλο κατάστημα και από όσο θυμάμαι ούτε είναι σβέλτοι στην ΄λογοκρισία" ή στην "νομιμοφάνεια". Ότι βοηθάει τον μέσο μουσικό να αγοράσει κάτι σε καλή τιμή και δεν είναι κατάφορη διαφήμιση το αφήνουν.

 

Έχουν υπάρξει και ελάχιστα κραυγαλέα παραδείγματα που κόπηκαν εξ'αρχής.

 

¶λλωστε στο λινκ που λες γράφει "ads". Δεν ξέρω πως αποκτάς λινκ στα ads και κατά πόσο πληρώνεις αλλά μέσα στο φόρουμ οι υπεύθυνοι δεν προωθούν κάτι (το αντίθετο θα'λεγα). Και απ'ότι καταλαβαίνω κάθε επιχειρηματίας μπορεί να αποκτήσει θέση στα "ads" δεν είναι κλειστή λέσχη.

 

Μην ξεχνάμε ότι ένα φόρουμ όπως και αυτό κοστίζει και πρέπει να βγάλει και κάποια λειτουργικά έξοδα ε;

 

Μην δημιουργείται θέματα εκεί που δεν υπάρχουν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν θελω να δημιουργησω καποιο θεμα , εξαλου

νομιζω οτι ειναι προφανες οτι τα περι νοιζ και θωμα

τα εγραψα για να τονισω τα παραπανω και οχι γιατι

τα πιστευω

Γεγονος παντως ειναι οτι εαν ανοιξω τωρα ενα τρεντ

και πω "πεστε μου πια κιθαρα να παρω" θα μου στειλετε 100 απαντησεις με φωτο , τιμες κλπ.

απο 5-6 μαγαζια Ευρωπης και Αμερικης .

Σιγουρα ειναι βολικο να καθεσαι και να κανεις ερευνα αγορας online , ειδικα για αυτους που ζουν στην επαρχια , αλλα ειμαστε σιγουροι οτι κανουμε

-σωστη- ερευνα αγορας στην Ελλαδα ??

Σου γραφω πραγματα που πηρα φθηνοτερα στην Ελλαδα

boss gt8

line 6 pod

marshall as100d

Roland rd 700

oλα τα πεταλια της Boss

μαγνητες Kinman

πιατινια Ζildjian κλπ,κλπ

Οπως και να το κανουμε ειμαστε ακομη χωρα ημιανατολιτικου τυπου (τι ειπα τωρα) μετρα η προσωπικη επαφη , το παζαρι , το "παραμυθι" ,το

μπλα-μπλα , εδω οσες φορες αναφερθηκαν συγκριτικα τιμων "επεσε" η τιμη εισαγωγεα .

Μα συγνωμη ποιος αγορασε ποτε με τιμη καταλογου

στην Ελλαδα ??

Ψαχτε για τις σωστες τιμες !!!! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παίδες έχω βρει ένα ωραίο μαγαζάκι στα εξάρχεια (note2 λεγεται αν θυμάμαι καλα...) και έχει μια χαρά τιμούλες και το παιδί εκεί είναι πολύ εξυπηρετικό.

 

πάντως γενικά νομίζω έχουν ψιλοστρώσει οι εδω αντιπρόσωποι,δε βλέπεις το χάλι των περασμένων ετών.τους εβαλαν φωτια στα μπατζάκια τα ξενα eshop λέμε.... :lol:

 

Ψαχτε για τις σωστες τιμες !!!! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ

 

απλά συμφωνώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε dkall δεν είναι τ΄΄οσο απλά τα πράγματα.

 

Οι ίδιοι οι Έλληνες έμποροι μας ανάγκασαν εξ'αρχής να στραφούμε σε εναλλακτικές οδούς απόκτησης των "ονείρων" μας. Σε πολλά σημεία φταίνει, σε πολλά σημεία δεν φταίνε. Το γεγονός ήταν ότι στην Ελλάδα δεν έβρισκες παλιά σχεδόν τίποτα σε λογικές τιμές (σε σχέση με το εξωτερικό).

 

Με το ίντερενετ μάθαμε όσους ξένους οίκους έχουν φτιάξει καλά e-shops. Και ήταν πρόθυμοι να μας εξυπηρετήσουν και να μας δώσουν καλύτερες τιμές ασχέτως προέλευσης και ειδικής σχέσης με το μαγαζί.

 

Πάνε οι εποχές που ήμουν πιτσιρικάς με όλο το χρόνο στη διάθεσή μου. Τώρα ούτε τα σαββατοκύριακα δε μου περισσεύουν για να κάνω μια τσάρκα στο κέντρο που είναι τα περισσότερα μαγαζιά. Οπότε χρησιμοποιώ το νετ. Μερικά ελληνικά καταστήματα ξύπνησαν σιγά σιγά και φτιάχνουν e-shops αλλά είναι γενικά όλοι σε βρεφικό στάδιο.

 

Και γω έχω βρει καλές τιμές και καλή εξυπηρέτηση εδώ όπως και πολύ κοροϊδία άλλωστε.

 

Νομίζω ότι η συχνότητα της αναφοράς μας στα "καλά" ελληνικά μαγαζιά αντικατοπτρίζει το πρόβλημα ότι ακόμα είναι πολύ λίγα.΄

 

Εγώ πάντως όσο μπορώ ψάχνω αλλά συνήθως με κερδίζει αυτός που δε μου βγάζει το λάδι μέχρι να μου δώσει μια τιμή της προκοπής :wink:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πάλι λέτε διάφορα και αν βλέπατε προηγούμενό μου ποστ, θα βλέπατε και σε ποιο μαγαζί αναφέρομαι. Απλά επειδή δεν θυμάμαι όνομα το περιέγραψα. Όποιος θέλει ας πάει να το δει και να δει και τις τιμές του. Δίπλα στο πολυτεχνείο είναι.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου