Προς το περιεχόμενο

Πιο φθηνό στο Ελλάντα??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα ειχα μια συζητηση με εναν καταστηματαρχη μουσικων οργανων απο το Μοσχατο.

Οταν μου ειπε πως εχουν πεσει οι πωλησεις, του εξηγησα πως ο Ελληνας πλεον ψωνιζει απο την Ενωμενη Ευρωπη. Μαλιστα οταν του ειπα τιμες σε προϊοντα που ειχα αγορασει εγω, επαθε ενα σοκ..

Αρχισε τα "μα.." και "ξερεις...ο στολλας...", αλλα δεν μπορουσε να πει τιποτα!

Η αληθεια ειναι μια...τα μικρα καταστηματα οντως υποφερουν και επιβιωνουν με δυσκολια. Ομως οι μεγαλεμποροι και οι εισαγωγεις κανουν δικο τους παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη εχει πεσει αρκετο ''κραξιμο'' απο το forum και οι κατασκοποι των ελληνικων καταστηματων ''ζουν αναμεσα μας'' τελευταια καποια Ελληνικα καταστηματα εχουν αναθεωρησει την τιμολογιακη τους πολιτικη και εχουν κατεβασει τις τιμες σε αρκετα πραγματα.Παρολα αυτα μην ξεχναμε οτι η ερευνα αγορας λειτουργει υπερ μας ;)

Λες????μακαρι να κανουμε κατι τοσο καλο για ολους τους μουσικοφιλους!!!Βριστε λοιπον και θαφτε για να παισουν οι τιμες!!!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες????μακαρι να κανουμε κατι τοσο καλο για ολους τους μουσικοφιλους!!!Βριστε λοιπον και θαφτε για να παισουν οι τιμες!!!:)

 

Ουτε βριζουμε ουτε θαβουμε κανεναν.Απλα ξεχωριζουμε τους αμνους απο τα εριφια.Καποτε οταν δεν υπηρχαν οι φιλοι μας οι ''Γερμανοι'' και λοιποι συγγενεις ολοι οι μουσικοφιλοι ημασταν ερμαια καποιων κακων καταστηματαρχων (οχι ολων προς θεου!) που ζητουσαν οτι ηθελαν για να αποκτησουμε την αγαπημενη μας κιθαρα,ενισχυτη πεταλακι κτλ.Ο ανταγωνισμος δρα υπερ του καταναλωτη.Εχει αξια να αναφερομαστε σε προσπαθειες καταστηματων που προσπαθουν να δουλεψουν (και οχι να ληστεψουν :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παρόλα τα όσα κατά καιρούς έχω πει υπάρχουν κάποια μαγαζιά κι εδώ που οι τιμές τους ανταγωνίζονται αυτές του θωμά. Παρόλα αυτά κατά κύριο λόγο πρόκειται για μικρά μαγαζιά*. Αν δεν μπουν και οι μεγάλοι στο παιχνίδι δεν θα γίνει κάτι καλό.

 

* Θα έλεγα 1-2 παραδείγματα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται ή πρόκειται για διαφήμιση. Αν πάρω κάποιο οκ ίσως....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιτρέπεται η διαφήμιση; Μα καθώς γράφω στον ωραίο μου Acer laptop πίνοντας Coca Cola που πάει με όλα, καπνίζοντας αρειμανίως καπνό Craven κίτρινο, παρατηρώ μέσα από το παράθυρο του Firefox ότι πολλοί έχουν γράψει ονόματα μαγαζιών! Να πω και εγώ ποιος Έλληνας προμηθεύει το Θωμά με &%#@#! πετάλια, και μάλιστα τα έχει φτηνότερα από αυτόν; ¶ντε να το πάρει το ποτάμι! Είναι ο *&%@#$@#$! και το μαγαζί του είναι στην ^(&%$)$ (άτιμη αυτολογοκρισία).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ bloody_sunday καταλαβαίνω τι λες και συμφωνώ με το όλο πνεύμα, αλλά ας έχω και το κεφαλάκι μου ήσυχο!

 

¶ντε απλά να πω ότι το 1 μαγαζί έχει στην βιτρίνα μια κιθάρα pc που έχει ανέβει σε φωτογραφίες εδώ στο νοιζ (και γιαυτό έχω πάρει και κάποια πραματάκια που ήθελα και τύχαινε να τα έχει).

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, εγώ συμφωνώ μαζί σου! Απλά ήταν μια απόπειρα χιούμορ... :(

 

ΥΓ. Πραγματικά όμως υπάρχει τέτοιο μαγαζί. Και ένα tip: τα πετάλια αυτά δεν είναι ψηφιακά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση η διαφορά των τιμών...

 

Thomann= 822

 

playback-europe = 869

 

Μουσικόραμα = 769 8O

 

Λογοθέτης = 850

 

(όλες οι τιμές είναι με Φ.Π.Α.)

 

Πως γίνεται το μουσικόραμα να είναι το πιο φθηνό...Είναι και στην Κρήτη μου φαίνεται...

 

Την έχει πάρει κανείς την RME FF 400 να μας πει από που και πόσο την πήρε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου