Προς το περιεχόμενο

Επιλογή 15άρι ενισχυτή για κιθάρα.Help plz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Τις τελευταίες μέρες έχω ξεκινήσει μια έρευνα αγοράς σε 15w ενισχυτές.Έχω υπόψην ένα marshall mg15dfx και ένα vox ad15vt valvetronix.

Έχω ακούσει καλά λόγια και για τους δύο και θα ήθελα μια παραπάνω γνώμη ώστε να καταλήξω στην τελική αγορά.Σαν ένα θετικό στοιχείο του vox είναι τα πολλά εφέ μιας και δεν με βλέπω να ασχολούμε με πετάλια σύντομα.

Ποιά είναι η εμπειρία σας γύρω απο τους vox;

Από την άλλη ο marshall είναι marshall και ο συγκεκριμένος έχει και 4 εφέ.

Τα χρήματα που διαθέτω είναι κοντά στα 180¤ και θα ήθελα μου πείτε και άλλες προτάσεις αν έχετε κοντά σε αυτά.

8) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον AD30VT και είναι πάρα πολύ καλός για τα λεφτά του, φαντάζομαι ότι αντίστοιχος θα είναι και ο 15ρης.

 

Επίσης πολύ καλός είναι και ο Roland Cube 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος όντως ο ROLAND CUBE30X αλλά μου κάνει εvτύπωση που ο αντίστοιχος 15άρις του roland cube 15x είναι σχετικά φτηνός.

Επίσης τι λέτε γι'αυτόν hugheskettner 15 dfx;Τι λέει σαν μάρκα και ποιότητα;

Με ενδιαφέρει ο ενισχυτής να είναι μικρός για εύκολη μεταφορά και αυτός είναι ένας επιπλέον λόγος που ψάχνω για 15άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη ο marshall είναι marshall

 

καλα για αυτο μη παιρνεις και ορκο (στο ιδιο κινεζικο εργοστασιο φτιαχνονται... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχει το όνομα αλλά αυτό δεν λέει και πολλά. Δε νομίζω ότι από τον 15άρη τρανζίστορ θα έχεις ήχο "Marshall" ότι και να γράφει απ'έξω.

 

Με τον Marshall θα έχεις δύο ήχους (καθαρό+βρώμικο) ενώ με τον vox έχεις και διαφορετικούς χαρακτήρες (modelling) σε έναν ενισχυτή.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalhmera k apo mena, eimai entelws neos! Egw tha sou elega oti o enisxiths pou tha pareis einai se synarthsh me to ti mousiki exeis skopo na paizeis.Ama paizeis rockies k metalies tha sou elega Marshall H Laney.

Ayta gia thn wra :D

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου