Προς το περιεχόμενο

Πιο φθηνό στο Ελλάντα??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω απολυτως μαζι σου , και επανερχομαι στην επικεφαλιδα του τρεντ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ "ΤΑΔΕ" ΜΑΓΑΖΙ

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ "ΤΑΔΕ" ΠΡΑΜΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ

και πρεπει να μιλαμε με υπονοουμενα οπως παραπανω ο φιλος boukaw7 ??

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα στο απαγόρεψε κανένας;

 

Μέσα στο θρεντ υπάρχει και ποστ που παραθέτει αυτούσιες τις τιμές από 4-5 μαγαζιά και το φτηνότερο είναι από Ελλάδα!

 

Γι'αυτό λέω ότι δημιουργήθηκε θέμα απ'το πουθενά.

 

Όπου βρίσκεις καλές τιμές μη φοβάσαι να το πεις δεν θα σβηστούν από όπου και να είναι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο στο Διαμαντόπουλο πριν μερικές μέρες για να ρωτήσω για κάποια πετάλια electro harmonix και μου έδωσε τιμές thomann πάνω-κάτω... καιρός ήταν, και πιστεύω ότι όσοι αγοράζουμε απ'έξω στην ουσία κάνουμε ΠΟΛΥ καλό στην ελληνική αγορά... γιατί κι εγώ τώρα αν αποφασίσω να αγοράσω ehx καινούργιο φυσικά και θα το πάρω από Διαμαντόπουλο που τον έχω και δίπλα αν πάθει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο εξελιξη! 8)

 

εγω εδω κ πολλους μήνες εμεινα ικανοποιημενος απο το note2 που προανεφερε κ ο johnnyk .ποτε δεν ψωνισα κατι σε τιμή ανώτερη απο τομαν ή εγχώριο αντιπροσωπο-εμπορα (πρόσφατο παραδειγμα το roland microcube -toman105 και εδώ 90) οσο ναναι βλεπετε τη διαφορά.

 

μακαρι να δουμε κ αλλα μαγαζια με τετοιο προφίλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο στο Διαμαντόπουλο πριν μερικές μέρες για να ρωτήσω για κάποια πετάλια electro harmonix και μου έδωσε τιμές thomann πάνω-κάτω... καιρός ήταν' date=' και πιστεύω ότι όσοι αγοράζουμε απ'έξω στην ουσία κάνουμε ΠΟΛΥ καλό στην ελληνική αγορά... γιατί κι εγώ τώρα αν αποφασίσω να αγοράσω ehx καινούργιο φυσικά και θα το πάρω από Διαμαντόπουλο που τον έχω και δίπλα αν πάθει κάτι.[/quote']

...αντίθετα, τώρα κοιτούσα κάτι pedalboards της rockcase και πήγα να κοιτάξω τιμές στο site του Λογοθέτη... Βρήκα λοιπόν ένα pedalboard που στο thomann έχει 69 ευρώ στην τιμή-μοναδική ευκαιρία των 150 ευρώ! ΡΕ ΟΥΣΤ ΛΕΜΕ...

Για του λόγου το αληθές:

http://www.thomann.de/gr/rockcase_rc23010a.htm

http://www.logothetismusic.gr/product.asp?prID=621

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν κάποιος αγοράζει από το εξωτερικό ή από την Ελλάδα, εξαρτάται από τις επιμέρους ανάγκες και απαιτήσεις του. Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πολύ ανώριμο τον καταναλωτή που αγοράζει έχοντας σα μοναδικό κριτήριο την τιμή, διότι εμένα με ενδιαφέρει να έχω καλές/άριστες σχέσεις με την ντόπια αγορά για δικούς μου λόγους.

 

Όσον αφορά το "αν τα παίρνουμε" η απάντηση είναι ότι όντως τα παίρνουμε μερικές φορές : στο κρανίο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο παραδειγμα .

Εχουμε λοιπον

Θωμας 125 - 56% !!!!!! το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ειδος

=69+20=89

Απο μαγαζι που συνεργαζετε με Λογοθετη

150 - σιγουρα 20% = 120

Η διαφορα κατεβηκε αισθητα εεεεε!

Βαλε τωρα ενα ειδος με φυσιολογικη εκπτωση

(15-20%) απο Θωμα και θα δεις οτι η διαφορα

εξανεμιζετε .

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το "αν τα παίρνουμε" η απάντηση είναι ότι όντως τα παίρνουμε μερικές φορές : στο κρανίο.

 

 

 

Ωπα , νομιζω το ξεκαθαρισα αυτο !!

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο παραδειγμα .

Εχουμε λοιπον

Θωμας 125 - 56% !!!!!! το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ειδος

=69+20=89

Απο μαγαζι που συνεργαζετε με Λογοθετη

150 - σιγουρα 20% = 120

Η διαφορα κατεβηκε αισθητα εεεεε!

Βαλε τωρα ενα ειδος με φυσιολογικη εκπτωση

(15-20%) απο Θωμα και θα δεις οτι η διαφορα

εξανεμιζετε .

Το μόνο εύκολο είναι να μαζέψεις άτομα για να συγκεντρώσετε παραγγελίες πάνω από 300 ευρώ για thomann, ώστε να έχεις δωρεάν αποστολικά. Οπότε η διαφορά είναι ακόμα 69 με 120, δηλαδή σχεδόν διπλάσια τιμή. Ακόμα και τα 89 με 120 που λες είναι 35% πάνω, η διαφορά φαίνεται μικρή επειδή το προϊόν είναι σχετικά φτηνό. Επίσης, καθώς μένω στην Κόρινθο, μπορώ να σου βάλω και 10 ευρώ προαστιακό πήγαινε-έλα συν τη μισή μου μέρα για να φτάσω σε κατάστημα που συνεργάζεται με Λογοθέτη (αφού βάζεις αποστολικά στο παιχνίδι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ πολύ ανώριμο τον καταναλωτή που αγοράζει έχοντας σα μοναδικό κριτήριο την τιμή, διότι εμένα με ενδιαφέρει να έχω καλές/άριστες σχέσεις με την ντόπια αγορά για δικούς μου λόγους.

 

..και εμένα μου αρέσει να έχω καλή υποστήριξη στα μηχανήματα που παιρνω(εκτός απο καλή τιμή) και να δοκιμάζω πολλα μοντέλα πριν αγοράσω.. Συγκεκριμένα στο note2(το νέο κατάστημα που προαναφέρθηκε και απο άλλους εδω μέσα) μου δώσαν μοντελο να το δοκιμάσω στο σπίτι μου χωρίς να το πληρώσω καν!!!!!!!!Αυτο παει να πει καλη σχεση με dealer !!!!

¶σε που τους πηγα το PC μιας φιλης μου εκει για σεταρισμα και το σετάραν καλύτερα και απο το δικό μου (τώρα πια δεν έχει τα προβλήματα που είχε και πάει σφαίρα:) )

 

Μαστόρια οι τύποι...

 

Αυτο δεν μπορώ να το έχω με μαγαζιά του εξωτερικού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου